Depilacja laserowa dla kobiet

Informacje o Zabiegu

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg trwały, który pozwala nam cieszyć się efektem gładkiego ciała na zawsze. W trakcie alternatywnych zabiegów, gdzie nie używa się lasera, istnieje ryzyko podrażnienia, a usunięcie owłosienia jest tylko chwilowe. A gdyby tak zapomnieć o maszynce do golenia na zawsze, zaoszczędzić swój czas i czuć się komfortowo w każdej sytuacji?

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który polega na precyzyjnym, miejscowym podgrzaniu miesza włosowego dzięki skondensowanej wiązce światła, emitowanego przez laser. Technologia działa powierzchownie ze względu na to, by nie uszkodzić okolicznych tkanek.

Depilacja górnych partii ciała

W górnych partiach ciała możemy zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia na brodzie, uszach, szyi oraz całej twarzy (w tym na policzkach i bakach).

Depilacja laserowa bikini, usuwanie owłosienia w dolnych partiach ciała

Owłosienia możemy pozbyć się również z okolic karku, pleców, sutków, klatki piersiowej, a także pach, ramion, przedramion i dłoni. Laserowemu usuwaniu owłosienia możemy poddać również dolne partie ciała – brzuch, linia brzucha, szpara pośladkowa, pośladki. Popularnym zabiegiem, szczególnie przed wakacjami jest depilacja bikini. W zależności od tego jak dużo włosów ma zostać usuniętych wyróżnia się kilka jej typów:

 

rodzaje depilacji bikini

 

Najpopularniejsza jest klasyczna depilacja polegająca na usunięciu owłosienia z okolic pachwin. Jej odmianą jest depilacja klasyczna – głęboka. W tym przypadku usuwa się włosy także z górnej linii bikini i części warg sromowych. W czasie francuskiej depilacji likwiduje się natomiast włosy z przodu okolic intymnych i pozostawia jedynie paseczek włosów. Nie usuwa się jednak owłosienia z tyłu, na wewnętrznej stronie pośladków. Depilację brazylijską od francuskiej odróżnia ilość usuwanych włosów. W jej przypadku likwiduje się całe owłosienie z przodu z wyjątkiem niewielkiego paseczka i depiluje tył oraz miejsce między pośladkami. Decydując się na depilację hollywoodzką, trzeba z kolei liczyć się z usunięciem całego owłosienia z okolic intymnych.

Depilacja laserowa nóg

Metoda laserowego usuwania owłosienia z nóg cieszy się dużym powodzeniem ze względu na skuteczność i szybki efekt. Jeden zabieg może trwać ok. 1,5 godziny. Ilość i częstotliwość zabiegów uzależniona jest od typu karnacji, grubości i ilości włosów.

Najnowszy Depilacyjny Laser na Świecie

tl_files/banner/glowice_efekt/lightsheer_glowice.png

Tylko i wyłącznie dzięki jego pomocy trwała depilacja jest jeszcze lepsza jakościowo i trwa 3 razy krócej.

Laser Lightsheer jako jedyny posiada 2 głowice: większą, stosowaną podczas depilacji brzucha, pleców i nóg, o wymiarach 22mm x 35mm oraz mniejszą, o wymiarach 9mm x 9mm, używaną podczas depilacji miejsc trudno dostępnych oraz o drobnych rozmiarach.

Druga Głowica

Różnica między LightSheer DUET a zwykłym LightSheerZe względu na rozbudowanie o kolejną, większą głowicę wraz z połączeniem funkcji podciśnienia oraz dużej powierzchni, laser pochłania więcej energii i głębiej penetruje. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla osób, posiadających ciemną karnację, skórę skłonną do występowania pękających naczynek oraz skórę wrażliwą. Światło laserowe wnika głębiej, ze względu na zwiększoną powierzchnię wiązki zabiegowej. Powoduje również, że osiągane efekty są trwalsze i lepiej widoczne.

 

Zasada Działania

Poniżej możecie Państwo zaznajomić się z zasadą działania lasera LIGHTSHEER® DUET™. Prezentowany film jest w języku angielskim, ze względu na to, iż był przygotowany przez producenta. 

