Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja laserowa nóg – poczuj gładkość na swojej skórze!

Gładkie, opalone i długie nogi to marzenie każdej kobiety. Uwielbiamy je eksponować w krótkich spódniczkach, jeansowych szortach czy ulubionych szpilkach. Przed wynalezieniem depilacji laserowej byłyśmy skazane na męczące golenie się jednorazową maszynką, która często powodowała zacięcia w okolicy kolan lub kostek. Dzięki trwałej depilacji laserowej wiecznie gładka skóra stała się współczesnym standardem do którego dąży wiele kobiet. Dlaczego warto skorzystać z depilacji laserowej?

Zalety depilacji laserowej nóg – na czym polegają?

Depilacja laserowa nóg niesie za sobą szereg zalet. Dzięki depilacji laserowej zapomnisz o tradycyjnym usuwaniu owłosienia i będziesz cieszyć się wiecznie gładkimi nogami! Brzmi nieprawdopodobnie? Po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów depilacji już nigdy nie kupisz maszynki do golenia, kremu do depilacji ciała czy nie wybierzesz się na bolesną i nieskuteczną depilację woskiem.

Zastanawiałaś się, ile pieniędzy rocznie wydajesz na nietrwałe metody depilacji? Po podliczeniu wszystkich paragonów można uzbierać sporą sumę. Decydując się na usuwanie włosków laserem wydajesz raz, a dobrze i później nie ponosisz już żadnych wydatków związanych z depilacja zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa to gwarancja gładkiej skóry bez podrażnień. Jeśli zmagasz się z problemem wrastających włosków, a po domowej depilacji na Twojej skórze pozostają czerwone kropki to nie odkładaj depilacji laserowej na później. Dzięki niej rozwiążesz te problemy i będziesz cieszyć się gładką skórą n każdej części ciała! 

W przypadku kiedy Twoje włosy rosną bardzo szybko i musisz codziennie tracić dużo czasu na mechaniczne usuwanie owłosienia to zabiegi depilacji laserowej okażą się ratunkiem dla Twojej podrażnionej i przesuszonej skóry.

Depilacja laserowa nóg – jak często trzeba ją wykonywać? 

Depilacja laserowa to zabieg, który trzeba powtarzać kilka razy, aby pozbyć się zbędnego owłosienia. Zabieg depilacji laserowej na całe nogi musisz powtarzać co 8-12 tygodni. Trzymanie się regularnych zabiegów  ma duży wpływ na końcowy efekt. Aby trwale pozbyć się zbędnego owłosienia musisz wykonać min. 6 – 7 zabiegów depilacji laserowej. Ilość wymaganych zabiegów to kwestia indywidualna i zależy od czynników takich jak grubość włosów, kolor skóry czy ilości włosków.

Depilacja laserowa przynosi najlepsze efekty jeśli wykonywana jest w fazie aktywnego wzrostu włosów, czyli anagenie. Wynika to z tego, że nasze włoski na naszym ciele nie rosną równomiernie. Dlatego podczas wizyty w salonie w trakcie jednego zabiegu nie pozbędziemy się zbędnego owłosienia raz na zawsze z danej części ciała. Na szczęście z zabiegu na zabieg włosów będzie coraz mniej, a Ty po wykonaniu 6 zabiegów poczujesz wieczną gładkość!

Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów depilacji laserowej nóg? 

Najlepszy czas na rozpoczęcie zabiegów laserem to jesień, choć tak naprawdę depilację laserową można wykonywać cały rok przy pamiętaniu o jednej, bardzo ważnej rzeczy – ochronie SPF. Jeśli pierwszą wizytę na depilacji laserowej odbędziesz we wrześniu to już w czerwcu będziesz cieszyć się gładką skórą na całych nogach. Naprawdę warto nie odkładać decyzji o zabiegu, aby latem niechciane włoski nie były dla nas problemem.

Zanim skorzystasz z depilacji laserowej sprawdź technologię z jakiej korzysta salon. W naszym salonie Laser Care do depilacji laserowej używamy wyłącznie laser diodowy LightSheer Duet, który jest najczęściej stosowanym modelem lasera do usuwania włosków. Zabiegi laserem diodowym od wielu lat przynoszą trwałe efekty. Laser diodowy LightSheer posiada dwie głowice zabiegowe o różnych rozmiarach, które dostosowujemy do depilowanej części ciała. Depilacja laserowa na całe nogi odbywa się dużą głowicą lasera dzięki temu zabieg jest stosunkowo szybki i trwa ok. godziny. Najmniej czasu zabiera depilacja laserowa bikini lub pach – na te części ciała należy przeznaczyć ok. pół godziny. Oczywiście wiele zależy od doświadczenia osób wykonujących zabiegi depilacji.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do depilacji laserowej nóg? 

Depilacja laserowa jest zabiegiem do którego należy się odpowiednio przygotować. Zanim poddasz się zabiegowi usuwania owłosienia musisz pamiętać o kilku rzeczach:

  • depilacja laserowa wyklucza opalanie. Przed zabiegiem zrezygnuj z opalenizny, odwołaj wizytę w solarium na min. 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu. Stosowanie kremów opalizujących jest również zabronione.
  • depilacja laserowa wymaga odstawienia preparatów, leków z witaminą A, która stosowana jest np. przy kuracjach trądzikowych.
  • na kilka tygodni przed zabiegiem laserowego usuwania włosów nie spożywaj ziół i leków, które powodują nadwrażliwość skóry na światło. Podczas zabiegu depilacji laserowej wiązki światła lasera docierają do Twojej skóry i usuwają cebulki włosów. To ważne, aby w tym czasie uważać na preparaty światłouczulające oraz chronić skórę przed słońcem.
  • choroby skóry takie jak łuszczyca, rybia łuska, opryszczka, aktywne stany zapalne skóry wykluczają depilację laserową. Poddaj się zabiegowi usuwania owłosienia laserem po wyleczeniu stanów zapalnych i chorób skóry.
  • usuwanie włosów mechanicznie – pęsetą, depilatorem i woskiem przed zabiegiem w salonie depilacji laserem jest zabronione. Depilacja laserowa działa na melaninę zawartą w cebulce włosa, dlatego nie możesz wyrywać owłosienia wraz z jego cebulką. Tuż przed wizytą w salonie depilacji laserowej usuń włosy z danej części ciała jednorazową maszynką do golenia. 

Depilacja laserem staje się również bardzo popularna wśród mężczyzn. Coraz więcej Panów odwiedza próg naszego salonu. Najczęściej pytają o depilację pach, klatki piersiowej. Chcą także usunąć włoski z okolic karku i twarzy. Na szczęście usuwanie owłosienia z okolic bikini u mężczyzn przestaje należeć do tematów tabu.

Depilacja laserem z roku na rok jest bardzo popularnym zabiegiem. Nie ma lepszego sposobu na wieczną gładkość i 100% brak włosków na skórze. Dzięki depilacji laserowej pozbędziesz się owłosienia w sposób trwały i skuteczny. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia wykonuj w salonie sprawdzonym, dzięki czemu unikniesz poparzeń skóry. Postaw na laser diodowy, ponieważ to sprawdzona technologia, najczęściej wybierana do trwałego usuwania włosów na skórze. Zanim rozpoczniesz depilację laserową poddaj się próbie laserowej. W naszym salonie wykonujemy ją na pierwszej konsultacji. Na małym fragmencie skóry oddajemy kilka strzałów wiązki lasera, aby mieć pewność że zabiegi będą dla Ciebie bezpieczne.