Chat with us, powered by LiveChat
Gładkie nogi

Cykl wzrostu włosa – jaki ma wpływ na zabiegi depilacji?

Czy wiesz, że zabiegi depilacji laserowej polegają na trwałym usuwaniu owłosienia z dowolnej partii ciała? Jeżeli ta informacja jest Ci już znana to koniecznie musisz zgłębić swoją wiedzę na temat tego, jak cykl wzrostu włosa wpływa na sam zabieg depilacji. Dlaczego jest to tak bardzo ważne? Ponieważ działanie lasera a co za tym idzie wysoka skuteczność tego zabiegu jest mocno uzależnione od tego w jakiej fazie cyklu wzrostu znajdują się Twoje włosy w dniu wizyty w gabinecie.

Fazy wzrostu włosa jakie wyróżniamy?

Wszystkie włosy na naszym ciele posiadają odrębną strukturę na którą składa się łodyga oraz korzeń otoczony torebką (inaczej nazywany mieszkiem włosowym). Poza tymi podstawowymi elementami w naszych włosach znajduje się jeszcze cebulka wraz z macierzą, która bezpośrednio wpływa na cykl wzrostu włosa. Cebulka zlokalizowana jest na dnie mieszka włosowego i jest jego żywym fragmentem. Dodatkowo we włosach znajduje się barwnik odpowiedzialny za wygląd włosów. Melanina jest wytwarzana przez melanocyty.

Fazy wzrostu włosa dzielimy na trzy rodzaje:

  • Anagen – jest to najbardziej aktywna faza wzrostu włosa. W trakcie jej trwania dochodzi do intensywnego dzielenia się komórek w mieszku włosowym. Konsekwencją tych działań jest produkcja zupełnie nowych włosów. Ta faza bardzo mocno sprzyja depilacji laserem.
  • Katagen – to przejściowa faza wzrostu włosa. Dochodzi tutaj do zatrzymania procesów rozrodczych włosa jego opuszka zanika a sam włos odrywa się od brodawki i zostaje wypychany w kierunku powierzchni skóry.
  • Telogen (faza spoczynku) jest ostatnią fazą całego cyklu. W tym czasie Twoje włosy przestają rosnąć. Włos powoli obumiera i nie zachodzą już w nim procesy przemiany materii. Na koniec włos wysuwa się ze skóry i całkowicie z niej wypada. Depilacja laserem włosków będących w tej konkretnej jest całkowicie bezskuteczna.

Depilacja laserowa a cykle wzrostu włosów

Włosy na Twoim ciele mogą znajdować się różnych fazach wzrostu. W przypadku depilacji laserowej ma to ogromne znaczenie, ponieważ światło lasera skutecznie niszczy te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie. Jak pracuje laser? Na skutek działania światła lasera Light Sheer Duet dochodzi do podgrzania mieszka włosowego a w konsekwencji  jego wykruszenia. Pozostałe dwie fazy nie dają już takiej skuteczności, zwłaszcza ostatnia faza spoczynku – telogen. 

Bardzo ważne jest to, żeby odbywać zabiegi depilacji bardzo regularnie i wyłapywać włoski znajdujące się anagenie. Każda kolejna wizyta w salonie depilacji powinna odbywać się, co 8-12 tygodni. W ten sposób Twoja skóra będzie miała szansę na całkowitą gładkość na długi czas!

Zastanawiasz się teraz ile zabiegów depilacji będzie Ci niezbędnych dla uzyskania satysfakcjonujących efektów? Musisz liczyć się z 6 – 7 wizytami w salonie. Oczywiście dokładną informację na temat przebiegu depilacji oraz fazach wzrostu włosa (obejmujących: anagen, katagen i telogen), opowie Ci nasz kosmetolog w trakcie bezpłatnej konsultacji. Taka rozmowa ma pomóc Ci w zapoznaniu się z samym zabiegiem, służy wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu ale co najważniejsze ma pokazać Ci na małym fragmencie Twojej skóry, w jaki sposób może być on dla Ciebie odczuwalny.

Nie zastanawiaj się zatem dłużej i zadzwoń do nas. Nasz kosmetolog z przyjemnością się z Tobą spotka i porozmawia.