Chat with us, powered by LiveChat
Zabieg depilacji laserowej latem

Czy depilacja laserowa w lecie jest bezpieczna? Fakty i mity na temat depilacji latem

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Warto poznać fakty dotyczące tego, dlaczego zabieg depilacji laserem i opalanie są złym połączeniem. Podpowiadamy także, czy latem należy całkowicie zrezygnować z takiego zabiegu. Poniżej znajdziesz również informacje, dzięki którym odpowiesz sobie na pytania, czy depilacja laserowa jest bezpieczna i jakie są przeciwwskazania do jej wykonania.

Zobacz także artykuł: Pielęgnacja skóry latem – najważniejsze zasady.

Depilacja laserowa latem – czy to na pewno bezpieczne?

Latem odsłaniamy więcej ciała niż podczas innych pór roku, dlatego to właśnie wtedy szczególnie zależy nam na tym, by na skórze nie było zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa to najlepszy sposób na jedwabiście gładką skórę niemal każdej części ciała, ale zanim się na nią zdecydujesz, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Pozwoli Ci to podjąć najlepszą decyzję odnośnie terminu wykonania tego popularnego zabiegu.

Jeśli interesuje Cię temat depilacja laserowa bezpieczeństwo, to musisz wiedzieć, że ta metoda usuwania owłosienia nie jest szkodliwa i można się na nią zdecydować o każdej porze roku. Trzeba jednak wiedzieć, że nadejście wakacji dla większości osób nie jest najlepszą porą na depilację, ponieważ skóra po takim zabiegu jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Odpowiadając na pytanie o to, czy depilacja laserowa jest bezpieczna dla osób, które lada dzień wyjeżdżają na letni urlop i zamierzają się opalać, lub właśnie z niego wróciły, niestety nie można podać odpowiedzi twierdzącej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy chcesz usunąć owłosienie wyłącznie z takich miejsc, które będą zakryte również na plaży. Ponadto, jeżeli nie korzystasz z kąpieli słonecznych i unikasz słońca, to sama wysoka temperatura, typowa dla letnich miesięcy, nie jest przeszkodą do wykonania depilacji laserowej.

Czy opalanie i depilacja to złe połączenie? Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji latem

Niestety opalanie i depilacja to złe połączenie i to nie tylko wtedy, gdy chodzi o depilację laserową. Opalona skóra, a także skóra, która ma zostać wystawiona na słońce, nie powinna być depilowana, ponieważ pojawią się na niej podrażnienia. Depilacja laserowa wykonana na świeżo opalonej skórze może spowodować nie tylko poparzenia, ale również uszkodzenia tkanki, przebarwienia oraz blizny. Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że depilacja laserowa i opalanie to niedobrana para. Chcesz wiedzieć, po jakim czasie od opalania można spokojnie udać się na zabieg? To zależy od stopnia opalenizny. Okres ten wynosi zazwyczaj 4-6 tygodni. Należy dodać, że również sztuczna opalenizna jest przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej.

Nogi kobiety podczas relaksu na plaży

Jak długo po depilacji laserowej nie można się opalać? Praktyczne wskazówki dla zdrowej skóry

Depilacja latem to temat, który warto omówić nieco szerzej. Jeśli chodzi o depilację laserową, to ważne jest, aby nie opalać się przed zabiegiem, a także po jego wykonaniu. W związku z tym, że po usunięciu niechcianego owłosienia laserem skóra może być uwrażliwiona i nieco podrażniona przez kilka dni, to w tym okresie jest ona zdecydowania bardziej podatna na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. Z opalania miejsc poddanych depilacji laserowej trzeba jednak zrezygnować na dłużej niż kilka dni. Jeśli przez 3-4 tygodnie od dnia zabiegu nie będziesz wystawiać na słońce miejsc, z których usunięto owłosienie przy pomocy lasera, to zażegnasz ryzyko wystąpienia odbarwień i przebarwień. Choć opalanie się może nieco skomplikować plany związane z wyznaczeniem terminu na depilację, to trzeba wziąć pod uwagę fakt, że po kilku zabiegach uzyskuje się długotrwały efekt. Sprawdź, na ile starcza depilacja laserowa i wybierz najskuteczniejszą metodę pozbywania się zbędnego owłosienia!

