Chat with us, powered by LiveChat
Kobieta na plaży

Depilacja laserowa bikini – na czym polega?

Depilacja laserowa to zabieg, który z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Jedną z najchętniej wybieranych partii jest depilacja laserowa bikini, kobiety oraz mężczyźni cenią sobie ten zabieg za komfort oraz skuteczność. Każda z nas uwielbia mieć gładką skórę a z pomocą nowoczesnego lasera i odpowiedniej pielęgnacji efekty będą powalające! Zastanawiałaś się kiedyś nad depilacją laserową bikini, ale nie wiesz jak taki zabieg wygląda? Chcesz cieszyć się z gładkiej skóry ale depilacja bikini to dla Ciebie czarna magia? Zostań z nami do końca a dowiesz się jak wygląda depilacja, jakie wyróżniamy rodzaje usuwania zbędnego owłosienia i wiele więcej!

Depilacja Hollywoodzka, Francuska, Brazylijska – czym się od siebie różnią?

Wyróżniamy kilka rodzajów depilacji, różnią się one przede wszystkim głębokością (jak dużo włosków z bikini głębokiego chcesz usunąć)

Najbardziej naturalna jest depilacja francuska miejsc intymnych – polega ona na usunięciu włosków tylko z pachwin i boków wzgórka łonowego. Metoda ta nie obejmuje pośladków i głębokiego bikini – tam stawiamy na naturalność 😉 Jeśli chcesz wykonać depilację laserową tylko w tych miejscach, od razu powiedz o tym kosmetologowi

Kolejną metodą jest depilacja brazylijska – zdecydowanie głębsza od francuskiej, oprócz pachwin i boków wzgórka depilacja brazylijska obejmuje także pośladki, szparę pośladkową oraz wargi sromowe. Kobiety często decydują się na pozostawienie delikatnego, cienkiego paseczka lub innego kształtu pośrodku wzgórka łonowego.

No i najpopularniejsza metoda, czyli hollywoodzka – jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które cenią sobie całkowitą gładkość we wszystkich partiach okolic intymnych. Depilacja w hollywoodzkim stylu to taka, która obejmuje zarówno pełny wzgórek łonowy, pachwiny, wargi sromowe, szparę pośladkową oraz pośladki. Jeśli zdecydujesz się na tą metodę usuwania owłosienia, to możesz cieszyć się skórą bez włosów we wszystkich okolicach miejsc intymnych!

Taką depilację najlepiej wykonać laserem Light Sheer Duet, aby zapewnić sobie trwały efekt i cieszyć się z jak największego komfortu, jakie daje poczucie gładkiego ciała! Depilacja laserowa to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia w dowolnie wybranych okolicach ciała a nowoczesne sprzęty i rozwój technologii pozwalają na usuwanie zbędnego owłosienia niemal bez żadnego bólu! Jak to działa? Przeczytaj dalej – teraz depilacja laserowa bikini nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

W jaki sposób przebiega zabieg depilacji laserowej bikini i jak się do niego przygotować? 

Każdy pierwszy zabieg w naszym salonie poprzedzony jest bezpłatną konsultacją, podczas której kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny. Na takie spotkanie należy przyjść z nieogolonymi włoskami, szczególnie w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg. Dodatkowo kosmetolog wykona również próbę laserową, aby móc sprawdzić reakcję skóry na wiązkę lasera. Niestety, dużo osób chce zrezygnować z konsultacji i umówić się od razu na zabieg, my jednak zawsze się temu sprzeciwiamy, ponieważ bezpieczeństwo klienta jest dla nas najważniejsze!

Konsultacja jest bardzo ważna, ponieważ niej można ocenić, czy dana osoba może mieć wykonany zabieg depilacji laserowej bikini (wiązka lasera działa tylko na ciemne włosy, ponieważ reaguje on na zawartą w cebulce melaninę). Dodatkowo kosmetolog opowiada o przeciwwskazaniach do zabiegu, ustala serię zabiegową i szczegółowo opowiada, jak należy się do niego przygotować.

Na sam zabieg depilacji laserowej bikini należy przyjść całkowicie ogolonym. Najlepiej w dzień wykonania zabiegu usunąć owłosienie zarówno z bikini głębokiego, jak i wzgórka łonowego oraz pachwin i pośladków. Dlaczego jest to aż takie ważne? Laser działa na cebulkę włosa (nie na skórę, także nie musisz się obawiać!), dlatego jeśli włos nie jest usunięty to po prostu zabieg nie jest skuteczny – laser nie widzi cebulki i automatycznie nie może jej usunąć. Bardzo ważne jest też, aby przed zabiegiem usuwać owłosienie z okolic bikini za pomocą maszynki. Podczas całej serii depilacji laserowej nie możesz golić się woskiem, pianką ani depilatorem. Mówiąc w skrócie – tylko maszynka jednorazowa a wszystkie inne metody są zakazane!

W Laser Care do depilacji bikini oraz innych partii ciała używamy lasera diodowego Light Sheer Duet marki Lumenis, który obecnie jest najskuteczniejszy na rynku i usuwa nawet 99% owłosienia. Brzmi super, prawda :)?

