Zamykanie Naczynek

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 99 zł.

Informacje o Zabiegu

Jest to zabieg skierowany do osób, które zmagają się z problemami zmian naczyniowych. Niestety dotykają one dużą część społeczeństwa, w tym zwłaszcza kobiet. Uwidaczniają się pod postacią nieestetycznych pajączków lub niteczek prześwitujących przez skórę. Najczęściej powodem ich powstawania są zmiany hormonalne, zaburzenia krążeniowe, nadciśnienie tętnicze i uwarunkowania genetyczne.

Zamykanie naczynek twarzy

Zabieg zamykania naczynek twarzy jest obecnie jednym z najpopularniejszych. Dzieje się tak, dzięki bardzo dobrym rezultatom, które otrzymujemy w  szybki i bezbolesny sposób. Efekty zabiegu widoczne są już nawet w trakcie jego wykonywania, ponieważ niektóre naczynka zamykają się natychmiast. Na pozostałe należy poczekać maksymalnie kilka tygodni. Zamykanie naczynek pozwoli zniwelować nie tylko czerwone niteczki widoczne na twarzy, ale również rumień, naczyniaki czy nawet trądzik różowaty.

Zamykanie naczynek nóg

Nogi to miejsce, w którym najczęściej pojawiają się tzw. pajączki. Pierwsze z nich mogą wystąpić już nawet u młodych osób. Laserowe usuwanie pajączków, to bardzo skuteczna metoda, której efektywność szacuje się aż na 96%. Aby osiągnąć takie wyniki, w pierwszym etapie przeprowadzana jest dermokonsultacja, podczas której specjalista kwalifikuje pacjenta do wykonania zabiegu.

Urządzenie ALMA® gwarantuje uzyskanie doskonałych efektów kosmetycznych, przy jednoczesnym braku ryzyka związanego z występowaniem powikłań. Pacjent po zabiegu w krótkim czasie odzyskuje pełną funkcjonalność, co w znacznej mierze wyróżnia urządzenie ALMA® spośród innych metod dostępnych na rynku. Zastosowanie urządzenia ALMA® to konkurencyjne rozwiązanie zabiegów zamykania naczynek. Dzięki działaniu mikrowiązek umożliwia ono powstawanie stref tkanki uszkodzonej, otoczonych przez tkanki nienaruszone. Sprawia to, że efekty uboczne są niemal całkowicie wyeliminowane, a gojenie skóry po zabiegu przyspieszone.

Fototermoliza selektywna, o której zasadę oparte jest działanie głowicy ALMA®, namierza odmienne chromofory w skórze, absorbujące w postaci ciepła energię świetlną lub laserową i wykazujące pożądane reakcje. Przebarwienia i zmiany naczyniowe rozjaśniane są przez optymalne fale światła, które namierzają chromofory melaniny i hemoglobiny. Dzięki procesom naturalnej odnowy skóry uszkodzone zmiany ulegają rozjaśnieniu, po czym znikają całkowicie. Proces łagodnego łuszczenia i znikania przebarwień trwa około 2-3 dni, natomiast blednięcie i całkowite znikanie zmian naczyniowych następuje w ciągu 10-14 dni. 

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach:

 


Istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu zamykania naczynek. Niektóre osoby nie będą mogły sobie na niego pozwolić. Zabieg jest wykluczony w momencie spełnienia następujących punktów:

 • Terapia retinoidami (miejscowo i ogólnie)
 • Przyjmowanie leków światłouczulających (sterydy, antybiotyki)
 • Przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp)
 • Fotodermatozy
 • Nowotwory skóry
 • Stany zapalne skóry
 • Opalona skóra, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
 • Niedawno wykonywane peelingi
 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Choroby tkanki łącznej (np. kolagenoza)
 • Obniżenie odporności organizmu

Przed zabiegiem nie ma obowiązku przestrzegania specjalnych zasad. Każdy zabieg poprzedza konsultacja. Należy pamiętać jedynie, by skóra była oczyszczona i pozbawiona wykwitów patologicznych.

Zabieg jest pozbawiony uczucia dyskomfortu dzięki systemowi chłodzenia. Sprawia to, iż nie zachodzi konieczność stosowania znieczulenia. Do dwóch dni po zabiegu mogą utrzymywać się na skórze zaczerwienienie i obrzęk niewielkich rozmiarów. Nie stwarzają jednak one potrzeby wprowadzania zmian w codziennej aktywności.

Po zabiegu należy unikać miejsc takich jak sauna i nie stosować gorących kąpieli, aby nie przegrzewać skóry poddanej zabiegowi. Zaleca się również ograniczenie wysiłku fizycznego, ze względu na zwiększanie ciśnienia krwi. Niewskazane jest wystawianie ciała na promienie słoneczne, ani na działanie solarium. W momencie zetknięcia ze słońcem, należy używać kremów z wysokimi filtrami, w celu uniknięcia powstawania przebarwień. W okresie jesienno-zimowym należy stosować kremy ochraniające skórę przed zimnem i wilgocią. Nie należy przez okres kilku dni używać produktów, które mogą mieć drażniący i wysuszający wpływ na skórę.