Cykliczne wzrastanie włosa odgrywa bardzo ważną rolę w procesie depilacji laserowej. Wyróżniamy 3fazy wzrostu włosów:

Anagen

Depilacja laserowa daje najskuteczniejsze efekty w pierwszej fazie wzrostu włosa – anagenu. W fazie tej włosy osiągają długość całkowitą, a ich cebulki pozostają otwarte. Dzięki temu zabieg przebiega prawidłowo i bezproblemowo. 

Katagen

Jest to tak zwana faza przejściowa wzrostu włosa. Procesy rozrodcze, które zachodzą we włosach zostają wstrzymane, a same włosy przesuwają się do góry, uwalniając się z brodawek. 

Telogen

Telogen to ostatnia faza wzrostu włosa, nazywana inaczej fazą spoczynku. W fazie tej włosy ulegają martwieniu i wypadają. Niewskazane jest stosowanie depilacji laserowej w fazie telogenu, ze względu na niską skuteczność przeprowadzanych zabiegów.

Fazy Wzrostu Włosa

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pierwszym zabiegu wykonanym w naszym salonie.

 
 • Choroby nowotworowe,

 • Ciąża i karmienie piersią,

 • Choroby skóry takie jak bielactwo, łuszczyca lub rybia łuska,

 • Opalenizna,

 • Przyjmowanie leków lub ziół światłouczulających,

 • Depilacja woskiem lub pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem,

 • Opryszczka, zmiany wirusowe lub bakteryjne w miejscu depilacji.

Aby zabieg przebiegł właściwie i dał jak najlepsze efekty, należy odpowiednio się do niego przygotować. W tym celu należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

 • Przed zabiegiem skórę należy odpowiednio nawilżyć. W tym celu należy stosować balsamy i kremy nawilżające i pić 2 litry wody mineralnej. Nie należy wybierać się na zabieg ze skórą suchą i podrażnioną. 
 • W miejscu, które będzie depilowane należy ogolić włosy bezpośrednio przed zabiegiem.
 • Przez okres 4-8 tygodni przed zabiegiem nie należy wyrywać włosów pęsetą, woskiem ani przy pomocy depilatorów mechanicznych. Dopuszczalne jest golenie, przycinanie lub stosowanie kremów depilujących. 
 • Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy przerwać kurację kremami i maściami z witaminą A, C, kwasami owocowymi i retinoidami (np. Differin, Zorac, Isotrexin itp.).
 • Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić peelingi
 • Na pół roku przed pierwszym zabiegiem należy przerwać terapię doustną retinoidami.
 • Na tydzień przed zabiegiem należy odstawić zioła (nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1,2) oraz leki światłouwrażliwiające (fotoalergiczne, fototoksyczne).
 • Na minimum 4-6 tygodni przed zabiegiem należy zaprzestać opalania skóry – samoopalacze oraz aktywna opalenizna to jedne z podstawowych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. 
 • Przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne infekcje skóry (wirusowe, grzybiczne, bakteryjne). Zabieg jest możliwy do wykonania minimum 1 miesiąc po przebyciu i zaleczeniu infekcji.

Po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej należy przestrzegać kilku zasad w celu właściwej regeneracji skóry. Do 2 tygodni po zabiegu bezwzględnie przeciwwskazane jest opalanie ciała. Należy w tym czasie stosować kremy z filtrem 50 i anty-UVA i B. Na kolejne zabiegi należy zapisywać się nie wcześniej niż po 4 tygodniach, aż do 12 tygodni.

Na zabieg depilacji laserowej okolic bikini oraz nóg należy zabrać lekkie, przewiewne ubranie – niewskazane są spodnie nieprzepuszczające powietrza i obcisłe. Zwiewne ubrania zakłada się bezpośrednio po zabiegu.

Przez kilka dni po zabiegu na skórze mogą pojawiać się objawy takie jak zaczerwienienie, strupki lub czasowy obrzęk depilowanego obszaru. W tym czasie należy przestrzegać kilku zasad:

 • Skórę myć należy czystą wodą, mleczkiem bezalkoholowym, tonikiem lub żelem bezmydłowym.
 • Bezpośrednio po zabiegu depilacji pach nie stosować dezodorantów ani atyperspirantów. 
 • Osuszać skórę w sposób delikatny, nie pocierając ani nie drażniąc jej w inny sposób.
 • Na 2 tygodnie po zabiegu odstawić preparaty o charakterze złuszczającym.
 • Profilaktycznie stosować zasypkę, maść lub krem Bepanthen, Dermopanthen albo Alantan Plus.

Ceny za zabieg depilacji laserowej są zróżnicowane i zależą od części ciała poddawanej zabiegowi.

CZĘŚCI CIAŁACENA STANDARDOWACENA PROMOCYJNA
Wąsik100 zł69 zł
Broda200 zł199 zł
Szyja200 zł199 zł
Baki250 zł199 zł
Policzki200 zł199 zł
Cała Twarz550 zł199 zł
Kark200 zł199 zł
Plecy400 zł199 zł
Sutki150 zł99 zł
Klatka Piersiowa300 zł199 zł
Pachy250 zł199 zł
Przedramiona300 zł199 zł
Ramiona350 zł199 zł
Dłonie200 zł199 zł
Brzuch250 zł199 zł
Linia Brzucha150 zł69 zł
Bikini Całkowite (szpara pośladkowa GRATIS)300 zł199 zł
Szpara Pośladkowa200 zł199 zł
Pośladki250 zł199 zł
Uda (kolana GRATIS)450 zł199 zł
Łydki (stopy GRATIS)450 zł199 zł
Uszy100 zł99 zł

 

Depilator do nóg i pach czy zabieg depilacji laserowej?

Stosowanie depilacji w warunkach domowych z zastosowaniem maszynek do golenia czy depilatorów może być uciążliwe. Depilacja z użyciem depilatorów musi być stale powtarzana, czy usuwać odrastające włoski. Dodatkowo problemem bywa realizowanie depilacji u osób mających problemy alergiczne, wrażliwą skórę, u których mogą pojawiać się podrażnienia skóry. Depilacja laserowa pozwala na zapewnienie trwałych efektów przy usuwaniu włosków z różnych okolic ciała.

Zastosowanie depilacji laserowej przy użyciu serii zabiegów gwarantuje uzyskanie długoterminowego efektu braku odrastania włosków.

do góry

Woskowanie nóg a depilacja laserem

Wykonanie zabiegów depilacji laserowej pozwala uzyskać bardzo trwałe efekty (w przeciwieństwie do usuwania owłosienia woskiem).

do góry

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie efektów usunięcia owłosienia w sposób trwały przy zastosowaniu powtarzalnych zabiegów. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej włoski mogą minimalnie odrastać. Zastosowanie kolejnego zabiegu pozwala na skuteczne usunięcie również odrastających włosków.

Wykonanie kolejnych zabiegów pozwala na usuwanie włosków, które nie były w fazie wzrostu w momencie wykonania pierwszego zabiegu. Ponawianie zabiegów depilacji laserowej może być realizowane w odstępach 6-12 tygodni, co pozwala na wykonanie serii zabiegów, które zapewnią pełne utrwalenie się efektów. Najczęściej wykonanuje się minimum 5 zabiegów, co pozwala na usunięcie włosków bez względu na fazę wzrostu poszczególnych włosków. U większości kobiet wykonanie serii zabiegów pozwala na trwałe usunięcie włosków, które nie odrastają. Wyjątki mogą pojawiać się u kobiet, u których występują zmiany hormonalne w okresie ciąży, menopauzy, co może prowadzić do częściowych odrostów włosków.

do góry

Jak wygląda zabieg depilacji?

Zastosowanie depilacji laserowej pozwala bezboleśnie usunąć owłosienie w postaci wąsików na twarzy, z brody, szyi, baków, policzków, twarzy, karku, pleców, klatki piersiowej, pach, przedramion, ramion, dłoni, brzucha, okolic bikini, szpary pośladkowej, ud, łydek, uszu.

Lasery LightSheer pozwalają na użycie skondensowanej wiązki światła, która emitowana jest przez laser. Oddziaływanie wiązki światła laserowego jest miejscowe i odbywa się poprzez ruchy głowicy lasera, które są rozległe i delikatne . Powierzchowne działanie światła laserowego pozwala na usuwanie włosków przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa okolicznych tkanek. Efekt uzyskany po zabiegu depilacji laserowej to gładkie ciało oraz trwałe usunięcie włosków.

do góry

Pieprzyki w miejscu stosowania depilacji laserowej

Wykonywanie zabiegów laserowej depilacji wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami, co zawsze wymaga wcześniejszej konsultacji przed określeniem, czy u pacjenta zabieg może być wykonany bezpiecznie. Pieprzyki, które są znamionami barwnikowymi nie mogą być również poddawane depilacji laserowej. Nie wolno usuwać włosów z pieprzyków brązowych. Taki pieprzyk nie może być poddawany ciągłemu wyrywaniu włosków. Jednocześnie niewskazane jest również drażnienie okolic znamienia barwnikowymi światłem lasera. Możliwe jest jedynie wykonanie podcięcia włosków, które znajdują się na brązowym pieprzyku. Innym rozwiązaniem jest usunięcie całego pieprzyka w ramach zabiegu chirurgicznego.

do góry

Czy depilacja laserem boli?

W trakcie zabiegu może pojawić się niewielki ból, co zależne jest od karnacji, ale również od poziomu opalenizny na skórze. Wpływ ma na to ilość melaniny, która znajduje się w skórze osoby, która poddaje się danemu zabiegowi. Podczas zabiegu depilacji laserowej energia świetlna jest absorbowana przez pigment. W takiej sytuacji odczuwanie bólu może być nieco silniejsze właśnie u osób opalonych oraz mających ciemniejsze włosy, karnację. Zwiększone uczucie bólu może występować również u osób mających bardziej gęste włosy. Przy zabiegach depilacji laserowej nie ma jednak potrzeby stosowania miejscowego znieczulenia, gdyż odczuwany ból jest znośny i przez samych pacjentów określany jako umiarkowany.

do góry

Czy depilacja usuwa włosy na stałe? Czy jest trwała?

Zastosowanie skutecznych metod depilacji laserowej przy użyciu takich urządzeń jak laser LightSheer Duet pozwala na zapewnienie trwałego efektu usuwania owłosienia z wybranych okolic ciała.

Skuteczność stosowania depilacji laserowej zależy przede wszystkim od gęstości owłosienia, karnacji oraz opalenizny. Do uzyskania trwałego efektu usunięcia włosków może być niezbędne zastosowanie różnej liczby zabiegów w serii. Za standardową liczbę zabiegów uznaje się minimum pięć zabiegów depilacji laserowej, które wykonywane są w wyznaczonych odstępach czasu (6-12 tygodni). Niezbędne może być wykonanie większej liczby zabiegów w celu uzyskania zadowalającego efektu. Liczba zabiegów może również być zwiększona w przypadku wykonywania zabiegów określonych okolic ciała, gdzie niezbędne jest bardziej intensywne oddziaływanie na odrastające włoski.

do góry

W jaki sposób działa laserowy depilator?

W trakcie zabiegu depilacji laserowej wiązka lasera działa na górne warstwy skóry, czyli światło lasera nie wpływa w żaden sposób na funkcje organizmu. Zabiegi laserowej depilacji są zabiegami bezpiecznymi, po których nie występują praktycznie żadne skutki uboczne oprócz nieznacznych zaczerwienień czy przebarwień na skórze.

Wiązka światła laserowego działa na włoski w sposób, który pozwala na uszkodzenie macierzy włoska. Dodatkowo uszkadzane są również zlokalizowane bezpośrednio w mieszku włosowym komórki odpowiedzialne za regenerację włosków. Wykonanie zabiegu depilacji laserowej pozwala na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia w wybranych okolicach ciała.

do góry

Jak długo po depilacji laserowej nie można się opalać?

