Chat with us, powered by LiveChat
Depilacja klatki piersiowej

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn

Jak skutecznie usunąć włosy na męskiej klatce piersiowej? 

Męska depilacja w obecnych czasach już nikogo nie dziwi. Mężczyźni zaczęli przywiązywać większą uwagę do własnego komfortu i wygody, które są ściśle powiązane z wyglądem i higieną. Przeglądając kolorowe magazyny nie trudno o spostrzeżenia, że kult gładkiego ciała na stałe zagościł w urodowym kanonie. Szczególnie w okresie letnim, przy 30 stopniowych upałach, mężczyźni obdarzeni bujnym owłosieniem, decydują się na maszynki jednorazowe, trymery, a nawet wosk. Nie są to do końca idealne rozwiązania, ponieważ bardzo często bezpośrednio po takich zabiegach występują podrażnienia: wysypka, krosty, rany, a nawet uczucie pieczenia. Za kilka dni włosy odrastają i znowu należy powtórzyć cały zabieg. Dlatego proponujemy rozwiązanie idealne, czyli depilację laserową. Zabieg wymaga odrobiny cierpliwości, aby w pełni docenić jego efekty, ale warto poczekać! Po wykonaniu całej zalecanej serii, można cieszyć się gładką skórą przez długie lata. Włosy stają się cieńsze i odrastają znacznie wolniej, aż w końcu znikają na całej powierzchni. Zabieg depilacji laserowej jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny.

Jakie partie ciała depilują mężczyźni? 

Coraz więcej mężczyzn korzysta z zabiegów łączonych, decydując się na depilację laserową nie jednej, a kilku partii ciała. Do najpopularniejszych z nich należą: plecy, klatka piersiowa, brzuch, pachy i okolice bikini. Decydując się na wykonanie zabiegów na różne obszary, oszczędzamy zdecydowanie więcej czasu, ponieważ depilację laserową poszczególnych partii ciała wykonujemy podczas jednego zabiegu. Przygotowanie przed zabiegiem i postępowanie pozabiegowe jest dokładnie takie samo dla wszystkich partii ciała poddawanych laserowej depilacji.  Chcesz dokładnie dowiedzieć się jak przygotować się do depilacji laserowej? Przeczytaj inny nasz wpis.

Korzyści z depilacji klatki piersiowej laserem 

Depilacja laserowa to zdecydowanie najlepsza opcja na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jej olbrzymią zaletą jest to, że gwarantuje długotrwały efekt, który przy stosowaniu tzw. zabiegów przypominających, będzie utrzymywał się latami. Depilacja laserowa klatki piersiowej u mężczyzn to przede wszystkim wygodne rozwiązanie na lato oraz metoda na trwałe pozbycie się owłosienia dla panów, którzy uprawiają sport. Dzięki pozbyciu się włosków z klatki piersiowej zyskujesz wygodę i komfort – brak owłosienia na klatce piersiowej jest bardziej higieniczny, a gładka skóra poci się mniej. Twoja muskulatura będzie również lepiej prezentować się bez zbędnych włosków. Kolejnym atutem zabiegu depilacji laserowej jest oszczędność czasu i pieniędzy – zabiegi wykonywane są co 6-8 tygodni, a z każdą kolejną sesją efekty są coraz bardziej widoczne. Dodatkowo depilacja laserowa jest sprawdzoną metodą na pozbycie się przykrych reakcji skórnych wywołanych codzienną depilacją jednorazową maszynką. To także świetny sposób, aby na stałe pożegnać się z wrastającymi włoskami, które są czymś nieodłącznym przy depilacji woskiem czy pęsetą – w miejscu depilacji powodują stan zapalny, któremu często towarzyszą wypryski. Dzięki depilacji laserowej możesz raz na zawsze pozbyć się tego problemu, ponieważ włosy po zabiegu odrastają słabsze i cieńsze, aż w końcu zanikają całkowicie. Męskie owłosienie jest przeważnie ciemne, gęste, sztywne, z dużą zawartością melaniny, czyli barwnika i dlatego bardzo łatwo poddaje się zabiegom depilacji laserowej. 

Depilacja klatki piersiowej krok po kroku 

Decydując się na depilacje laserową klatki piersiowej musimy pamiętać, że jest to zabieg laserowy, a zanim do niego przystąpimy musimy wykluczyć przeciwwskazania. Najważniejsze, aby podczas serii zabiegowej pacjent zrezygnował z przyjmowania leków, antybiotyków, suplementów zawierających substancje światłoczułe. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są także kąpiele słoneczne, solarium czy balsamy koloryzujące. W naszym salonie pracujemy na laserze LIGHT SHEER DUET, jest to laser diodowy o długości fali 805nm, przeznaczony do ciemnego owłosienia i jasnej karnacji. Laser działa na melaninę zawartą w mieszku włosowym i “wypala” go wraz z cebulką. Decydując się na zabieg, przed pierwszą wizytą należy ogolić całe owłosienie maszynką jednorazową dzień wcześniej.  Skóra w miejscu zabiegowym musi być czysta, bez kremów, balsamów, antyperspirantów. Między zabiegami nie wolno korzystać z wosków czy pęset, wskazana jest jedynie maszynka jednorazowa. Depilacja laserowa klatki piersiowej w naszym salonie trwa ok. 30min. Przed każdym strzałem lasera przykładamy kompresy chłodzące, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla Klienta. Bezpośrednio po zabiegu, na skórze poddanej depilacji laserowej może pojawić się delikatny obrzęk czy rumień. Taki stan może utrzymywać się maksymalnie do dwóch dni. Skórę należy intensywnie nawilżać kremami typu: Alantan, Bephanten, aby złagodzić stan zapalny. Po wykonanym zabiegu przez pierwsze 3 dni musimy zrezygnować z basenów, gorących kąpieli, saun, oraz stosować kremy z filtrem. Dla uzyskania najlepszych efektów zalecana jest seria zabiegowa 8-10 zabiegów w odstępach co 6-8 tygodni – taka częstotliwość jest ściśle związana z fazami wzrostu włosa (anagen, katagen, telogen), a zabieg będzie najskuteczniejszy w momencie anagenu, czyli w fazie wzrostu włosa.

Autor: Aleksandra Zydlewska