Chat with us, powered by LiveChat
Zabieg depilacji laserowej na łydkach

Wrastające włoski – jak pozbyć się problemu?

O zaletach zabiegu depilacji laserowej możemy pisać godzinami: komfort związany z gładkim ciałem, zero golenia, oszczędność czasu i gotówki ale także całkowita eliminacja wrastających włosków. Z problemem tym spotyka się wiele kobiet i mężczyzn, zazwyczaj objawia się on uporczywym swędzeniem, podrażnieniem oraz pojawieniem się zaczerwienionych krostek lub czarnych punkcików. Jak sobie poradzić z tym problemem i dlaczego depilacja laserowa będzie najlepszym rozwiązaniem? Zostań z nami do końca a wszystkiego się dowiesz!

Wrastające włoski po depilacji przyczyny

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę są wrastające włoski i skąd się biorą. Najczęściej pojawiają się po depilacji polegającej na usunięciu cebulki. Dzieje się tak, gdy wykonujesz w domu zabieg depilatorem elektrycznym, woskiem lub pęsetą. Odrastający włos jest dużo cieńszy i delikatniejszy, dlatego jest po prostu zbyt słaby, aby przebić się przez warstwy skóry oraz resztki zrogowaciałego naskórka. Depilator, czy środki chemiczne do depilacji mocno podrażniają ciało, które jest wysuszone, co również nie ułatwia pracy łodydze włosa. Dookoła tworzy się delikatnie czerwony rumień, który powoduje swędzenie i pieczenie. Włos owija się wokół cebulki i zanim uda się wreszcie wydostać na powierzchnię, może powstać bolesne zapalenie mieszków włosowych. W niektórych przypadkach może dojść nawet do poważnych i rozległych stanów zapalnych, które mogę doprowadzić do powstania nieestetycznych blizn.

Kobiety najczęściej zmagają się z wrastającymi włoskami na nogach, pod pachami i w okolicach bikini. U mężczyzn zazwyczaj ma to miejsce na szyi, pod brodą i pod pachami. Pamiętaj, że jeśli objawy po kilku dniach nie znikną, koniecznie musisz udać się do dermatologa, który pomoże Ci wyleczyć stany zapalny na skórze.

Jak zapobiegać wrastaniu włosków po goleniu ?

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się problemu wrastających włosków jest wykonanie serii depilacji laserowej. Jest to trwałe usunięcie owłosienia, wypalone i obumarte cebulki już nigdy nie odrastają. Nie ma problemu z nowymi, cienkimi łodyżkami, które mogą powodować zapalenie mieszków włosowych. Wiązka lasera skierowana jest bezpośrednio do mieszka włosowego, dzięki czemu zabiegi depilacji laserowej są tak skuteczne i cieszą się coraz większą popularnością. Pełna seria składa się z około 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 8 tygodniowych. Jeśli jednak potrzebujesz szybkiego rozwiązania „na już” i zależy Ci na natychmiastowych efektach, to przed depilacją maszynką stosuj się do kilku prostych wytycznych:

  • kilka godzin przed wykonywanym zabiegiem usuń martwy naskórek poprzez aplikację złuszczającego peelingu do ciała
  • regularnie wykonuj szczotkowanie ciała, dzięki czemu Twoja skóra będzie stale złuszczona i zregenerowana
  • bezpośrednio przed zabiegiem i po zdezynfekuj depilowane miejsce Octaniseptem, który odkazi skórę i zapobiegnie potencjalnym stanom zapalnym
  • po depilacji użyj maści łagodzącej, która przyspieszy proces gojenia. Wybierz taką, która ma w składzie alantoinę, aloes lub rumianek. Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo produktów łagodzących skórę, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Jeśli masz problem z doborem produktu, spytaj farmaceutki w aptece lub doradczyni w drogerii o polecenie produktu dla osób z wrastającymi włosami.

Dodatkowo, jeśli wrastanie włosków nie jest Ci obce to musisz zrezygnować z metod depilacji, które polegają na wyrwaniu cebulki. Zapomnij o depilatorach mechanicznych, pastach cukrowych, plastrach czy wosku. Najlepiej używaj tylko maszynki jednorazowej, która usuwa włoski tylko z powierzchni skóry nie uszkadzając cebulek. Zapewniamy Cię, że wtedy podrażnienie skóry będzie minimalne (wystarczy bezpośrednio po zabiegu użyć dobrego balsamu do ciała) a poprawne odrastanie włosa zapewni Ci komfort i wygodę.

