Chat with us, powered by LiveChat
wydepilowana pacha

Depilacja laserowa na ile starcza?

Zabiegi depilacji przy użyciu lasera, to obecnie najchętniej wybierana metoda na to, aby uzyskać idealnie gładkie ciało bez podrażnień czy wrastających włosków. Większość kobiet i mężczyzn, którzy jeszcze nie miała okazji wypróbować tej nowoczesnej metody depilacji i stosuje tradycyjne sposoby, zauważa u siebie stały problem z podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry. Chociaż teraz może Ci się wydawać, że depilacja laserem jest znacznie droższym rozwiązaniem, to jeżeli zastanowisz się nad tym bardziej policzysz sobie – ile tak naprawdę każdego miesiąca wydajesz na produkty do usuwania owłosienia: maszynki, pianki do golenia, wosk itd. to okaże się, że wcale tak nie jest! Masz zatem dwie możliwości: depilować swoje ciało w sposób krótkotrwały lub wybrać serię depilacji laserem i cieszyć się gładką skórą na długi czas!

Depilacja laserowa – jak długo utrzymuje się efekt?

Wykonanie serii zabiegów depilacji przy użyciu lasera diodowego Light Sheer Duet w profesjonalnym salonie kosmetycznym i pod okiem doświadczonego kosmetologa powinna zapewnić długotrwały efekt.

Musimy liczyć się z tym, że nasza gospodarka hormonalna cały czas się zmienia, co ma też wpływ na nasze owłosienie. Nowe włoski mogą pojawić się po okresie ciąży, czy innych zmianach hormonalnych. które zachodzą w naszym organizmie. Jeżeli zatem po dłuższym okresie czasu zauważysz, że w niektórych miejscach Twoje włosy odrastają lub są to po prostu pojedyncze włoski umów się na zabieg przypominający.

Efekty depilacji laserowej widoczne są stopniowo. Pierwsze wypadanie włoków nastąpi po ok. 2 tygodniach od wykonania pierwszej depilacji w salonie. Pewnie zastanawiasz się dlaczego musisz wykonać całą serię depilacji? Już wyjaśniamy! Laser do depilacji skupia swoje działanie na włoskach, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, czyli anagenie. Reszta pozostaje w fazie uśpienia i czeka na swoją kolej. Właśnie z tego powodu musisz wykonać całą serię zabiegów depilacji, aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Zaleca się ok. 6-7 wizyt w salonie depilacji w ostępach mniej więcej 8- 12 tygodni. Najwyższa skuteczność w usuwaniu włosków przy pomocy lasera występuje u osób z jaśniejszą karnacją i ciemnymi włosami. Dlaczego? Ma to związek z zawartością melaniny w cebulce włosa. Laser diodowy Light Sheer Duet skupia swoje światło na barwniku i uszkadza cebulkę włosa oraz mieszki włosowe.

Depilacja laserowa – jak często wykonywać zabieg?

Jest to kwestia bardzo indywidualna ale wspominaliśmy już, że optymalna ilość to 6 -7 zabiegów wykonywanych w odstępach, co 8-12 tygodni na daną partię ciała. Bardzo ważna jest regularność wizyt w salonie kosmetycznym, tylko tak zabieg może przynieść oczekiwane rezultaty i będziesz mogła cieszyć się gładką skórą!

Ile trwa zabieg depilacji laserowej?

Pozbycie się włosków w sposób trwały wymaga wykonania serii zabiegów depilacji laserowej, ale czy wiesz ile trwa jednorazowa wizyta w salonie? Oczywiście zawsze przed rozpoczęciem zabiegów zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację z naszym kosmetologiem. Podczas takiego spotkania dokładnie omawiamy krok po kroku, jak wykonujemy depilację laserową, wykluczamy ewentualne przeciwwskazania oraz wykonujemy próbę laserową na małym fragmencie skóry, aby jak najlepiej dostosować parametry lasera. W jakim czasie wykonamy usunięcie owłosienia z danej partii ciała?

  • depilacja bikini – 20 minut
  • depilacja nóg- 1,5h
  • depilacja łydek – 45 minut
  • depilacja ud – 45 minut
  • depilacja pach 20-30 minut
  • depilacja pleców – 60 minut
  • depilacja klatki piersiowej 30 minut
  • depilacja twarzy 20 minut

Wiesz już, że efekt depilacji starcza na długi czas i zapewnia ogromny komfort i co najważniejsze jest bezbolesna! Teraz pozostaje podjęcie decyzji i zapisanie się na swoją pierwszą, bezpłatną konsultację, na którą Cię serdecznie zapraszamy do salonu Laser Care.