Przed zrealizowaniem zabiegów depilacji laserowej należy unikać pewnych zachowań, które są przeciwwskazane w celu zapewnienia bezpieczeństwa wykonania zabiegów. Nie należy decydować się na wykonywanie woskowania, depilacji depilatorami elektrycznymi a także nie należy korzystać z solarium.

Z powodu konieczności unikania wszelkich podrażnień obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się. Nie należy opalać się co najmniej w okresie czterech tygodni od momentu wykonanie zabiegu laserowej depilacji. Dodatkowo wskazane jest wykonywanie zabiegów smarowania naświetlanych miejsc kremami, które mają wysokie filtry. Nawilżanie skóry powinno być wykonywane nawet dwa razy w ciągu dnia.

do góry

Czy można stosować depilację laserową u dzieci i nastolatków?

Częstym pytaniem, które pojawia się w kwestii depilacji laserowej, jest dolna granica wieku, od której można rozpocząć zabiegi. Z depilacji bez obawy mogą korzystać nastolatki. Najmłodsze pacjentki mają od 11 do 16 lat. 16 latki z powodzeniem mogą zapisywać się na zabiegi depilacji laserowej – włosy są w tym okresie delikatniejsze i łatwiej je usunąć. Należy jednak pamiętać, że każdy zabieg medycyny estetycznej powinien zostać poprzedzony specjalistyczną konsultacją. Osoby, które chcą skorzystać z depilacji laserowej powinny ponadto przestrzegać zasad pielęgnacji skóry zarówno przed, jak i po zabiegu. Dzięki temu otrzymają gwarancję najlepszych efektów. 

do góry

Które części ciała mogą być objęte laserową depilacją?

Za pomocą depilacji laserowej możemy usunąć zbędne włoski z praktycznie każdej części ciała, nawet tej gdzie skóra jest delikatna i wrażliwa. W górnej partii ciała możemy pozbyć się owłosienia znajdującego się na twarzy, w okolicach uszu, nosa, brwi, policzków czy brody.

Klienci często decydują się na depilację klatki piersiowej, karku, pach, ramion czy dłoni. Niechciane włoski można usunąć z dolnych partii ciała – brzucha, pośladków, okolic bikini, czy nóg i wierzchu stóp. Nie ma przeciwskazań co do depilacji żadnej partii ciała, chyba że skóra na niej jest uszkodzona, świeżo opalona lub kiedy klientka jest w ciąży czy karmi piersią. Depilacji nie stosuje się także w miejscach, gdzie włosy są jasne, siwe lub rude, gdyż jej skuteczność będzie znikoma.

do góry

Dlaczego tymczasowe usuwanie włosów (np. woskiem) stymuluje ich szybszy wzrost?

Istnieje wiele zabiegów tymczasowego usuwania włosów (maszynka, depilator, wosk), które mogą być wykonywane samodzielnie w domu. Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem depilacji jest golenie maszynką. Sposób ten, choć szybki i nieskomplikowany posiada wiele wad – włosy odrastają szybko, więc zabieg trzeba często powtarzać. Najistotniejsze jest jednak to, że owłosienie staje się gęstsze i twardsze, a przez to kłujące. Podobne efekty przynoszą nieumiejętnie wykonane depilacje woskiem i depilatorem – gdy włosy nie zostaną usunięte wraz z cebulką, odrastają mocniejsze.

Długotrwałe wyrywanie włosów stymuluje mieszki włosowe, przez co odrastają one szybciej. Jedynym zabiegiem, który pozwala na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa, która dociera do cebulki włosa i niszczy jego macierz. Taki włos nie odrasta lub jest bardzo osłabiony.

do góry

Urządzenia IPL a laser Laser Lightsheer - co skuteczniej usuwa owłosienie?

Technologia laserowa pozwala na oddziaływanie w ściśle określnym miejscu (wiązka lasera dociera do komórek mieszków włosowych i uszkadza je), a zatem jest skuteczniejsza i przynosi rezultaty w krótszym czasie. IPL wykorzystuje różnobarwne promienie o różnej długości, przez co jego działanie jest mniej dokładne. Porównując obydwa urządzenia, należy zwrócić uwagę na ilość zabiegów w serii, które potrzebne są do uzyskania zadowalającego efektu: przy Lightsheer od 4 do 6, a przy IPL od 6 do 8 zabiegów.

do góry

Czy powinnam woskować lub wyrywać włosy pomiędzy zabiegami depilacji laserowej?