Beztroskie lato z gładką skórą – jakie partie ciała najlepiej depilować latem?

Niektóre partie ciała możesz bez obaw depilować latem. W tym okresie dość popularna jest depilacja laserowa pach, której wykonanie daje dużo korzyści. Nie dość, że pozwala ona na noszenie topów i sukienek na ramiączkach bez skrępowania, to jeszcze ułatwia higienę. Depilacja pach domowymi sposobami często wywołuje podrażnienia, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale także mogą prowadzić do infekcji i wrastania włosków. Podobne niepożądane skutki dość często pojawiają się po goleniu maszynką strefy bikini. Decydując się na zabieg depilacji laserowej bikini, weź pod uwagę to, że wyróżnia się kilka jej typów: depilacja klasyczna, czyli głęboka, francuska i hollywoodzka. Twój strój kąpielowy nie powinien eksponować miejsc, które zostały poddane depilacji, zatem lepiej zrezygnować ze zbyt głęboko wyciętych majtek.

Skuteczna walka ze zbędnymi włoskami: czy depilacja laserowa boli?

Osoby, które chcą poddać się zabiegowi depilacji laserowej, bardzo często pytają o to, czy depilacja laserowa boli. Nie trzeba stresować się takim zabiegiem, ponieważ jest to bezbolesna metoda depilacji. Istnieje możliwość, że osoby z bardzo wrażliwą skórą poczują lekki dyskomfort podczas depilacji laserowej, jednak w nowoczesnych salonach stosuje się metody, które mogą go zupełnie zniwelować. Decydując się na zabieg usuwania zbędnego owłosienia metodą laserową, trzeba pamiętać o tym, że w ciągu pierwszych dni po zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk okołomieszkowy, jednak nie wiąże się to z bólem.

Kobieta w trakcie zabiegu depilacji laserowej latem

Odłożenie zabiegu na później, czyli kiedy powinniśmy zrezygnować z depilacji laserowej?

Czy depilacja laserowa jest szkodliwa w niektórych sytuacjach? Świeża opalenizna jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej, ale są też inne powody do tego, by z niego zrezygnować lub odłożyć na później. Oto one:

  • Stosowanie kremów i leków z witaminą A, obecną np. w preparatach do kuracji antytrądzikowych i odmładzających.
  • Stosowanie ziół i leków o działaniu fotouczulającym. Na kilka tygodni przed zabiegiem trzeba odstawić rumianek, dziurawiec, krwawnik, nagietek, pokrzywę, bylicę i wrotycz. Do leków uczulających na światło należą leki przeciwcukrzycowe i hormonalne, antybiotyki, a także leki na zapalenie układu moczowego, grzybicę i przeciwdepresyjne.
  • Choroby skóry takie jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, opryszczka, stany zapalne skóry
  • Ciąża i karmienie piersią.

Pamiętaj o tym, aby przed zabiegiem nie usuwać włosków pęsetą, woskiem lub depilatorem. W dniu wizyty usuń włoski maszynką do golenia.

Depilacja na opalonej skórze. O tym warto pamiętać przed umówieniem się na wizytę!

Zanim zdecydujesz się na umówienie wizyty w salonie, w którym wykonuje się profesjonalny zabieg, upewnij się, że problematyka depilacja laserowa a opalanie jest dla Ciebie jasna i zrozumiała. Lepiej uniknąć sytuacji, w której osoba, która ma wykonać zabieg, będzie musiała odmówić. Nie trać swojego czasu i umawiaj się na wizytę tylko wtedy, gdy będzie można przeprowadzić zabieg bez ryzyka wystąpienia niepożądanych efektów. Zapisz się na depilację laserem w terminie przypadającym przynajmniej miesiąc po ostatniej kąpieli słonecznej lub wizycie na solarium, bądź 2 tygodnie po użyciu samoopalacza.

Znasz już odpowiedź na pytanie, czy depilator laserowy jest bezpieczny. Zalety tego zabiegu sprawiają, że jest on coraz popularniejszy wśród kobiet, ale również depilacja laserowa dla mężczyzn wzbudza duże zainteresowanie!