Chat with us, powered by LiveChat
Depilacja laserowa przeciwwskazania

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do zabiegu. Co musisz o nich wiedzieć i kiedy lepiej poszukać alternatywnych metod depilacji?

Depilacja laserowa jest bezpieczna i bardzo skuteczna, ale trzeba mieć na uwadze to, że istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. Sprawdź, co musisz wiedzieć o względnych i bezwzględnych przeciwwskazaniach do depilacji przy użyciu lasera. Z tego artykułu dowiesz się także, jakie choroby wykluczają depilację laserową, a kiedy można ją wykonać, nawet jeśli występują jakieś problemy zdrowotne. Wyjaśniamy także, czy możliwe jest laserowe usuwanie jasnego owłosienia.

Depilacja laserowa przeciwwskazania – czy faktycznie jest się czego obawiać przed zabiegiem?

Depilacja laserowa jest bezpieczna, jednak w trosce o zdrowie Klientek i Klientów, kosmetolog przeprowadza wywiad, podczas którego zostanie ustalone, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji. Gdy nie ma żadnych wątpliwości co do tego, czy można przeprowadzić depilację tego typu, osoba posługująca się laserem wykonuje próbę laserową, podczas której sprawdza, jak skóra reaguje na wiązkę światła. Wbrew pozorom laser jest jedną z najbezpieczniejszych metod depilacji i praktycznie bezbolesną. Prawidłowo wykonany zabieg nie powoduje uszkodzeń skóry, również w najbardziej wrażliwych miejscach, czyli w strefie bikini, pod pachami i na twarzy. Wpływ lasera na organizm człowieka nie będzie negatywny, jeśli tylko zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie z procedurami.

Ważne jest, aby wybrać salon, który cieszy się dobrą opinią i jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt posiadający wszystkie niezbędne atesty. Dobry fachowiec nie tylko umiejętnie operuje laserem, wykazując się doskonałą precyzją, ale też umie dobrać rodzaj sprzętu do typu skóry, po to, by ograniczyć do minimum możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Nie wszystko jednak zależy od salonu, kosmetologa i sprzętu. Odpowiednie przygotowanie do depilacji laserowej ze strony osoby planującej poddać się zabiegowi również jest bardzo ważne.

Depilacja laserowa przeciwwskazania

Zabiegi laserem: przeciwwskazania względne i bezwzględne, czym różnią się od siebie i kogo dotyczą?

Przeciwwskazania do depilacji laserowej dzielimy na względne i bezwzględne. Przeciwwskazania względne to takie, które w pewnych sytuacjach są powodem do tego, by nie wykonać zabiegu, a w innych niekoniecznie. Przy przeciwwskazaniach do depilacji laserowej względnych na ogół trzeba brać pod uwagę dane medyczne na temat pacjenta. Dla przykładu nieustabilizowana cukrzyca jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia depilacji laserowej, jednak jeśli cukrzyca jest unormowana, a wyniki są dobre, to wtedy mamy do czynienia z przeciwwskazaniem względnym i kosmetolog podejmuje decyzję, czy może wykonać zabieg. Przeciwwskazania do depilacji laserowej bezwzględne zawsze wykluczają zabieg laserem.

Sytuacja jest złożona także w przypadku chorób tarczycy i zaburzeń hormonalnych. Niektóre z nich są bezwzględnym przeciwwskazaniem, a inne względnym i każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie. Istotna jest również kwestia antybiotyki a depilacja laserowa. Stosowanie tych i niektórych innych światłoczułych (i nie tylko) leków jest przeciwwskazaniem bezwzględnym do depilacji laserowej. Przed zabiegiem trzeba odczekać przynajmniej 2-4 tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii. Dowiedz się jak więcej na temat depilacja laserowa a leki, by podjąć decyzję o depilacji laserowej w sposób odpowiedzialny. Pamiętaj o tym, że w Twoim organizmie rozwija się infekcja wirusowa lub bakteryjna, nie powinnaś lub nie powinieneś opuszczać domu w celu odwiedzenia salonu kosmetycznego. Przeziębienie nie powinno być lekceważone, a depilacja laserowa może poczekać!

Depilacja laserowa przeciwwskazania: tarczyca, żylaki i inne choroby – czy wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu?

Depilacja laserowa nie może być wykonana, gdy są pewne przeciwwskazania. Choroby tarczycy nie zawsze są przeciwwskazaniem do zabiegu, ale ostateczną decyzję o jego wykonaniu podejmuje kosmetolog. Ważne są aktualne wyniki badań, a także opinia lekarza. Gdy choroba jest ustabilizowana, można wykonać bezpiecznie zabieg. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre choroby tarczycy mogą zmniejszyć skuteczność depilacji laserowejDepilacja laserowa i przeciwwskazania to zagadnienie istotne także dla osób z żylakami. Wbrew pozorom żylaki nie wykluczają możliwości przeprowadzenia zabiegu, tak jak w przypadku depilacji woskiem. Warto wiedzieć, co wyklucza możliwość przeprowadzenia zabiegu, a są to nie tylko choroby.