Jak pozbyć się problemu wrastających włosków?

Wrastające włoski mogą pojawić się po każdej próbie usunięcia zbędnego owłosienia z dowolnej części ciała. Potrafią pojawić się w każdym momencie bez względu na to, czy wcześniej sytuacje takie miały miejsce, czy też nie. Ważne, żeby obserwować swoją skórę i reagować na każdy sygnał, który może wzbudzić jakiekolwiek zaniepokojenie.

Jeśli wrastający włosek pojawi się na Twojej skórze, możesz przemyć go ciepłą wodą i wykonać w tym miejscu peeling. Woda zdecydowanie rozmiękczy skórę a peeling pomoże usunąć pozostałości martwego naskórka, przez co włos będzie miał szybszą i krótszą drogę na powierzchnię.

Pamiętasz, jak napisaliśmy o tym, abyś także przed zabiegiem depilacji wykonała peeling całego ciała? No właśnie! Głównym zadaniem peelingowania jest złuszczenie wierzchniej warstwy skóry, co w efekcie prowadzi do zmiękczenia naskórka. Na rynku znajduje się wiele rodzajów peelingów:

  • peelingi mechaniczne
  • peelingi enzymatyczne

Możesz też wykonać takie produkty u siebie w domu. Łatwo to zrobić przy pomocy zużytych fusów kawy oraz ulubionego oleju. Taki domowy zabieg nie tylko zredukuje podrażnienia, skóra dzięki zawartemu w peelingu tłuszczu staje się nawilżona i odżywiona.

Jak prawidłowo wykorzystać peeling, aby pomógł on usunąć z powierzchni skóry martwy naskórek i zapobiegł pojawianiu się wrastających włosków? Najlepiej pod prysznicem! Na świeżą i umytą skórę nałóż odrobinę produktu i rozprowadź go okrężnymi ruchami po całym ciele. Dzięki temu masz pewność, że drobinki dokładnie oczyszczą grubą warstwę skóry.

Następnie użyj wysterylizowanej (to bardzo ważne!) pęsety do usunięcia włoska. Ciągnij go ku górze i pozbądź ze swojej skóry. Może być to bolesne, szczególnie w miejscach intymnych, zapewniamy jednak, że szybko poczujesz się dużo lepiej. Kiedy uda Ci się już usunąć wrastające włosy, koniecznie pamiętaj o ponownej dezynfekcji tego miejsca oraz o nałożeniu balsamu nawilżającego. Możesz też spróbować olejku z drzewa herbacianego, który ma działanie przeciwzapalne i łagodzące.

Musisz również pamiętać o tym, aby w żadnym wypadku nie próbować wydłubywać włosków spod powierzchni skóry! Takie zachowanie pogorszy sprawę i doprowadzi do poważniejszego stanu zapalnego, który może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Wrastające włoski – gdzie występują?

Z problemem wrastających włosków zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mogą one pojawić się na dowolnych partiach ciała, jednak większe ryzyko jest w przypadku depilacji okolic bikini, nóg oraz pach. W przypadku mężczyzn można też spotkać przypadki wrastania włosków na twarzy, szyi i brodzie. Pamiętaj jednak, że jest to sprawa indywidualna, dodatkowo może zdarzyć się tak, że przez wiele lat nie znałaś tego problemu, aż tu nagle wrastające włoski się pojawią.

Jeśli tak się zdarzy to koniecznie zdecyduj się na depilację laserową! zgłoś się do naszego salonu na bezpłatną konsultację, podczas której kosmetolog przygotuje dla Ciebie serię zabiegową oraz opowie o przeciwwskazaniach do tego zabiegu. Już po pierwszej wizycie zobaczysz różnicę, skóra natychmiast staje się gładka a podrażnienia znikają w mgnieniu oka. Należy pamiętać jednak o tym, że pełne efekty widoczne są po wykonaniu całej serii zabiegowej. W tym czasie wyjątkowo zalecane jest stosowanie do depilacji tylko i wyłącznie maszynki jednorazowej, dzięki temu laser może bez problemu wypalić cebulkę włosa.

Wiemy, że wrastające włoski potrafią w bardzo nieprzyjemny sposób wpłynąć na komfort życia. Każdego dnia spotykamy klientki, którym udało się zlikwidować ten problem dzięki zabiegowi depilacji laserowej, dlatego zadzwoń do naszego salonu i spotkaj się z nami na kawie. Opowiemy Ci wszystko o zabiegu i razem znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu!