Chat with us, powered by LiveChat
zabieg dermapen

Czym jest zabieg Dermapen?

Dermapen to precyzyjne, medyczne urządzenie za pomocą którego możemy wykonywać mezoterapię mikroigłową na zdrowym, nie podrażnionym obszarze naszej skóry. Wyglądem przypomina długopis posiadający pulsujące igły wykonujące automatycznie 1300 nakłuć na sekundę, na różne głębokości naszej skóry. Głębokość iniekcji (w zakresie 0,2 mm do 2,5 mm) oraz regulowanie prędkości nakłuwania pozwala na pełną kontrolę podczas wykonywania zabiegu. Ogromną zaletą technologii dermapen  jest fakt, że jest bezpieczny, ponieważ mogą go wykonywać osoby zmagające się z alergią. Igły są stworzone z niklu i chromu, dlatego nie powodują reakcji alergicznych.  Metoda ta charakteryzuje się dużą szybkością zabiegu oraz doskonałymi efektami, które można zaobserwować po skończonej serii zabiegowej.

Jak wygląda zabieg mikronakłuwania skóry?

Zabieg dermapen przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie nakłuwanie skóry pobudza jej zdolności regeneracyjne i zwiększa produkcję kolagenu, elastyny oraz proteoglikanów. W drugim etapie zaczynają reagować substancje, które przez mikronakłucia wędrują do głębszych warstw skóry. 

Czego możesz się spodziewać wybierając się na swój pierwszy zabieg przy użyciu urządzenia Dermapen?

  1. Kosmetolog nałoży Ci na skórę znieczulenie w postaci kremu i przykryje ją folią na ok. 30 minut.
  2. Kiedy Twoja twarz będzie już gotowa do zabiegu, kosmetolog rozpocznie zabieg mikronakłuwania przy pomocy urządzenia Dermapen.
  3. Miejsce przy miejscu będzie przesuwał Dermapena po Twojej skórze, dzięki czemu jego praca będzie równomierna na całym obszarze.
  4. Głębokość nakłuć ustala jest indywidualnie w zależność od tego z jakimi problemami skóry się mierzymy oraz na jaką partię działamy.
  5. Bezpośrednio po zabiegu na twarz nakładana jest specjalna maska chłodząca
  6. Skóra po dermapenie może być zaczerwieniona przez kilka dni. Po tym czasie zaczyna się złuszczać i regenerować.

Z jakimi problemami skóry radzi sobie dermapen i dla kogo jest przeznaczony?

W dzisiejszych czasach dermapen ma wszechstronne zastosowanie terapeutyczne oraz  jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu można przeznaczyć go do wszystkich typów skóry, a co za tym idzie problemów z nią związanych. 

Mikronakłuwanie przeznaczone jest przede wszystkim pacjentom zmagającym się z bliznami, w tym także potrądzikowymi, pooperacyjnymi, poparzeniowymi, rozstępami, pacjentom posiadającymi widoczne oznaki starzenia, cienie pod oczami, przebarwienia oraz problemy dotyczące wiotkiej skóry.

 Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu dermapen?

Standardowo przed każdym zabiegiem dermapen należy przeprowadzić wywiad medyczny i sprawdzić czy aby na pewno nie ma przeciwwskazań do zabiegu. Terapii dermapenem definitywnie nie można wykonywać pacjentom, którzy mają choroby nowotworowe, kobietom  w ciąży i karmiących piersią, pacjentom z aktywna opryszczką, przy obecności  nasilonego trądziku oraz gdy występuje aktywny proces zapalny  skóry w okolicy nakłuwania.

 Ile zabiegów dermapen trzeba wykonać dla uzyskania najlepszych efektów?

Na ilość zaleconych zabiegów ma wpływ kondycja oraz problem zdrowotny naszej skóry. Po pierwszym zabiegu możemy zaobserwować, że nasza skóra jest bardziej napięta, elastyczna, jędrna, przyjemna w dotyku. Poprawia się również jej struktura i zagęszczenie. Aby osiągnąć widoczne i zadowalające efekty zabiegi należy wykonywać w serii. Jeżeli zależy nam na odmłodzeniu skóry oraz rewitalizacji z reguły zaleca się 2-5 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstępach. Jeżeli mamy do czynienia z blizną zwłaszcza starą konieczne przeprowadzenie jest większej liczby zabiegów w odstępach 3-4 tygodnie. Najczęściej po tygodniu już widać pierwsze efekty, jednak najlepsze są po 3 tygodniach od trzeciego zabiegu. Warto połączyć dermapen z osoczem  bogatopłytkowym, kwasami oraz karboksyterapią. 

Reasumując, jeżeli zmagasz się z wyróżnionymi w artykule problemami skóry wykonaj dermapen jak najszybciej i przekonaj się na własnej skórze o magii tego zabiegu  i odwiedź Laser Care<3

Autorka:

Kosmetolog – Ewelina Maj