Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać najlepsze efekty?

Niechciane owłosienie to problem, z którym boryka się wiele osób. Skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa – ile zabiegów potrzeba, aby zadbać o widoczny i długotrwały efekt? Na czym w ogóle polega ta metoda? Jakie są ewentualne przeszkody i przeciwwskazania do zabiegu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Zobacz także artykuł: Depilacja laserowa

Na czym polega ta metoda usuwania owłosienia: nowoczesny sposób w którym główną rolę odgrywa laser

Wiele jest różnego rodzaju metod usuwania niechcianego owłosienia. Golarki, depilatory, specjalne kremy usuwające włoski pozwalają uzyskać szybki efekt. Te opcje mają jednak jedną zasadniczą wadę – nie pozwalają na długotrwałe usunięcie włosków. Co więcej, zdarza się, że włoski wrastają, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również podrażnia skórę, prowadzi do stanów zapalnych.

Nowoczesną metodą bezbolesnego usuwania owłosienia jest trwała depilacja laserowa. Nadaje się ona do stosowania zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Salony Laser DeLux oferują depilację najnowocześniejszym na rynku sprzętem – laserem diodowym LightSheer Duet. Depiluje on trzy razy szybciej niż inne urządzenia tego rodzaju, a dzięki podwójnej głowicy jest bardziej precyzyjny. Światło lasera diodowego jest w stanie precyzyjnie trafić w cebulki włosów i trwale je uszkodzić, tak aby zapobiec niechcianym odrostom. Ile zabiegów potrzeba aby uzyskać naprawdę znakomity efekt? Wystarczy już 6 serii. Żeby jednak udało się uzyskać doskonale gładką skórę, do zabiegów należy się odpowiednio przygotować.

Młoda kobieta przygotowująca się do zabiegu depilacji laserowej
Młoda kobieta przygotowująca się do zabiegu depilacji laserowej

Jak uzyskać idealnie gładką skórę: zabieg permanentnego usuwania owłosienia wymaga odpowiedniego przygotowania

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Przede wszystkim, na 4-8 tygodni przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać używania depilatora czy woskowania nóg. Nie wolno też wyrywać pojedynczych włosków pęsetą. Wszystkie te działania prowadzą bowiem do wyrywania cebulek włosów i obniżania skuteczności zabiegów. W terminie od 4-6 tygodni przed depilacją laserową nie należy się też opalać, czy to na słońcu czy w solarium. Ostatni peeling skóry wykonać można na minimum tydzień przed zabiegiem. Warto dbać o systematyczne nawilżanie skóry, a tuż przed depilacją wypić trzeba około 2 litry wody mineralnej. Zaleca się też zgolenie włosków jednorazową maszynką.

Kosmetolog, pod którego opiekę trafimy zdezynfekuje skórę, poprawi też jednorazową maszynką golenie. Przed przystąpieniem do zabiegu mocno schłodzi powierzchnię skóry kompresami z lodem.

Bardzo skuteczna metoda usuwania owłosienia – jak długo utrzymują się efekty laserowego usuwania owłosienia?

Skuteczna depilacja laserowa – co ile powinna się odbywać sesja zabiegowa? Co do zasady, zaleca się 6-8 sesji, które powinny odbyć się w regularnych odstępach czasu – optymalny termin to co 8-12 tygodni. Już dwa tygodnie po pierwszej sesji widoczne są pierwsze efekty, włosków jest wyraźnie mniej, rzadziej wrastają i przede wszystkim – wolniej odrastają. Trwały efekt uzyskać można po całej serii zabiegów. Żeby jednak ograniczyć regenerację niektórych mieszków włosowych, po roku należy wykonać zabieg przypominający.

Czy da się pozbyć włosów raz na zawsze? Efekty depilacji laserowej po latach

Czy depilacja laserowa jest na zawsze? Jest to kwestia indywidualna. Szacuje się około 95% skuteczność i trwałość zabiegów. W zależności od koloru i grubości włosów, gospodarki hormonalnej i użytego sprzętu inna będzie trwałość depilacji. Diodowy laser to najlepsza opcja, inne czynniki warto przedyskutować ze specjalistą. Jeśli chodzi o depilację laserową, efekty po latach są też dużo lepsze dzięki sesjom przypominającym.

Gładka skóra pod pachami u młodej kobiety po zabiegu depilacji laserowej
Gładka skóra pod pachami u młodej kobiety po zabiegu depilacji laserowej

Skąd można pozbyć się irytującego owłosienia? Rodzaje zabiegów depilacji

Niechcianego owłosienia można pozbyć się z różnych rejonów ciała. Popularna jest depilacja laserowa pach. Zabieg trwa 20 minut, wykorzystuje się do niego małą głowicę. Proces jest bezbolesny, a ewentualny dyskomfort zmniejsza się kompresami chłodzącymi. Wiele osób decyduje się również na depilację laserową nóg. To jeden z dłuższych zabiegów, do którego wykorzystuje się dużą głowicę. Najwrażliwszą partią , na której wykonuje się depilację laserową jest strefa bikini. Ten zabieg może stwarzać więc większy dyskomfort niż inne rodzaje depilacji, jednakże warto pamiętać, że ta strefa jest też bardziej podatna na podrażnienia przy codziennej depilacji. W związku z tym, trwałe usunięcie włosków jest na dłuższą metę korzystniejsze.

Kiedy zdecydować się na laserową depilację owłosienia – przeciwwskazania i przeszkody do wykonania zabiegu

Jak do każdego zabiegu, również do wykonania depilacji laserowej istnieją pewne przeciwskazania. Należą do nich ciąża, karmienie piersią, opalenizna (nie tylko samo opalanie się, ale również istniejąca już opalenizna), niektóre choroby, na przykład nowotwory. Przeciwskazaniem jest zażywanie światłouczulających leków lub stosowanie kosmetyków z retinoidami, witaminą C czy kwasami.

Podrażniona i zaczerwieniona skóra: jak dbać o ciało po zabiegu laserowej depilacji owłosienia?

Normalnym jest, że tuż po zabiegu skóra w miejscu depilacji może być nieco podrażniona. Jak o nią zadbać? Przede wszystkim należy ją traktować delikatnymi kosmetykami lub myć skórę samą wodą. Osuszać depilowany obszar trzeba delikatnie, nie trąc skóry. Istotne jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami, ale nawet po ich użyciu nie należy się opalać. Bezpośrednio po zabiegu warto założyć lekkie, nieuciskające ubranie.