Chat with us, powered by LiveChat

Jak przygotować się do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który z roku na rok stale zyskuje na popularności. Stosowanie innych metod takich jak: wosk, depilator czy maszynka powoli odchodzi w zapomnienie ustępując miejsca depilacji przy użyciu lasera diodowego. Co ciekawe zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn trwałe usuwanie owłosienia niemal każdej części ciała przestało być tematem tabu a wręcz poszukiwanych jest coraz więcej informacji na jej temat.

Czy Ty także interesujesz się tematem depilacji laserowej i chcesz wiedzieć, jak przygotować się do niej? Musisz wiedzieć, że to w jaki sposób podejdziesz do samego procesu przygotowania będzie miało bardzo duże znaczenie w efektywności samego zabiegu.

Jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserem? Koniecznie pod okiem specjalisty!

W salonach Laser Care zawsze przed rozpoczęciem serii zabiegów depilacji laserowej ale też innymi zabiegami dostępnymi w naszej ofercie przeprowadzamy bezpłatną konsultację z kosmetologiem. W trakcie takiego spotkania kosmetolog przeprowadza z Tobą dokładny wywiad, omawia ewentualne przeciwwskazania do zabiegu oraz ogląda Twoją skórę i włoski. Dodatkowo kosmetolog wykona próbę laserową aby właściwie dopasować parametry lasera do Twojej skóry oraz włosów. Podczas swojej pierwszej wizyty w salonie uzyskasz też informację, jak wygląda depilacja laserowa.

Czy w przypadku depilacji laserowej istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu depilacji wymaga od Ciebie poznania podstawowych przeciwwskazań do jego wykonania. Nie można zrobić zabiegu depilacji :

 • u kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią
 • u osób, które posiadają świeżą opaleniznę
 • przy zmianach chorobowych skóry np. łuszczycy czy grzybicy
 • jeżeli stosujesz światłouczulające leki i zioła
 • jeżeli walczysz z chorobą nowotworową lub padaczką
 • gdy stosujesz leki z retinoidami

Przygotowanie do depilacji laserowej – najważniejsze zasady!

Jeżeli masz już pewność, że w Twoim przypadku nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegów depilacji laserem, teraz warto, żebyś poznała najważniejsze zasady do których musisz się zastosować przed wizytą w gabinecie.

 • Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem nie możesz się opalać ani stosować żadnych samoopalaczy
 • W okresie minimum 6 tygodni przed depilacją laserową nie możesz wyrywać włosków depilatorem, woskiem czy pęsetą.
 • Dwa tygodnie przed zabiegiem depilacji nie możesz stosować leków światłouczulających
 • Przynajmniej tydzień przed depilacją przy użyciu lasera nie wolno stosować peelingów
 • Dwa tygodnie przed zabiegiem konieczne jest odstawienie kosmetyków, kremów zawierających w swoim składzie retinol.
 • W dniu poprzedzającym wizytę w salonie depilacji laserowej konieczne jest ogolenie włosów
 • W dniu wykonania zabiegu depilacji najlepiej jeżeli na skórze nie będą znajdować się pozostałości po kosmetykach czy dezodorancie.

Jeżeli masz jeszcze dodatkowe pytania odnośnie zabiegu depilacji laserowej lub chcesz wiedzieć albo chcesz poznać inne zabiegi z naszej oferty, to koniecznie umów się na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem. Obiecujemy, że wyczerpująco odpowiemy na Twoje pytania a także jeżeli będzie taka konieczność opracujemy indywidualną terapię dla Twojej skóry. Serdecznie zapraszamy do Laser Care!