Chat with us, powered by LiveChat

Laser do depilacji – jaki będzie najlepszy do usuwania owłosienia?

Lasery diodowe stosowane do depilacji laserowej to jedne z najbardziej popularnych urządzeń, które możesz znaleźć w gabinetach kosmetycznych. Dzięki ich bezpieczeństwu i efektywności stały się bardzo cenione zarówno wśród właścicieli jak i klientów, którzy po prostu widzą efekty stosowanej depilacji.

W salonie Laser Care posiadamy najnowocześniejszy, medyczny laser diodowy – Light Sheer Duet który pozwala na trwałe usuwanie owłosienia niemal w każdej okolicy ciała.

Laser diodowy do depilacji Light Sheer Duet – Twój sukces w usuwaniu owłosienia

Salon Laser Care w Warszawie wykonuje zabiegi laserowego usuwania owłosienia na laserze diodowym Light Sheer Duet. To obecnie najnowocześniejszy laser dostępny na rynku, który posiada Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA a także ISO 9001 i CE.

Nazwę Light Sheer Duet urządzenie zawdzięcza producentowi, który wyposażył go w dwie głowice małą i dużą . Dzięki temu kosmetolodzy Laser Care mogą bardzo dokładnie wykonać zabieg depilacji nie omijając nawet najmniejszego fragmentu Twojego ciała. Poniżej przedstawiamy dokładną charakterystykę głowic lasera, który stosowany jest do zabiegów depilacji laserem.

  • Mała głowica lasera Light Sheer ET, która pozwala na działanie na małym fragmencie skóry jest wielkości 9x9mm. Dodatkowo znajdziesz w niej specjalną nakładkę chłodzącą ChillTip
  • Duża głowica lasera Light Sheer Duet HS, która pozwala na działanie lasera na znacznie większym obszarze. Głowica jest wielkości 22x35mm. Tutaj mamy do czynienia z systemem zintegrowanej technologii wspomagania próżniowego dlatego też nie jest konieczne korzystanie z żadnych systemów chłodzących. Zasysanie skóry przez głowicę lasera nie powoduje żadnego dyskomfortu w trakcie trwania depilacji

Obie głowice są niezbędne do przeprowadzenia kompleksowego zabiegu depilacji. Duża głowica świetnie się sprawdza przy dużych obszarach na naszym ciele, takich jak:

  • nogi
  • plecy
  • ręce
  • bikini

Mała głowica stosowana jest do takich obszarów jak: pachy, wąsik, broda, sutki, kolana.

Jak działa depilacja laserem Light Sheer Duet

Działanie lasera diodowego Light Sheer Duet opiera się na skutecznym niszczeniu mieszka włosowego przy pomocy światła lasera. Wiązka światła, która przenika przez w głąb Twojej skóry zostaje pochłonięta przez barwnik znajdujący się we włosie czyli przez melaninę. Następnie dochodzi do trwałego uszkodzenia macierzy włosa a Ty uzyskujesz efekt gładkiej skóry.

W trakcie trwania zabiegów depilacji w salonie Laser Care przy użyciu urządzenia Light Sheer Duet stosujemy specjalne coldpacki chłodzące, które bardzo dobrze odprowadzają ciepło ze skóry a zabieg staje się komfortowy.

Fazy wzrostu włosa a działanie lasera Light Sheer Duet

Nasze włosy przechodzą przez konkretne fazy wzrostu: aktywną fazę wzrostu, fazę przejściową oraz spoczynkową. Laser diodowy Light Sheer Duet służy do usuwania włosków znajdujących się w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie.

Właśnie z tego powodu depilacja laserem wymaga czasu i regularnych wizyt w salonie. Chcąc uzyskać trwałe efekty depilacji laserem musisz liczyć się z wizytami w salonie ok. 6-7 razy w odstępach, co 8-12 tygodni. Oczywiście z każdym kolejnym zabiegiem zauważysz u siebie coraz mniej włosków i staną się one coraz cieńsze i rzadsze.