Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja laserowa a opalanie

Czy można opalać się przed zabiegami depilacji laserowej?

Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać cały rok, jednak w miesiącach cieplejszych należy zadbać o szczególną ochronę przed światłem słonecznym. W tym celu najlepiej sprawdza się filtr przeciwsłoneczny o SPF 50 oraz noszenie nakrycia głowy i luźnych, dłuższych ubrań. Najbezpieczniej jest wykonywać zabiegi na zakrytych partiach ciała, których nie wystawiamy na słońce.

Nie wykonujemy zabiegów na świeżo opalonej skórze, ponieważ może to skutkować wystąpieniem poparzeń, przebarwień i blizn oraz uszkodzić skórę. Ponadto, światło lasera najefektywniej działa na nieopalonej skórze, ponieważ energia wiązki koncentruje się w większym stopniu na mieszku włosowym niż otaczającej go tkance. Bezpieczny okres czasu od opalania skóry to 4-6 tygodni lub dłużej, w zależności od opalenizny.

Czy po depilacji laserem można się opalać?

Po zabiegu depilacji laserowej, skóra może być podrażniona i bardzo wrażliwa przez kilka dni, co sprawia, że jest bardziej podatna na negatywne działanie promieni słonecznych. Przez najbliższe 3-4 tygodnie nie należy opalać skóry, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko powstania przebarwień lub odbarwień. 

Depilacja laserem a solarium

Oprócz unikania opalania się na słońcu, należy również zrezygnować z opalania się na solarium. Światło lamp jest dużo silniejsze niż działanie światła słonecznego. Dziesięć minut spędzone na solarium jest równoznaczne z dwugodzinną wizytą na słońcu. Promieniowanie UV pochodzące z solarium również powoduje podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Wskazane jest unikanie uczęszczania na solarium zarówno przed, jak i po zabiegu depilacji laserowej w odstępie 4-6 tygodni, z uwagi na ryzyko wystąpienia poparzeń i przebarwień.

Depilacja laserem a opalanie natryskowe

W trakcie wykonywania serii zabiegowej depilacji laserowej, niewskazane jest podejmowanie się zabiegu opalania natryskowego, z uwagi na przyciemnienie koloru skóry. Może spowodować to gorszy efekt lub powstanie przebarwień. Opalanie natryskowe możemy zastosować dopiero po całej serii depilacji laserowej oraz po 2 tygodniach od ostatniego zabiegu. Ten rodzaj opalania polega na nałożeniu barwnika na skórę. Substancje barwiące nie przenikają w jej głąb i nie pogarszają stanu skóry. Dzięki temu, możemy cieszyć się gładką oraz opaloną skórą po serii zabiegowej.

Podsumowując, zabiegi depilacji laserowej najlepiej wykonywać na nieopaloną skórę, najbezpieczniej po odczekaniu minimum 4-6 tygodni od ostatniego opalania. Po ukończeniu serii zabiegów należy odczekać 4-6 tygodni, aby móc skorzystać z opalania na słońcu lub na solarium. Natomiast opalanie natryskowe można stosować już po 2 tygodniach od ostatniego zabiegu depilacji laserowej.