Chat with us, powered by LiveChat
Różowe maszynki do golenia w cielistej kobiecej bieliźnie, symbol depilacji laserowej bikini

Depilacja laserowa bikini. Jaki rodzaj depilacji miejsc intymnych wybrać?

Depilacja laserowa bikini to temat popularny zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym, ale korzyści z wykonania takiego zabiegu odczuwa się przez cały rok. Podpowiadamy, jakie są rodzaje depilacji okolic intymnych – wybierz taki, który będzie dla Ciebie najlepszy. Z poniższego artykułu dowiesz się, co wpływa na efekty depilacji laserowej bikini i jak długo utrzymują się jej efekty. Sprawdź też, co trzeba wiedzieć przed zapisaniem się na wizytę w salonie!

Zobacz także artykuł: Depilacja laserowa bikini – na czym polega?

Najlepszy sposób na depilację laserową bikini – czy istnieje idealne rozwiązanie dla każdego?

Depilacja laserowa bikini to odpowiedź na potrzeby osób, które chcą cieszyć się gładką skórą w miejscach intymnych każdego dnia. Zabieg ten ten daje zdecydowanie lepsze efekty niż inne popularne metody usuwania zbędnego owłosienia, czyli golenie i woskowanie. Wiele kobiet i mężczyzn zastanawia się, jak golić miejsca intymne, żeby były gładkie, jednak, choć istnieją pewne wskazówki, dzięki którym można uzyskać zadowalający chwilowy efekt, to jednak w dłuższej perspektywie depilacja laserowa miejsc intymnych nie ma mocnej konkurencji. Zobacz, jak wyglądają efekty depilacji laserowej!

Zazwyczaj już po pierwszym zabiegu bikini laser uzyskuje się znaczne ograniczenie owłosienia. Warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje depilacji miejsc intymnych, zatem każda osoba, która chce i może wykonać taki zabieg, znajdzie opcję idealnie dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb.

Jaki rodzaj depilacji okolic intymnych wybrać? Praktyczny przewodnik po rodzajach depilacji bikini

Trzeba zacząć od tego, że wyróżniamy dwa główne typy depilacji bikini: bikini płytkie i bikini głębokieBikini płytkie polega na usunięciu owłosienia do linii bielizny. Po wykonaniu takiego zabiegu, można efektownie zaprezentować się nie tylko w bieliźnie, ale także w kostiumie kąpielowym. Bikini głębokie to depilacja wszystkich miejsc intymnych, a więc depilowane są także pośladki i okolic między nimi oraz wargi sromowe.

Kobieta w trakcie zabiegu laserowej depilacji okolic intymnych

Sprawdź, jaki rodzaj depilacji bikini będzie dla Ciebie najlepszy!

  • Depilacja klasyczna polega na usunięciu włosków z pachwin – do linii majtek. Jest to propozycja dla osób, które stawiają na naturalny, ale zadbany wygląd lub są niezdecydowane i mają wątpliwości co do tego, czy chcą wykonać głębszą depilację bikini.
  • Bikini francuskie to depilacja, podczas której również usuwa się owłosienie pachwin, ale zabieg obejmuje też boki wzgórka łonowego. Do wyboru jest opcja pozostawienia pionowego paseczka na wzgórku.
  • Depilacja brazylijska to coraz chętniej wybierana opcja. Jest ona głębsza od depilacji francuskiej – oprócz pachwin oraz wzgórka łonowego obejmuje wargi sromowe, pośladki oraz szparę pośladkową. Niektóre klientki zostawiają sobie na wzgórku wąski paseczek albo trójkąt.
  • Depilacja hollywoodzka to najgłębszy rodzaj bikini. W jej zakresie znajdują się pachwiny, pełny wzgórek łonowy, wargi sromowe, pośladki i szpara pośladkowa. Ta metoda usuwania owłosienia pozwala cieszyć się gładką skórą we wszystkich okolicach miejsc intymnych.

Jedwabiście gładka skóra w kilka chwil: co wpływa na efekty depilacji laserowej?