Depilacja laserowa głębokiego bikini, szpary pośladkowej oraz na wzgórku łonowym jest wykonywana przy pomocy małej głowicy, pozwala to na bardziej szczegółowe dotarcie do trudno dostępnych miejsc np. do warg sromowych.

Podczas zabiegu kosmetolog zawsze ochładza miejsce poddawane zabiegowi za pomocą woreczka z lodem. Rozwiązanie to świetnie łagodzi potencjalny ból i zmniejsza uczucie dyskomfortu. Kosmetolog na przemian chłodzi i strzela laserem w dane miejsce, przez co zabieg jest szybki, komfortowy a ból niemal nieodczuwalny! Jeśli mielibyśmy porównać, to uczucie strzału laserem porównać można do ukłucia komara, także nie ma się czego bać!

Przed zabiegiem depilacji laserowej warto wypić minimum 2 litry wody, bardziej nawodniona skóra lepiej zareaguje na wiązkę laserową a skóra będzie mniej podrażniona. Pamiętaj też o tym, aby pić dużo wody każdego dnia, dzięki temu Twoje ciało jest w lepszej kondycji!

Ile zabiegów depilacji laserowej bikini muszę wykonać? 

Przyjmuje się, że seria depilacji laserowej powinna składać się z około 6 zabiegów, jednak jest to uzależnione od wielu czynników, takich jak:

 • Kolor włosów oraz ich grubość – depilacja laserowa, a konkretnie wiązka lasera działa na melaninę zawartą w cebulce włosa, dlatego im więcej melaniny, tym lepsze efekty. Co to znaczy w praktyce? Im grubszy i ciemniejszy włos przy jak najjaśniejszej skórze, tym lepiej 🙂
 • Częstotliwość wykonywanych zabiegów – przyjmuje się, że powinno się je wykonywać do 8 tygodni. Laser usuwa włos tylko wtedy, kiedy jest on w konkretnej fazie (Włosy mają 3 razy wzrostu: anagen, katagen i telogen). Często kobiety przesuwają wizyty z tzw problemów kobiecych (miesiączka nie jest przeciwwskazaniem, ale może powodować dyskomfort), przez co czas między zabiegami usunięcia owłosienia z okolic intymnych wydłuża się. Warto wykonywać zabiegi depilacji laserowej w odpowiednim czasie, aby szybciej zobaczyć wyczekiwane efekty
 • Problemy hormonalne – niestety, ale hormony mogą spowodować, że włosy będą rosły w innym tempie i pomimo tego, że depilacja laserowa zostanie wykonana w odpowiednim czasie i najlepszym sprzętem, to włoski będą się pojawiać. Często kobiety zmagające się z takimi problemami mają włoski w nietypowych miejscach – jeśli podejrzewasz u siebie problemy hormonalne to najwyższy czas na to, aby odwiedzić endokrynologa. Dzięki szczegółowym badaniom będziesz mogła uregulować hormony a co za tym idzie lepiej przygotować się do zabiegu depilacji laserowej.

Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej utracisz około 20% włosów, które zaczną wypadać po 2-3 tygodniach. Każdy kolejny zabieg powoduje utratę kolejnych części owłosienia a po 6-8 zabiegach włoski całkowicie znikną!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej bikini? 

Depilacja laserowa bikini, tak jak każdy inny zabieg ma przeciwwskazania, które mogą wykluczyć do zabiegu. Najpopularniejsze z nich to:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Opalenizna – to bardzo ważne! Minimum 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem i podczas trwania całej serii nie możesz wystawiać depilowanego miejsca na słońce. Pamiętaj, aby też nie nakładać na skórę samoopalacza i nie chodzić na solarium
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem odstaw peelingi skóry, zadbaj o to Twoja skóra była w jak najlepszej kondycji
 • Zażywanie leków i ziół światłouczulających – dokładną listę preparatów zakazanych poznasz na konsultacji. Coraz częściej kobiety sięgają po suplementy diety, aby poprawić wygląd skóry i włosów, jednak większość z nich jest absolutnie zakazana. Pamiętaj aby wziąć listę wszystkich preparatów na konsultację przed zabiegiem, z pomocą kosmetologa na pewno nic Ci nie grozi!
 • Depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem – powtórzymy to jeszcze raz, wszystkie metody depilacji oprócz maszynki jednorazowej są zakazane
 • Choroba nowotworowa – jeśli jesteś już zdrowa ale chorowałaś na nowotwór, koniecznie przed wizytą skonsultuj to ze swoim lekarzem, ponieważ bywa, że niektóre zabiegi są bezwzględnie zabronione
 • Opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji – przed zabiegiem depilacji bikini upewnij się, że udało Cię pokonać wszystkie bakterie i wirusy, ponieważ może dojść do niekontrolowanego stanu zapalnego w organizmie.
 • Bielactwo, łuszczyca, rybia łuska. – przy tych chorobach depilacja bikini jest bezwzględnie zakazana

Depilacja laserowa głębokiego bikini nie należy do inwazyjnych zabiegów, ale trzeba podejść do niego poważnie i przed podjęciem decyzji, należy dokładnie przeczytać przeciwwskazania. Jeśli chcesz skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, zadzwoń do swojego salonu i umów się już dziś na konsultację!