Zabiegi laserem – przeciwwskazania bezwzględne

  • świeża opalenizna, również sztuczna
  • ciąża i laktacja
  • wszczepiony defibrylator lub rozrusznik serca
  • metalowe implanty
  • przyjmowanie leków i picie ziół fotouczulających
  • przyjmowanie leków obniżających krzepnięcie krwi, antydepresyjnych, psychotropowych i sterydów
  • nowotwór
  • nieustabilizowana cukrzyca
  • epilepsja
  • bielactwo, łuszczyca, AZS
  • infekcja bakteryjna lub wirusowa
  • brodawki,
  • stany zapalne skóry
  • spożywanie alkoholu do 24h przed zabiegiem

Zamierzasz usunąć zbędne owłosienie z okolic intymnych? Pamiętaj też o tym, że przeciwwskazania do depilacji laserowej bikini obejmują infekcje intymne i opryszczkę.

Laser na jasne włosy – czy laserowe usuwanie owłosienia jest możliwe? Podpowiadamy, jaki rodzaj lasera wybrać!

Być może spotkałaś lub spotkałeś się z opinią, że laser na jasne włosy to zabieg bezskuteczny, którego nie warto wykonywać. Prawda jednak jest taka, że w salonach kosmetyki laserowej wykorzystuje się różne lasery i nie wszędzie kosmetolodzy mają do dyspozycji urządzenia, które działają także na delikatne jasne owłosienie, wyróżniające się bardzo niską zawartością melaniny. Jak wiadomo, laser działa właśnie na barwnik włosa i im więcej melaniny zawiera włos, tym lepszy jest efekt depilacjiJeśli masz jasne włosy, to rozwiązaniem będzie użycie lasera, który posiada zdolność przekształcania energii świetlnej w termiczną przy bardzo niewielkiej ilości barwnika we włosie. Doświadczony kosmetolog dobierze moc lasera w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko powikłań po zabiegu, które jest nieco większe u blondynek i blondynów niż u osób z ciemniejszymi włosami.

Depilacja laserowa dla jasnych włosów jest zabiegiem wymagającym odpowiedniego sprzętu, doświadczenia i dużej wiedzy kosmetologa, więc nie wszystkie salony depilacji laserowej się jej podejmują. Choć owłosienie u mężczyzn jest zazwyczaj grubsze i ciemniejsze niż u kobiet, to depilacja laserowa dla mężczyzn również powinna być zaplanowana indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju włosów, na których ma zostać wykonany zabieg.

Skutki uboczne lasera i przeciwwskazania – o czym pamiętać umawiając się na konsultację w salonach kosmetycznych?

Masz obawy co do tego, czy depilacja laserem boli? Jeśli odpowiednio przygotujesz się do zabiegu, pamiętając o tym, że laser ma przeciwwskazania, to ograniczysz dyskomfort i ryzyko wystąpienia skutków ubocznych do minimum, zwłaszcza jeśli wybierzesz renomowany salon. Skutki uboczne występujące po zabiegu laserowej depilacji występują rzadko, a ewentualne zaczerwienienie czy opuchlizna, wynikające z podrażnienia mieszków włosowych ustępują zazwyczaj po 2-3 dniach. Nie lekceważ tego, że przed zabiegiem nie można opalać się i stosować samoopalaczy, pamiętaj też o innych przeciwwskazaniach do depilacji laserowej, których nie można lekceważyć. Na dzień przed zabiegiem zgol włosy, stosując do tego celu zwykłą maszynkę do golenia. Nie zatajaj informacji dotyczących Twojego zdrowia podczas rozmowy z kosmetologiem!

Zalecenia specjalistów przed i po zabiegu depilacji laserowej, czyli jak uniknąć powikłań po depilacji laserowej

Zanim zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej, sprawdź, czy istnieją powody do tego, aby wstrzymać się z depilacją na klika tygodni, upewnij się też, czy w Twoim przypadku w ogóle możliwe jest wykonanie takiego zabiegu. Pamiętaj o tym, że skutki uboczne lasera to na ogół niestosowanie się do zaleceń dotyczących opalania się. Serię zabiegów depilacji laserowej warto rozpocząć jesienią, ponieważ w tym czasie letnia opalenizna nie jest już świeża, a słońce, którego trzeba unikać po takim zabiegu jeszcze przez 2-4 tygodnie, grzeje słabiej. Po depilacji laserowej unikaj nie tylko słońca – przez kilka tygodni nie stosuj peelingów i kwasów ani preparatów z witaminą A i C. Sprawdź dostępne pakiety depilacji i skonsultuj się z kosmetologiem, by zaplanować zabiegi!