Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja męska – które strefy ciała depilują panowie? 3 najlepsze metody depilacji dla mężczyzn

Depilacja męska to temat, który przestał już wzbudzać kontrowersje. Wyjaśniamy, jakie strefy męskiego ciała warto poddać depilacji i jak wyglądają różne metody usuwania zbędnego owłosienia. Przedstawiamy korzyści płynące z pozbycia się niechcianych włosków z różnych części ciała, w tym także z miejsc intymnych. Postaw na laser, czyli szybką i najbardziej efektywną metodę męskiej depilacji i zapomnij o dyskomforcie oraz krępujących sytuacjach!

Zobacz także artykuł: Depilacja laserowa – ile zabiegów trzeba, aby uzyskać najlepsze efekty?

Depilacja męska: które strefy męskiego ciała warto poddać depilacji?

W dzisiejszych czasach mężczyźni coraz chętniej decydują się na depilację różnych obszarów ciała. Panowie pozbywają się niechcianego owłosienia ze skóry pod pachami, z klatki piersiowej, pleców i okolic intymnych. Wśród mężczyzn dość popularne jest także usuwanie zbędnych włosków z nóg i rąk, ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja brody, uszu i szyi. Chodzi nie tylko o estetykę, ale również o higienę i wygodę. W przypadku depilacji męskiej pach duże znaczenie ma to, że zabieg ograniczy pocenie się oraz zredukuje problem brzydkiego zapachu. Trzeba bowiem wiedzieć, że im więcej włosków pod pachami, tym więcej namnaża się tam bakterii, które wywołują nieprzyjemną woń.

Depilacja dla mężczyzn obejmująca usuwanie włosów z klatki piersiowej jest szczególnie polecana mężczyznom z obfitym owłosieniem. Włoski wystające spod koszuli, zwłaszcza gdy są ciemne i grube, nie wyglądają dobrze! Włosy na plecach na co dzień są lepiej ukryte, jednak powodują dyskomfort latem i podczas treningów, ponadto, tak jak owłosienie na klatce piersiowej, prezentują się nieestetycznie i psują efekt, który daje ładnie wyrzeźbiona muskulatura. Depilacja laserowa pleców u mężczyzn ogranicza także potliwość. Trzeba ponadto wiedzieć, że usuwanie owłosienia z nóg i rąk jest popularne u sportowców, ponieważ włosy w tych rejonach zwiększają opór powietrza. Depilacja brody i szyi pozwala zachować określony kształt zarost na dłużej, bez konieczności codziennego golenia.

Popularne metody depilacji u mężczyzn: maszynka do golenia, wosk czy laser?

Metody depilacji u mężczyzn są różne i dają też zróżnicowane efekty. Oto trzy najpopularniejsze:

Maszynka do golenia

Dzieli się je na jednorazowe i z wymiennymi końcówkami. Te drugie są solidniejsze i powstają z lepszych materiałów. Maszynki dość dobrze radzą sobie z krótkim zarostem, natomiast jeżeli włoski są dłuższe, to przed goleniem trzeba je przyciąć nożyczkami. Maszynki golą włosy przy skórze i nie usuwają cebulek. Efekt gładkiej skóry po zastosowaniu maszynki jest krótkotrwały i zazwyczaj już na drugi dzień trzeba znów się ogolić (zwłaszcza jeśli chodzi o twarz). Oprócz tradycyjnych maszynek do golenia dostępne są także maszynki elektryczne, dzięki którym można szybciej usunąć owłosienie i uniknąć zacięć, jednak również w tym przypadku nie ma co liczyć na długotrwałe efekty.

Męska depilacja woskiem

Mocne i twarde owłosienie, które zostaje ogolone maszynką, niestety wzmacnia cebulkę włosa, a w konsekwencji pojawia się go jeszcze więcej. Usuwanie włosów maszynką powoduje szybkie odrastanie ostrych i kłujących włosków. Depilacja woskiem polega na pozbywaniu się włosków razem z cebulkami. To pozwala cieszyć się gładką skórą 2-5 tygodni. Regularna depilacja woskiem sprawia, że włoski odrastają słabsze i jaśniejsze. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to metoda bolesna i odradzana, gdy chodzi o miejsca intymne. Niekiedy wiąże się także z wrastaniem włosków, często powoduje podrażnienia, a nawet oparzenia.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa męska staje się coraz popularniejsza, ponieważ jest jedyną metodą pozwalającą na całkowite usunięcie niechcianego owłosienia. Co ważne, jest to metoda bezbolesna, a ewentualne zaczerwienienia skóry, które mogą się pojawić po zabiegu, same znikają. Po kilku zabiegach można już zapomnieć o konieczności golenia się, ponieważ włoski nie będą odrastać! Depilacja laserowa przeznaczona jest dla mężczyzn, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się problemu czerwonych podrażnień po goleniu, które są bolesne i nieestetyczne.

