Chat with us, powered by LiveChat
gładkie nogi

Sezon na depilację laserową – dlaczego warto rozpocząć zabiegi jesienią ?

Jesień – jest to wyjątkowy czas na początek, bądź kontynuację przygody z depilacją laserową. Wrzesień, październik oraz listopad to miesiące, w których dociera do nas mniejsza ilość promieni słonecznych, dzięki czemu możemy bezpiecznie rozpocząć serię zabiegową, nie narażając się na wystawianie skóry na niekorzystne działanie promieni słonecznych.

Jeżeli zatem marzysz o tym, żeby Twoja skóra była gładka, delikatna bez podrażnień i wrastających włosków, to koniecznie zapisz się na wstępną konsultację i jak najszybciej rozpocznij swoją przygodę z depilacją laserową.

Najlepszy czas na depilację laserową

Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w serii, co kilka tygodni. Dlatego początkowe chłodniejsze miesiące to idealny czas na rozpoczęcie nowej terapii zabiegowej. Zaczynając we wrześniu, bądź październiku mamy największe szanse na ukończenie całej serii jeszcze przed latem. Wykonując nieprzerwanie zabiegi osiągniemy największe efekty, dlatego warto zachować regularne odstępy między zabiegowe. W związku z tym, już latem możemy cieszyć się gładką skórą i nie musimy martwić się o podrażnienia spowodowane częstym usuwaniem owłosienia, jak również możemy bez obaw wystawiać skórę na działanie promieni słonecznych. 

Dlaczego jesień jest najlepsza na rozpoczęcie zabiegów depilacji?

Jednakże, aby zabiegi były całkowicie bezpieczne, obszar skóry poddawany depilacji nie może być opalony. Należy unikać promieni słonecznych 4-6 tygodni zarówno przed, jak i po zabiegu depilacji laserowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ ekspozycja na słońce może powodować powstawanie oparzeń, przebarwień i odbarwień skóry. Ponadto, ciemniejszy kolor skóry może skutkować mniejszymi efektami zabiegów. Dlatego, jeśli lubimy chodzić w krótszych ubraniach, przez okres letni zalecamy ograniczyć zabiegi depilacji laserowej rąk oraz nóg. Jeżeli mimo wszystko zdecydujemy się rozpocząć serię latem, to musimy pamiętać o kremie z filtrem SPF50 w celu najlepszego zabezpieczenia skóry.

Z każdym zabiegiem depilacji laserowej LightSheer na skórze będzie odrastać mniejsza ilość włosków. Ponadto będą one słabsze, co będzie skutkowało mniejszymi podrażnieniami po goleniu między zabiegami. Dodatkowo po każdym zabiegu depilacji zauważalne jest spowolnienie wzrostu włosa, dlatego też w tym okresie nie trzeba tak często sięgać po maszynkę. 

Podsumowując, miesiące jesienne oraz zimowe to najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji laserowej.