Chat with us, powered by LiveChat
Kobieta pokazuje bliznę na plecach przed zabiegiem depilacji laserowej

Jak skutecznie usunąć blizny laserem? Rodzaje blizn i sposoby ich leczenia

Chcesz pozbyć się blizn, ale nie masz pewności co do tego, czy zabieg jest dobrym pomysłem? Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie blizn i dlaczego jest ono wyjątkowo skuteczne. Dowiedz się, jakie są rodzaje blizn i jak się ich pozbyć. Podpowiadamy, na które z nich działa laser! Usuń bliznę pooperacyjną albo pożegnaj na dobre ślady po trądziku. Laseroterapia jest bezpieczna i skuteczna, dlatego warto się na nią zdecydować, by znów cieszyć się gładką skórą!

Zobacz także artykuł: Usuwanie blizn dla mężczyzn

Blizny: zaakceptować czy zdecydować się na zabieg?

Jeśli blizny są niewielkie, mało widoczne i znajdują się w miejscu, które rzadko jest odkryte, to zazwyczaj rezygnuje się z ich usuwania. Inaczej wygląda sytuacja, gdy blizna jest spora i przyciąga uwagę, bo jest usytuowana np. na twarzy, dekolcie czy ręce. Tak naprawdę każda blizna może być powodem do tego, że ktoś czuje się nieatrakcyjnie. Kobietom mogą np. przeszkadzać blizny po cesarskim cięciu, które na co dzień są przecież mało widoczne, czy blizny pourazowe. Mężczyźni także niekiedy chcą pozbyć się blizn, w tym potrądzikowych bądź powstałych w wyniku uprawiania sportu. Biorąc pod uwagę to, że obecnie leczenie blizn może być bardzo efektywne, warto je usuwać, aby poczuć się pewniej i atrakcyjniej. W wielu przypadkach usunięcie blizny lub blizn ma duży wpływ na to, jak prezentujemy się na co dzień lub np. na plaży czy w sytuacjach intymnych. Zobacz, jakie efekty można osiągnąć po zabiegach usuwania blizn laserem.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn? Najważniejsze zalety zabiegów laserowych

Stawiając na laserowe usuwanie blizn, można liczyć nie tylko na znakomite efekty, lecz także na dość szybkie rezultaty terapii (zazwyczaj) oraz na to, że ból podczas zabiegu będzie zredukowany do minimum. Efekty zabiegowe laserowego usuwania blizn są naprawdę widoczne. Im blizna jest świeższa, tym są one lepsze, co nie znaczy, że pozbycie się blizn dojrzałych jest niemożliwe. Zabiegi usuwania blizn laserem polegają na skierowaniu wiązki światła w głąb skóry, do tkanki podskórnej i skóry właściwej. Ma to na celu spowodowanie mikrouszkodzeń na skórze. Podczas zabiegu pod skórą zachodzi reakcja fototermiczna i dochodzi do podgrzania wody w tkance oraz odparowania jej z naskórka. Reakcja fototermiczna jest potrzebna do rozpoczęcia procesów naprawczych skóry i tworzenia się nowych włókien kolagenowych oraz do zmobilizowania tkanek do powrotu do stanu przed powstaniem blizn czy rozstępów. Wiesz już, jak usunąć bliznę – pora na Twoją decyzję!

Charakterystyka i rodzaje blizn oraz sposoby ich usuwania

Blizny można podzielić, biorąc pod uwagę czas ich powstania. To kryterium pozwala wyróżnić blizny niedojrzałe, które na ogół są czerwone i niekiedy swędzą lub bolą oraz blizny dojrzałe –mające odcień jaśniejszy od skóry, płaskie, a do tego, o ile są odpowiednio wygojone – miękkie i elastyczne.

Blizna na brzuchu przed zabiegiem laserowej korekcji blizn

Blizny dzieli się także, mając na uwadze sposób ich powstania. Dzięki temu podziałowi udało się wyodrębnić następujące rodzaje blizn:

  • Blizna zanikowa, czyli atroficzna wyróżnia się tym, że wygląda jak wgłębienie. Do tej grupy należą głównie blizny potrądzikowe, po ospie bądź sterydach. W przypadku takich blizn można uzyskać znakomite rezultaty terapii laserem frakcyjnym. Impulsy laserowe niszczą tkankę bliznowatą i stymulują tworzenie zdrowej tkanki. Ryzyko infekcji zostaje zażegnane, czas gojenia się skóry skrócony, a ból ograniczony do minimum lub zupełnie wyeliminowany.
  • Blizna keloidowa lub inaczej bliznowiec jest nieregularna, porozciągana, wypukła i twarda. Bliznowce powstają w wyniku nieprawidłowego gojenia się rany i nadprodukcji kolagenu. Laser nowej generacji może świetnie poradzić sobie także z bliznowcami!
  • Blizna przerostowa, czyli powstała w wyniku długiego gojenia się trudnych np. pooperacyjnych ran. Rozrasta się nadmiernie i ma różowy lub czerwony kolor. Jest ona dość twarda oraz wypukła. Takie blizny do niedawna można było usuwać tylko chirurgiczne, podczas inwazyjnego zabiegu, który wiązał się z bólem i ryzykiem powikłań. Obecnie można usuwać blizny przerostowe, redukując ból i możliwość wystąpienia efektów ubocznych do minimum.
  • Blizny zwykłe, a więc niewielkie ślady po małych zranieniach, przyjmujące postać jasnych zabliźnień. Blizny zwykłe często znikają całkowicie albo pozostają lekko widoczne. Takie blizny można zniwelować laserem najszybciej i najskuteczniej.

Na jakie blizny można stosować laser? Kompleksowy przegląd rozwiązań

Laser można stosować na różne rodzaje blizn. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak zakwalifikować bliznę, którą chcesz usunąć, wybierz salon, w którym podczas bezpłatnej konsultacji blizna zostanie obejrzana i rozpoznana przez odpowiednio wykwalifikowaną osobęNowoczesny laser w rękach specjalisty może usunąć blizny potrądzikowe, pooperacyjne, w tym po cesarskim cięciu, przerostowe, powypadkowe, a także keloidowe. Laser można ponadto stosować na blizny po ospie wietrznej oraz na rozstępy, choć tak naprawdę nie są one bliznami, choć je przypominają. Bez względu na to, czy blizna powstała niedawno, czy lata wcześniej, warto zdecydować się na laser. Pozbądź się niechcianej pamiątki z przeszłości i poczuj się pewniej w swojej skórze!

Sprawdzony ratunek po operacji – jak laser działa na blizny pooperacyjne?

Leczenie blizn pooperacyjnych uchodzi za dość trudne, jednak dzięki laserowi można je usunąć w zaskakująco skuteczny i niemal bezbolesny sposób. Laser tworzy w skórze mnóstwo niewidocznych mikrouszkodzeń. Te zmiany momentalnie pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry i są impulsem do produkcję nowych komórek. Zabieg laserowy przyczynia się do tworzenia włókien kolagenowych oraz elastyny, co pozwala zbudować zdrową tkankę. Laser działa wyłącznie na określone partie skóry, bez naruszania zdrowej skóry. Usuwanie blizn pooperacyjnych laserem jest procesem, który może być stosunkowo długi. Gdy chodzi o dojrzałe i głębokie blizny, potrzebna będzie seria kilku zabiegów w odstępach 6-10 tygodni. Rezultaty jednak są warte tego, by wykazać się cierpliwością. Laser na blizny pooperacyjne, w przeciwieństwie do chirurgicznego usuwania blizn, jest metodą nieinwazyjną!

Kobieta z blizną na brzuchu w trakcie zabiegu laserowego usuwania blizn

Usuwanie blizn potrądzikowych: jaka metoda jest najskuteczniejsza?

Blizny potrądzikowe (blizny zanikowe i przerostowe) mogą być powodem do niskiej samooceny, unikania spotkań towarzyskich, a nawet depresji. Jak pozbyć się blizn, które zostają po krostach i zaskórnikach? Istnieją różne metody redukcji takich niedoskonałości, w tym zabiegi kwasami i radiofrekwencja mikroigłowa. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że usuwanie blizn potrądzikowych daje najlepsze rezultaty, jeśli użyje się odpowiedniego lasera. Do usuwania blizn najlepiej nadaje się laser frakcyjny. Niekiedy wyraźne efekty widoczne są już po jednym zabiegu! Osoby, które zmagają się z bliznami potrądzikowymi, a także jednocześnie chcą ujędrnić swoją skórę, poprawić jej strukturę i zagęszczenie, powinny zainteresować się zabiegiem Dermapen.

Laseroterapia na blizny – bezpieczna i skuteczna metoda dla przywrócenia gładkiej skóry

Osoby pragnące pozbyć się blizn, nie muszą decydować się na kompromis. Dzięki laseroterapii widoczność blizn może zostać bardzo zredukowana, możliwe jest też osiągnięcie takiego efektu, że skóra będzie wyglądać tak samo, jak przed pojawieniem się blizny. Co istotne, ryzyko infekcji po profesjonalnie wykonanym zabiegu jest praktycznie wyeliminowane, a sama laseroterapia nie wiąże się z bólem, choć w niektórych przypadkach, może pojawić się minimalny dyskomfort. Wybierz bezpieczną i naprawdę skuteczną metodę wygładzenia skóry. Chcesz też spowolnić procesy starzenia się skóry? Fotoodmładzanie skóry to Twój sposób na piękny wygląd!