Chat with us, powered by LiveChat
Kobieta w trakcie laserowej depilacji bikini brazylijskiego

Bikini brazylijskie – co obejmuje depilacja i czym różni się od bikini głębokiego?

Czym jest bikini brazylijskie, co obejmuje oraz jak się przygotować do zabiegu? Dowiedz się więcej o popularnej metodzie laserowego usuwania zbędnego owłosienia z miejsc intymnych. Dlaczego coraz więcej kobiet i mężczyzn się na nią decyduje?

Bikini płytkie, francuskie, kalifornijskie, bikini brazylijskie – to opcje, przed którymi stają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którym zależy na gładkiej skórze. Przedstawiamy bliżej najskuteczniejszą z metod usuwania zbędnego owłosienia – depilację laserową. Jeżeli obawiasz się bólu, zapoznaj się z artykułem, czy depilacja laserem boli. W poniższym tekście zajmiemy się takimi zagadnieniami, jak:

 • Bikini brazylijskie – co to jest i kiedy warto zdecydować się na usuwanie owłosienia z miejsc intymnych?
 • Gładkie ciało bez zbędnych włosków: depilacja brazylijska okolic intymnych – jaki obszar obejmuje?
 • Bikini głębokie a brazylijskie – czy to ten sam rodzaj depilacji?
 • Depilacja bikini brazylijskie – jak przygotować się do zabiegu i o czym pamiętać przed wizytą?
 • Hit na lato: depilacja laserowa bikini głębokie, czyli wszystko o zaletach tego rodzaju depilacji
 • Męskie i damskie bikini brazylijskie – popularny zabieg nie tylko dla kobiet!

Bikini brazylijskie – co to jest i kiedy warto zdecydować się na usuwanie owłosienia z miejsc intymnych?

Teorii wokół depilacji intymnej jest wiele i każda ma swoich zwolenników. Jedni preferują naturę i cenią sobie funkcję ochronną włosków, inni skracają je do minimum, wygalają tylko te miejsca, które widać spod bielizny, ale są i tacy, którzy preferują maksymalnie gładką skórę na jak największej powierzchni ciała. Ostatecznie to bardzo indywidualna kwestia, którą każdy rozważa samodzielnie. Z reguły decyduje kwestia higieny i poczucie estetyki. Ogoloną skórę dużo łatwiej jest utrzymać czystą i suchą, a przy tym nie trzeba się przejmować, że latem spod bikini wystawać będą włosy łonowe.

Laserowe usuwanie owłosienia bikini brazylijskie

Depilacja brazylijska okolic intymnych stanowi rodzaj depilacji bikini i jest znacznie głębsza niż np. depilacja francuska.

Gładkie ciało bez zbędnych włosków: depilacja brazylijska okolic intymnych – jaki obszar obejmuje?

Bikini brazylijskie to rodzaj depilacji miejsc intymnych, które obejmuje pachwiny, szparę pośladkową, pośladki, wargi sromowe, wzgórek łonowy, przy czym część kobiet decyduje się na pozostawienie na nim skromnego trójkąta lub paska. Taki rodzaj depilacji wybierają bardzo często tancerki, gimnastyczki, modelki, ale również panie, które po dzięki temu czują się komfortowo.

Bikini głębokie a brazylijskie – czy to ten sam rodzaj depilacji?

Depilacja laserowa bikini głębokie jest tym samym zabiegiem, co depilacja bikini brazylijskie, czyli inaczej brazyliana. Dzięki niej możesz się cieszyć przyjemnie gładkim ciałem bez obaw, że włoski wyłaniają ci się spod bielizny, nawet jeśli to skąpe stringi.

Depilacja bikini brazylijskie – jak przygotować się do zabiegu i o czym pamiętać przed wizytą?

Depilacja laserowa bikini brazylijskie nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Zawsze powinna być poprzedzona wywiadem przeprowadzonym przez kosmetologa, w celu omówienia twojego stanu zdrowia, ewentualnych przeciwwskazań, a także określenia kolorytu skóry i włosków. To od nich uzależniona będzie liczba niezbędnych wizyt oraz ustawienia lasera.

O czym należy pamiętać?

 • Na miesiąc przed zabiegiem nie wolno się opalać naturalnie, ani też sztucznie, za pomocą solarium, balsamów brązujących itp.
 • 6 tygodni przed depilacją nie wolno wyrywać włosków depilatorem ani woskiem.
 • W dniu poprzedzającym zabieg należy ogolić daną partię ciała maszynką.
 • Nie wolno stosować peelingów na tydzień przed depilacją laserową.
 • 14 dni przed zabiegiem należy odstawić wszelkiego rodzaju kosmetyki zawierające retinol, leki i zioła światłouczulające.
 • W dniu zabiegu nie powinno się nakładać na skórę kosmetyków, balsamów, antyperspirantów itp.

Laserowe usuwanie owłosienia - Bikini brazylijskie

Hit na lato: depilacja laserowa bikini głębokie, czyli wszystko o zaletach tego rodzaju depilacji

Depilacja bikini głębokiego za pomocą lasera to najskuteczniejszy sposób na to, by trwale pozbyć się niechcianych włosków z miejsc intymnych. Metoda ta uszkadza bowiem mieszki włosowe, dzięki czemu tracą one zdolność do wypuszczania kolejnych włosów.

Kolejną ogromną zaletą lasera jest fakt, że jego działanie nie sprawia bólu, czego nie można powiedzieć o depilatorze czy plastrach z woskiem.

Laser to również urządzenie, które nie podrażnia skóry, nie wywołuje jej zaczerwienienia i krostek. Można je więc stosować bezpiecznie nawet w tak wrażliwych partiach ciała, jak miejsca intymne.

Aby jednak osiągnąć maksymalną skuteczność depilacji laserowej bikini całkowitego, należy liczyć się z konieczności kilkukrotnego powtórzenia zabiegu co kilka tygodni. To, jak szybko pojawią się oczekiwane efekty, uzależnione jest od pigmentu zawartego w skórze i włoskach.

Bardzo często zadawanym pytaniem jest to dotyczące kosztów, z jakimi wiąże się laserowa depilacja brazylijska. Cena serii zabiegów na pewno jest większa niż w przypadku innych metod usuwania owłosienia, lecz biorąc pod uwagę skuteczność i komfort psychiczny, coraz więcej osób uważa, że jest to zabieg wart takiego wydatku.

Męskie i damskie bikini brazylijskie – popularny zabieg nie tylko dla kobiet!

Bikini głębokie to wybór nie tylko pań. Gładką skórę coraz częściej pragną mieć również panowie. Ten rodzaj męskiej depilacji określany jest mianem boyzilian. Warto zwrócić uwagę na to, że owłosienie przestaje być już traktowane jako symbol męskości. Zadbane ciało kojarzy się z gładką skórą, którą przyjemnie jest dotknąć.

Jeśli marzy ci się, by raz na zawsze pozbyć się maszynek do golenia, zapomnieć o bolesnej depilacji woskiem czy depilatorem, umów się na depilację laserową. Wybierz pakiet zabiegów, który spełni wszystkie twoje oczekiwania i zapomnij o problemie, jakim jest zbędne owłosienie.