Pomiędzy kolejnymi zabiegami depilacji laserowej odradza się stosowanie newralgicznych metod, takich jak woskowanie czy wyrywanie włosów. Wyrywając włosy, czy to za pomocą wosku, czy też pęsety lub depilatora mechanicznego, usuwana jest bowiem także cebulka, co z kolei osłabia i opóźnia pożądany końcowy efekt depilacji laserowej.
Nie ma przeciwwskazań, by między kolejnymi zabiegami depilacji laserowej nie golić włosów. Poddając się kuracji laserowego usuwania owłosienia należy jednak pamiętać, aby golić się w miarę możliwości rzadko.

do góry

Jakie są argumenty na wybór właśnie metody laserowego usuwania owłosienia?

Laserowe usuwanie owłosienia jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod likwidacji owłosienia. Kuracja cechuje się bardzo wysoką skutecznością, a jej efekty są niezwykle trwałe. W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia, w skutek zastosowania depilacji laserowej włoski nigdy więcej nie odrastają w miejscach poddanych kuracji. Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana do usunięcia owłosienia z każdej, nawet najdelikatniejszej części ciała (okolice bikini, górna warga), gdyż nie wywołuje skutków ubocznych i pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez wystąpienia nieprzyjemnych podrażnień.

do góry

W jakim wieku zacząć depilować swoje nogi?

Wzrost włosków jest bardzo indywidualną sprawą. Nie można, więc jasno określić wieku, w jakim najlepiej zacząć depilować nogi. Z pewnością jednak lepiej nie pozbywać się owłosienia, kiedy jest ono jeszcze jasne i prawie niewidoczne. Może to przyczynić się do przedwczesnego odrastania. Depilację woskiem lub depilatorem można rozpocząć, kiedy włoski są dostatecznie długie, trzeba jednak pamiętać, że u osób młodszych próg bólu może być niższy. Nastolatki mogą również korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Należy pamiętać, że żeby zabieg był skuteczny włoski muszą być ciemne. Osoby niepełnoletnie muszą przyjść na zabieg z rodzicem lub opiekunem.

do góry

Depilacja w czasie miesiączki - czy warto?

Miesiączka nie jest przeciwskazaniem do przystąpienia do zabiegów depilacji. Należy jednak pamiętać, że podczas okresu zwiększa się nasza wrażliwość na ból, a więc zabieg może być bardziej nieprzyjemny, zwłaszcza dla kobiet o niskim progu bólu. Ze względów higienicznych lepiej nie wykonywać depilacji okolic bikini w czasie krwawienia.

do góry

Czym różni się depilacja laserowa od fotodepilacji?

Depilacja laserowa jest metodą, w której wykorzystuje się skupione wiązki światła, czyli laser. Jego promienie docierają w głąb skóry, uszkadzając mieszek włosowy, co przyczynia się do jego zaniku. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik, znajdujący się we włosie. Im więcej barwnika we włosie (im jest ciemniejszy) tym skuteczność zabiegu jest wyższa. Fotodepilacja z kolei oparta jest na działaniu impulsu świetlnego. Jako źródło światła wykorzystywana jest lampa ksenonowa, która emituje fale o różnej długości, przez co nagrzewa także tkanki otaczające cebulki. Zabieg jest skuteczny w usuwaniu włosów ciemnych i płytko osadzonych. Największą różnicą między depilacją laserową a fotodepilacją jest skuteczność. Według badań na 1 zabieg z użyciem lasera trzeba wykonać średnio 3 zabiegi IPL. Dodatkowo fotodepilacja nie gwarantuje całkowitej i trwałej redukcji owłosienia.

do góry

Więcej w dziale: FAQ - depilacja laserowa

Słowniczek pojęć: lightsheer duet podrażenia skóry anagen katagen telogen leki światłouwrażliwiające bielactwo epilacja regeneracja skóry