Chat with us, powered by LiveChat
Gładkie nogi

Bezbolesna depilacja laserowa

Zabiegi depilacji laserowej, to jeden z najczęściej wybieranych pozycji w ofercie salonów kosmetycznych. Spora część osób zanim wybierze się do gabinetu na laserowe usuwanie owłosienia zastanawia się czy depilacja przy użyciu lasera boli. Czy Ty także należysz do tego grona osób i szukasz odpowiedzi na to pytanie?

W dzisiejszym artykule spróbujemy Ci przybliżyć temat bezbolesnej depilacji laserem oraz czynników, które na nią wpływają.

Bezbolesna depilacja laserowa laserem Light Sheer Duet

Bezbolesną depilację laserową można wykonać przy użyciu odpowiedniego lasera do depilacji. W salonie Laser Care dysponujemy najlepszym laserem do tego typu zabiegów – Light Sheer Duet. Usuwanie owłosienia przy jego użyciu jest bezpieczne, precyzyjne i przede wszystkim trwałe. Światło lasera Light Sheer emituje fale o długość 800nm. Dzięki temu dociera on bezpośrednio do cebulki włosa i mieszków włosowych i skutecznie je niszczy. Laser nie powoduje ryzyka oparzeń, ponieważ nie ma wpływu na sąsiadujące tkanki. Osoby szczególnie wrażliwe na ból również nie muszą się obawiać zabiegów laserem. W trakcie Twojej wizyty w salonie stosujemy do zabiegu specjalistyczne coldpac’ki, które niwelują nieprzyjemne uczucie. Do czego można porównać zabieg depilacji laserem? To uczucie punktowego ciepła odczuwalne na skórze w mniejszym lub większym stopniu.

Jak przeprowadzamy zabiegi depilacji laserowej w naszym salonie?

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z depilacją laserową zaprosimy Cię na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem. Podczas takiej rozmowy będziesz mogła dokładnie dowiedzieć się, jak wygląda zabieg, czy w Twoim przypadku istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania a także nasz kosmetolog wykona dla Ciebie próbę laserową.

W trakcie próby tej próby kosmetolog ogląda Twoje włoski ( właśnie dlatego na konsultację przychodzisz z lekko odrośniętymi włoskami) i ustawia parametry lasera. W trakcie tego krótkiego spotkania będziesz mogła się przekonać jak zabieg będzie dla Ciebie odczuwalny na małym fragmencie skóry.

Musisz wiedzieć też, że skuteczność zabiegu depilacji laserem (trwałe usuwanie owłosienia) ma związek z zawartych we włosach barwniku, czyli melaninie. Zatem im ciemniejszy włos tym zabiegi są bardziej skuteczne.

Po przebytej konsultacji z naszym specjalistą możesz na drugi dzień już umawiać się na zabieg. Od czego zaczynamy?

  • Na zabieg przychodzisz ogolona.
  • Kosmetolog wykonuje mapowanie Twojego ciała. Ta technika przeprowadzania zabiegu pozwala na bardzo precyzyjne strzały lasera.
  • Przy każdym strzale laserem kosmetolog stosuje wspomniane wcześniej cold’ packi. Mają one za zadanie chłodzić miejsce, które aktualne jest poddawane działaniu lasera.
  • Na koniec zabiegu kosmetolog posmaruje Twoją skórę specjalnym żelem chłodzącym, który ją ukoi a jednocześnie sprawi, że zaczerwienienie pojawiające się po depilacji laserem zacznie szybko schodzić.

Light Sheer Duet – Twoja skuteczność w bezbolesnej depilacji laserem!

Epilacja laserowa wymaga odpowiedniego sprzętu i właściwego specjalisty. Właśnie dlatego w Laser Care pracujemy tylko i wyłącznie na laserze diodowym Light Sheer Duet. Skuteczność tego sprzętu sięga ponad 90% . Dodatkowo laser diodowy posiada aż dwie głowice – małą oraz dużą.

Depilacja laserowa przeprowadzana jest niemal na każdej części Twojego ciała, obejmuje:

  1. pachy
  2. bikini
  3. nogi ( łydki i uda)
  4. ręce
  5. plecy
  6. większą część twarzy

W zależności od tego na jakiej partii pracuje kosmetolog dobiera do tego odpowiednią głowicę lasera.

Jak widzisz depilację laserową można przeprowadzić w sposób precyzyjny, bezbolesny a także bezpieczny. Ważne jest to, żeby na samym początku wybrać odpowiedni salon do depilacji, właściwie przygotować się do zabiegu oraz zaufać technologii Lasera Light Sheer Duet.