Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja laserowa – dlaczego warto ją wykonać?

Depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych, który z roku na rok zyskuje na coraz większej popularności. Jeżeli Tobie także zależy na tym, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia z najbardziej problematycznych partii ciała takich jak: uda, pachy, bikini czy nogi to z pewnością zabiegi depilacji laserowej są właśnie dla Ciebie!

Czym charakteryzuje się zabieg depilacji laserem i dlaczego  warto go wykonać? W tym artykule z pewnością uzyskasz odpowiedź.

Depilacja laserem to komfort i wygoda na co dzień!

Jeżeli jesteś przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej to jeszcze nie miałaś okazji doświadczyć tego ogromnego komfortu, jaki się z nim wiąże. Przede wszystkim szybko zauważysz, że spędzasz znacznie mniej czasu w łazience! Dodatkowo Twoja skóra nie będzie się już borykała z podrażnieniami po goleniu czy wrastającymi włoskami. Depilacja odpowiednio dobranym laserem jest bezpieczna i skuteczna. Dużo osób zgłasza się do naszego gabinetu z ciągłymi zapaleniami mieszków włosowych. Seria depilacji laserowej rozwiązuje ten problem.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

W przypadku każdego zabiegu  z zakresu medycyny estetycznej czy kosmetologii istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą Cię wykluczyć z jakieś terapii. W przypadku depilacji laserowej przeciwwskazaniem będą:

 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • przewlekłe choroby skóry, takie jak bielactwo, łuszczyca
 • metalowe implanty
 • tendencje do powstawania przebarwień czy bliznowców
 • aktywna opalenizna
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • epilepsja
 • aktywne infekcje skóry
 • przyjmowanie światłoczułych ziół i leków miesiąc przed planowanym zabiegiem (do 4 tygodni)
 • nadwrażliwość na światło

Przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej wykonujemy bezpłatną konsultację, w trakcie której Kosmetolog wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz opowiada o tym, jak będzie wyglądała depilacja laserem diodowym Light Sheer Duet.

Dlaczego muszę przyjść na zabieg depilacji kilkakrotnie?

Depilacja laserowa jest zabiegiem wykonywanym w serii. Dlaczego tak się dzieje? Światło lasera stosowane podczas depilacji działa na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie. Jeżeli chcesz pozbyć się owłosienia ze swojego ciała, to konieczne jest odbycie ok. 6-7 wizyt w salonie w ostępach. co 8 tygodni do 12.

Kolejna ważna informacja jest taka, że laser działa najlepiej na ciemne włoski. Właśnie w nich znajduje się barwnik – czyli melanina w dużej ilości. Laser skupia się właśnie na tym barwniku uszkadzając włos. Laser Diodowy Light Sheer Duet jest bezpieczny i niezwykle precyzyjny. Uszkadza on bezpośrednio włos oraz mieszki włosowe a nie ma wpływu na sąsiadujące tkanki. 

Jaki salon depilacji laserowej będzie najlepszy?

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że na rynku można znaleźć wiele gabinetów depilacji laserowej. Skąd masz zatem wiedzieć, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że powodzenie Twojego zabiegu jest zależne od odpowiedniego sprzętu. W tym przypadku Laser diodowy Light Sheer Duet nie ma sobie równych na rynku a także odpowiednich specjalistów – Kosmetologów. W salonie Laser Care w Warszawie dbamy o to, żeby nasi pracownicy posiadali najlepsze kompetencje w zakresie zabiegów laserowych i nie tylko. Są to pasjonaci swojego zawodu, którzy każdego dnia z uśmiechem i pełnym zaangażowaniem wykonują swoją pracę.