Chat with us, powered by LiveChat
wypadanie włosów

Wypadanie włosów – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Problem z wypadaniem włosów dotyczy wielu kobiet i mężczyzn dzisiaj chcemy powiedzieć Ci, jakie zabiegi kosmetologiczne pomogą Ci wzmocnić włosy, zmniejszyć ich wypadanie oraz zadziałać stymulująco na porost nowych włosów. Koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Fazy wzrostu włosa – jak to wygląda?

Cykl życia naszych włosów składa się z kilku etapów:

  • Anagenu, czyli fazy aktywnej wzrostu włosa – trwa ona od około 3 do 6 lat. Na zdrowej skórze głowy w tej fazie, znajduję się ok. 80-85% włosów.
  • Katagenu, czyli fazy przejściowej – trwa ona jedynie około 1-2 tygodni i  znajduje się w niej zaledwie 1% wszystkich włosów.
  • Telogenu, czyli fazy spoczynkowej – trwa ona od około 2 do 4 miesięcy. Na tę fazę przypada zazwyczaj ok. 15% włosów. Zrogowaciały włos, znajdujący się  w górnej części odcinka mieszka włosowego zostaje wyeliminowany przez nowy – anagenowy włos, który wydostaje się na powierzchnię skóry. 

Warto także wspomnieć o tym, że wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym (codziennie tracimy około 50 – 100 włosów). Problem pojawia się w momencie, gdy wypada ich znacznie większa ilość. Wtedy określamy to zjawisko, jako nadmierne wypadanie. Co robić w takiej sytuacji? Na początku oczywiście musimy poznać przyczynę takiego stanu rzeczy. Warto zatem udać się na konsultacje do lekarza specjalisty. Wypadanie włosów może być oznaką nie tylko stresu czy osłabienia organizmu, ale także różnych niedoborów i chorób. 

Możliwe przyczyny wypadania włosów

– niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy

– zaburzenia hormonalne

– stan zapalny organizmu

– sezonowe wypadnie włosów

– leki

– podrażniona skóra głowy 

– niedobory składników odżywczych

– restrykcyjna dieta

– nadczynność lub niedoczynność tarczycy 

– silny lub nieustanny stres 

– anemia

– choroby skóry, np.  łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, grzybica, łupież

– częste stylizacje włosów (suszenie, kręcenie, prostowanie)

Zarówno u mężczyzn jak i kobiet najczęstszą przyczyna wypadania włosów są uwarunkowania genetyczne (łysienie androgenowe). Objaw ten może dotyczyć, także łysienia bliznowaciejącego (pojawia się w momencie uszkodzenia mieszka włosowego) lub łysienia plackowatego (choroba autoimmunologiczna, która objawia się ogniskowym łysieniem o owalnym kształcie),  a także może sygnalizować trichotilomanie (zaburzenie, polegające często na nieświadomym wyrywaniu włosów). 

Zabiegi kosmetyczne zmniejszające wypadanie włosów

  • Karboksyterapia – zabieg polegający na dostarczeniu w głąb skóry medycznego dwutlenku węgla za pomocą iniekcji, który stymuluje produkcję nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie oraz pobudza metabolizm. W efekcie zarówno cebulki jak i mieszki włosowe, są intensywnie odżywione.
  • Mezoterapia igłowa – jedna z najbardziej skutecznych metod w walce z wypadaniem, łysieniem czy wolno rosnącymi włosami. Zabieg polega na dostarczaniu skórze indywidualnie dobranych koktajli odżywczych, które wpływają na strukturę włosa, odżywiają go, wzmacniają, dzięki czemu zmniejsza się także samo wypadanie włosów.