Wskazane jest natomiast stosowanie kremów przyspieszających gojenie oraz uzupełnianie witamin takich jak B2, PP i C. Należy pamiętać o wadze codziennej pielęgnacji skóry naczynkowej – stosując odpowiednie produkty dostosowane do typu skóry, które wzmacniają i obkurczają naczynia krwionośne.

Jak często można stosować zabieg zamykania naczynek laserem?

Sama procedura wykonywana jest w ramach serii kilku (do 3) zabiegów. Poszczególne zabiegi wykonywane są w ciągu kilku miesięcy, co ma zapewnić bezpieczeństwo a także uniknąć stosowania zabiegów przy występowaniu drobnych skutków ubocznych, co może występować w formie drobnych zaczerwienień lub zasinień skóry, co może utrzymywać się po samym wykonaniu zabiegu między pięć a piętnaście dni.

do góry

Czy popękane naczynka po ciąży znikają?

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym nasze ciało przechodzi prawdziwą rewolucję. Niestety nie wszystkie zmiany mogą wzbudzać naszą radość. Jedną z powszechnych przypadłości w czasie ciąży jest problem rozszerzonych naczynek.  Najczęściej problem pojawia się w czasie ciąży, ponieważ wysokie stężenie progesteronu we krwi rozluźnia mięśnie i zmniejsza napięcie ścian żył, które stają się podatne na rozszerzenia i skręcanie. Dodatkowo zwiększa się ciśnienie krwi, a powiększona macica utrudnia jej przepływ. Rozszerzonym naczynkom (zwłaszcza na nogach) można zapobiegać – starając się utrzymać aktywność fizyczną w czasie ciąży i nie dopuszczając do nadmiernego przybrania na wadze.

do góry

Czy pajączki na nogach są niebezpieczne?

Pajączki na nogach to inaczej wenulektazje czyli siatki rozszerzonych naczyń krwionośnych, znajdujące się w powierzchniowej warstwie skórnej (w splocie podbrodawkowym). Przyczyn ich powstawania jest wiele: obciążenie genetyczne, wpływ hormonów na mięśnie naczyń włosowatych, zbyt długa ekspozycja na słońce czy duże wahania temperatur. Na powstawanie pajączków najbardziej narażone są osoby z nadwagą, kobiety ciężarne oraz w okresie menopauzy. Chociaż może się wydawać, że pajączki to głównie defekt estetyczny, mogą okazać się pierwszymi oznakami niewydolności żylnej, która może prowadzić do wystąpienia zakrzepicy. Pajączki mogą być także bardzo uciążliwe, przyczyniając się do swędzenia i nieprzyjemnego uczucia pulsowania. Bardzo ważnym jest, by nie zwlekać z leczeniem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Pozwoli to poprawić wygląd nóg oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia komplikacji.

do góry

Jakie są przyczyny powstawania pajączków (popękanych naczynek)?

Przyczyn ich powstawania jest wiele. Pierwszą jest wiek – wraz z upływem czasu żyły i naczynia krwionośne ulegają osłabieniu, a ich praca może zostać zaburzona. Zmiany żylne mogą pojawiać się pod wpływem wahań hormonalnych – w okresie dojrzewania, w ciąży, w okresie menopauzy. Estrogen wywiera duży wpływ na naczynia włosowate, osłabiając je. Skutkuje to utratą sprężystości i poszerzeniem naczyń krwionośnych. Bardzo często do powstawania pajączków przyczynia się także siedzący tryb życia lub długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej. Problem często występuje u osób otyłych, których kończyny dolne są nadmiernie obciążone.

do góry

Mam popękane naczynka na nosie. Czy można to wyleczyć laserowo?

Zabiegi laserowe to najbardziej skuteczne rozwiązanie problemu pękających naczynek. Lekarz dermatolog po zbadaniu skóry pacjenta dobierze odpowiednie parametry urządzenia oraz oceni ile zabiegów trzeba wykonać.

do góry

Więcej w dziale: FAQ - zamykanie naczynek

Słowniczek pojęć: cera naczyniowa witamina PP strefy tkanki uszkodzonej hemoglobina zaburzenia krążeniowe rumień na twarzy żylak wykwity patologiczne fotodermatoza

Ceny za zabieg zamykania naczynek są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi.

Część Ciała CENA
Twarz 399 zł
Dekolt 299 zł
Nos 199 zł
Policzki 299 zł
Pojedyncze Naczynko 99 zł