Depilacja dla mężczyzn – na jaką depilację najczęściej decydują się panowie?

Mężczyźni najczęściej decydują się na depilację klatki piersiowej i pleców, ponieważ dzisiejsze standardy męskiej urody wymagają tego, aby te miejsca pozostawały gładkie. Mało tego, jeśli owłosienie w tych rejonach jest grube i sztywne, może podrażniać skórę, a także zahaczać o ubranie, poza tym powoduje ono dyskomfort w wielu sytuacjach. Owłosienie na klatce piersiowej, plecach, a także na nogach i rękach szczególnie przeszkadza sportowcom, dlatego często to właśnie oni decydują się na jego usunięcie. Mężczyźni są ostatnio także bardziej przekonani do tego, by w profesjonalny sposób usuwać owłosienie z miejsc intymnych i z podbrzusza.

Przede wszystkim higiena: jakie korzyści przynosi zabieg usunięcia owłosienia u mężczyzn?

Zabiegi depilacji laserowej dla mężczyzn umożliwiają pozbycie się problemu wrastających włosów oraz zapobiegają ciągłym podrażnieniom po goleniu. Co istotne, depilacja laserem pozwala także uniknąć pojawiania się krost świadczących o zapaleniu mieszków włosowych, które powstaje najczęściej wskutek infekcji bakteryjnych. Trudno zaprzeczyć, że zaczerwienia, krostki i ranki, które są widoczne na skórze po goleniu lub depilacji woskiem, mogą być powodem do irytacji. Na szczęście da się zaradzić takim problemom i cieszyć się gładką, zdrową skórą, która nie jest przyczyną dyskomfortu. Warto też pamiętać o tym, że z usunięcia zbędnego owłosienia bardzo korzystają mężczyźni mający problem z nadpotliwością.

Zabieg depilacji laserowej męskiej, czym różni się od depilacji u kobiet?

Laserowa depilacja u mężczyzn przebiega w taki sam sposób jak u kobiet. Polega zatem na miejscowym podgrzaniu mieszka włosowego za pomocą wiązki światła emitowanej przez laser. W konsekwencji melanina (barwnik) znajdująca się w mieszkach włosowych zostaje zniszczona, a dopływ krwi z naczyń krwionośnych zostaje zablokowany. Różnica między depilacją u mężczyzn i kobiet może pojawić się w zakresie ilości zabiegów, które trzeba wykonać dla pełnego efektu. Męskie owłosienie jest zazwyczaj ciemniejsze, gęstsze oraz sztywniejsze i ma większą zawartość melaniny. Wbrew pozorom, właśnie dlatego łatwiej poddaje się ono zabiegom depilacji laserowej, zwłaszcza jeśli skóra jest dość jasna. Jeżeli jednak skóra ma ciemne zabarwienie, to trwałe usuwanie włosków jest nieco bardziej czasochłonne i wiąże się z jedną lub dwiema dodatkowymi wizytami w salonie. Sprawdź, jak wygląda cennik zabiegów laserem i wybierz opcję, która przyniesie Ci najwięcej korzyści.

Depilacja laserem miejsc intymnych dla mężczyzn – szybko, sprawnie i bez krępacji!

Zbędne owłosienie w miejscach intymnych sprawia, że trudniej jest zachować higienę. Częste golenie miejsc intymnych dla mężczyzn wiąże się z ryzykiem podrażnień i infekcji, natomiast depilacja z użyciem lasera znacznie je ogranicza. Włoski rosnące w strefie intymnej mogą być też powodem do skrępowania podczas zbliżenia z partnerką. Oczywiście również panowie chcą jak najlepiej prezentować się na plaży, a pozbycie się zbędnego owłosienia jest jednym z warunków osiągnięcia tego celu. Depilacja laserem miejsc intymnych dla mężczyzn staje się coraz chętniej wybieranym zabiegiem, ponieważ trwa krótko i jest przeprowadzana w atmosferze, która ma zapewnić możliwie jak najmniejsze skrępowanie.

Mężczyzna w salonie kosmetycznym – depilacja u panów: obowiązek czy wybór?

Męska depilacja w salonie kosmetycznym jest oczywiście wyborem, ale rozpatrując korzyści, które z niej płyną, trzeba przyznać, że dla niektórych panów taki zabieg jest koniecznością, jeśli celem ma być poprawa jakości życia. Atrakcyjniejszy wygląd, zmniejszenie potliwości i zwiększona pewność siebie to czynniki, które przemawiają za tym, by postawić na depilację laserową. Aby zaoszczędzić na takich zabiegach, przejrzyj pakiety depilacji!