To, ile zabiegów trzeba będzie wykonać, zależy między innymi od koloru włosów i ich grubości. Jak działa laserowa depilacja bikini? Wiązka lasera działa na melaninę, która jest obecna w cebulce włosa. Im więcej melaniny w cebulce, tym lepsze efekty depilacji laserem. Najlepsze i najszybsze efekty uzyskuje się, gdy włosy są ciemne i grube, ale skóra jest jasna. Na to, ile zabiegów trzeba będzie wykonać, ma wpływ także faza wzrostu włosów, które będą usuwane. Włosy na ciele są w różnych fazach wzrostu, a więc nie da się od razu usunąć całego niepożądanego owłosienia. Laser usuwa tylko włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Trzeba też dodać, że kobiety dość często przesuwają wizyty z powodu miesiączki lub infekcji skórnych, przez co okres między zabiegami ulega wydłużeniu. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej miejsc intymnych traci się około 20% włosów. Każdy nastepny zabieg powoduje zniszczenie kolejnych cebulek włosowych. Po 6 wizytach w salonie zazwyczaj udaje się uzyskać pełny efekt depilacji laserowej bikini!

Praktyczne porady przed depilacją bikini. O czym warto wiedzieć, umawiając się na wizytę?

Umawiając się na wizytę, należy upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Pierwszy zabieg w renomowanych salonach poprzedzany jest bezpłatną konsultacją, w trakcie której kosmetolog ocenia stan skóry i włosów oraz przeprowadza kompleksowy wywiad medyczny. Na konsultację przychodzi się z nieogolonymi włoskami. Podczas spotkania kosmetolog powinien również przeprowadzić próbę laserową, żeby przekonać się, jaka będzie reakcja skóry na laser. Nie warto rezygnować z konsultacji i próbować od razu umówić się na zabieg. Zabieg laserem jest bezpieczny, ale nie zawsze można go wykonać.

Kobieta trzyma w dłoniach kaktus, symbol laserowego usuwania owłosienia z okolic bikini

Przede wszystkim nie można opalać miejsc intymnych przynajmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem, nie należy też stosować samoopalacza przynajmniej przez 2 tygodnie przed depilacją. Skóra, która ma zostać poddana depilacji, musi być czysta, a włoski trzeba zgolić maszynką kilka godzin wcześniej. Co ważne, niektórzy nie wiedzą, jak golić miejsca intymne w sposób prawidłowy. Podczas wykonywania tej czynności istotne jest to, aby maszynka była czysta i użyta najwyżej kilka razy, ponadto włosy trzeba golić zgodnie z kierunkiem ich wzrostu! Pamiętaj, że przed depilacją laserem nie wolno wyrywać włosów pęsetą ani używać depilatora. Przed depilacją laserem nie można też stosować niektórych ziół i leków. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią, chorujesz na epilepsję bądź chorobę nowotworową, nie umawiaj się na wizytę! Więcej ważnych informacji znajdziesz tutaj: Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Trwałe i skuteczne usuwanie owłosienia – jak długo utrzymują się efekty depilacji bikini?

Po 6-8 zabiegach wykonanych w odstępach 8-12 tygodni włoski całkowicie znikną, a skóra stanie się jedwabiście gładka. Jeśli nie masz problemów hormonalnych, owłosienie nie będzie już odrastać. Oznacza to, że można uzyskać wieloletnie efekty, możliwe też, że już nigdy więcej nie trzeba będzie powtarzać zabiegów! Aby ograniczyć wydatki na serię zabiegów, dzięki którym w przyszłości poczynisz znaczne oszczędności, skorzystaj z atrakcyjnych pakietów depilacji laserowej. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że laserowa depilacja bikini jest najtrwalszą i najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia z miejsc intymnych.

Czy depilacja bikini jest dla Ciebie, czyli czy warto zdecydować się na usuwanie włosków laserem?

Jeśli tylko nie istnieją żadne przeciwwskazania do tego, abyś mogła lub mógł poddać się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia z miejsc intymnych, to nie zwlekaj z umówieniem się na wizytę w salonie. Pozbycie się owłosienia ze strefy bikini sprawi, że będziesz prezentować się atrakcyjniej w każdej bieliźnie i stroju kąpielowym, ponadto łatwiej będzie Ci zachować higienę. Przekonaj się osobiście, dlaczego warto wykonać depilację laserową i na zawsze zapomnij o niechcianym owłosieniu!