Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja laserowa pleców u mężczyzn

Depilacja laserowa przez wiele lat kojarzyła się z zabiegiem skierowanym głównie do kobiet. To postrzeganie uległo zmianie, kiedy także i Panowie zaczęli interesować się trwałym usuwaniem owłosienia ze swojego ciała. Depilacja laserem pozwala na pozbycie się tzw. “dywanika z pleców”, zwiększa higienę, poprawia estetykę, ale też staje się nieoceniona w codziennym komforcie życia. Czy panowie faktycznie chcą depilować tylko swoje plecy? Niekoniecznie! Coraz chętniej decydują się także na depilację pach, okolic twarzy, czy męskiego bikini. 

Co musisz wiedzieć o depilacji laserowej pleców? 

Plecy to ciężki obszar do tradycyjnego golenia maszynką czy depilacji woskiem, dlatego laser jest w stanie świetnie sobie z nimi poradzić. Wiązka laserowa dociera do mieszków włosowych podgrzewając je i doprowadzając do ich zniszczenia. Dzięki temu z każdym kolejnym zabiegiem zauważysz u siebie, że włosków nie tylko jest coraz mniej, ale też są słabsze.

Na czym polega laserowe usuwanie włosów na plecach 

Laserowe usuwanie owłosienia pozwala na trwałe pozbycie się włosków z niemal każdej partii Twojego ciała. Zabiegi wykonywane są co 8 – 12 tygodni. Światło lasera działa na włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu czyli anagenie, dlatego dla pełnego efektu potrzebne jest wykonanie serii ok. 6 – 8 zabiegów. Po każdym zabiegu można zaobserwować redukcję na poziomie 10-20%, osłabienie włosów i ich spowolniony odrost. Po ok. 2 tygodniach od depilacji włoski zaczynają wypadać. Ważne jest, aby na każdą wizytę skóra była gładka – ogolona, bez stosowania kremów, balsamów itp. Po zakończonych serii raz w roku wykonujemy tzw. „zabieg przypominający”.

Podczas depilacji laserowej zakazane jest stosowanie maści z retinolem oraz różnego rodzaju samoopalaczy, skóra nie może być też świeżo opalona. Należy uważać też na różnego rodzaju suplementy diety oraz zioła, na 48 godzin przed zabiegiem nie należy przyjmować żadnych środków przeciwbólowych z grupy NLPZ (ibuprom, nurofen, ketonal, ibum itp). Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz tzw. obrzęk okołomieszkowy, który może utrzymywać się do 3 dni. 

Czy depilacja laserowa pleców jest bolesna? 

Jak w przypadku każdego zabiegu laserowego może wystąpić lekkie pieczenie i kłucie porównywalne do ugryzienia komara czy małej ciepłej igiełki. Chcąc zapewnić naszym klientom największy komfort tego zabiegu, stosujemy specjalne coldpacki z lodem, którymi chłodzimy skórę przed każdorazowym przyłożeniem lasera do skóry. 

Jakie są zalecenia po depilacji pleców laserem ? 

Po zakończonym zabiegu depilacji laserowej omawiamy z Klientami zalecenia. Do najważniejszych z nich należą: 

– stosowanie maści łagodzących (Alantan, Bepanthen) do 3 dni po zabiegu

– ograniczenie aktywności fizycznej do 3 dni po zabiegu

– rezygnacja z sauny, basenu, jacuzzi do czasu ustąpienia obrzęku/powrotu skóry do wyjściowego stanu

– bezwzględny zakaz opalania przynajmniej miesiąc po zakończonej serii zabiegowej, odsłonięte plecy należy chronić filtrem SPF50 

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Może dojść także do hiperpigmentacji, czyli czasowego ściemniania naskórka w leczonej okolicy – najczęściej występuje ono u osób ciemnoskórych lub głęboko opalonych. Podrażnienie może utrzymywać się do 2 tygodni po zabiegu. W tym czasie należy:

● myć skórę żelem bezmydłowym, tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą: 

● delikatnie ją osuszać, nie trzeć; 

● nie należy wyrywać włosków, nie woskować, nie drażnić w inny sposób;

● preparaty o działaniu złuszczającym można wprowadzić po 2 tygodniach od zabiegu 

mgr kosmetolog Barbara Nizioł