Chat with us, powered by LiveChat
Tabletki w dłoni

Antybiotyki a depilacja laserowa

Depilacja laserowa to hasło, które jest Ci już pewnie od dawna znane. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na tego typu zabiegi aby poczuć się w pełni komfortowo i swobodnie. Ta oszczędność czasu, wygoda podczas podróży… Sama pomyśl jak dobrze jest obudzić się rano z totalnie gładką skórą na nogach czy w okolicy bikini. To uczucie można pokochać!

Czy mogę przyjmować leki idąc na depilację laserem?

Dobrze, wiesz już że chcesz zdecydować się na trwałe usuwanie owłosienia w salonie i nawet jesteś już umówiona na wizytę jednak w ostatnich dniach zaczęłaś przyjmować jakieś leki, być może antybiotyk. Co robić? Czy wtedy depilacja laserowa faktycznie może się odbyć?

Niestety, jeżeli przyjmujesz leki nie powinnaś poddawać się zabiegom depilacji laserem. Nie tylko dlatego, że stosowane preparaty mogą zawierać światło uczulające właściwości ale przede wszystkim dlatego, że w czasie choroby Twój organizm jest mocno osłabiony. Ciężko w takiej sytuacji zapewnić całkowite bezpieczeństwo zabiegu a na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia, podrażnienia a nawet przebarwienia.

Od kiedy po zaprzestaniu brania leków można umówić się na zabieg depilacji laserem? Jeżeli zakończyłaś przyjmowanie leków, to minimalny okres po którym możesz się umówić na zabieg wynosi dwa tygodnie.

Zawsze zanim rozpoczniesz swoją przygodę z depilacją laserową wykonujemy dla Ciebie bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem. Już podczas tej rozmowy nasz specjalista zapyta Ciebie o ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz właśnie o to, czy w ostatnim czasie zażywałaś jakieś leki.

Jakich leków nie można stosować przed zabiegami depilacji laserowej?

Pewnie zdajesz sobie doskonale sprawę, że lista leków których nie można stosować przed zabiegami depilacji laserowej jest długa. Przede wszystkim musisz odstawić te preparaty, które posiadają właściwości światłouczulające. Należą do nich : dziurawiec, nagietek , szałwia i wiele innych.

Dodatkowe substancje niepożądane, które mogą bezpośrednio wpływać na działanie lasera i przebieg samej depilacji to:

  •    kotrimoksazol.
  •    azytromycyna,
  •    metronidazol,

Jeżeli w ostatnim czasie miałaś do czynienia z powyższymi ziołami lub lekami, to pamiętaj, że czas jaki musisz odczekać przed przystąpieniem do zabiegów wynosi dwa tygodnie

Antybiotyki po depilacji laserem

Co w przypadku kiedy rozchorujemy się po wizycie w gabinecie depilacji laserowej? Czy w takim przypadku stosowanie antybiotyków jest w ogóle możliwe? Na to pytanie warto odpowiedzieć!

Otóż jeżeli zachorujesz po zabiegu depilacji przy użyciu lasera to możesz stosować antybiotyki, korzystać z ziół czy stosować jakieś suplementy diety.