Chat with us, powered by LiveChat

Fotoodmładzanie skóry – Twój sposób na piękny wygląd!

Na czym polega fotoodmładzanie? 

Pod dość tajemniczą nazwą fotoodmładzanie kryje się zabieg mający na celu ogólną poprawę wyglądu skóry, a więc odmłodzenie, odświeżenie i nadanie jej blasku. Jest to możliwe za sprawą biostymulacji tkanek. Fotoodmładzanie to jeden z ważniejszych obecnie zabiegów estetycznych. Podczas trwania zabiegu emitowane jest światło laserowe, które stymuluje fibroblasty do produkcji zwiększonej ilości kolagenu, odpowiadającego za napięcie skóry (a więc również redukcję zmarszczek), oraz elastyny, dzięki której skóra jest elastyczna, gładka i jędrna. Niestety wraz z upływem lat w naszym organizmie pojawia się deficyt tych dwóch istotnych dla urody substancji, a postępujące procesy starzenia widoczne są na naszej twarzy. Fotoodmładzanie pozwala odmłodzić i odświeżyć skórę poprzez redukcję zmarszczek, poprawę kolorytu i przywrócenie jej napięcia i jędrności.

Zabieg może być przeprowadzony na dowolnej części ciała, jednak najczęściej dotyczy twarzy, szyi, dekoltu. Fotoodmładzanie jest zabiegiem bezinwazyjnym, który wymaga jedynie kilku dni rekonwalescencji. Warto przy tym dodać, że jest to nie tylko zabieg estetyczny, ale i leczniczy. Aby zauważyć istotne zmiany w wyglądzie skóry trzeba wykonać serię zabiegów, zazwyczaj około 6 sesji w odstępach co 3-4 tygodnie, jednak pierwsze zmiany w skórze powinniśmy zauważyć po 3 zabiegach .

Dla kogo przeznaczony jest zabieg fotoodmładzania? 

Zabieg fotoodmładzania z wykorzystaniem lasera Alma Harmony Dye- VL jest adresowany przede wszystkim do osób, które w bezpieczny i praktycznie nieinwazyjny sposób pragną przeciwdziałać procesom starzenia się skóry.

Jest dedykowany dla osób, które mają przebarwienia, drobne naczynka na twarzy lub rumień oraz wiotką skórę.

Fotoodmładzanie jest zabiegiem, który nie przerywa ciągłości naskórka, a co za tym idzie jest bardzo bezpieczny. Dedykowany jest on osobom z problemami barwnikowymi, pękającymi naczynkami lub skórą płytko unaczynioną.
Podczas wykonania zabiegu dochodzi do kontrolowanego stanu zapalnego, który pobudza skórę do regeneracji – dzięki temu może ona odnowić się w gładszej i piękniejszej formie. Fotoodmładzanie nie niesie ze sobą również ryzyka długiej rekonwalescencji, na skórze po kilku godzinach od zabiegu nie ma żadnego śladu. Należy jednak pamiętać o tym, aby po tym zabiegu zadbać o odpowiednią fotoprotekcję, krem z filtrem SPF50 powinien zostać Twoim dobrym przyjacielem! 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do fotoodmładzania skóry? 

Fotoodmładzanie jak każdy zabieg posiada przeciwwskazania są to:

 • terapie retinoidami(miejscowo, ogólnie)
 • zioła światłouczulające(nagietek, dziurawiec, skrzyp)
 • nowotwory
 • fotodermatozy
 • stany zapalne skóry
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
 • niedawne peelingi
 • cukrzyca
 • choroby tkanki łącznej, np koleganozy
 • ciąża
 • obniżenie odporności organizmu

Pamiętaj, że zabiegi są tylko elementem dopełniającym Twoje holistyczne podejście do piękna. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu skóry twarzy w jak najlepszej formie, dbaj o odpowiednią pielęgnację domową i zdrowy tryb życia – dieta i regularna aktywność fizyczna to najlepsi przyjaciele pięknej skóry!