Chat with us, powered by LiveChat

Lipoliza iniekcyjna podbródka – dlaczego warto wykonać zabieg?

Dieta, ćwiczenia, zmiany w trybie życia – to sprawdzone sposoby na to, aby zredukować nadprogramowe kilogramy. Są jednak partie ciała, z których pozbycie się tkanki tłuszczowej nie jest proste i same zmiany w sposobie odżywiania, czy wprowadzenie dodatkowej aktywności fizycznej mogą nie wystarczyć. Jednym z takich obszarów jest podbródek, który jest zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Co zrobić, aby pozbyć się podwójnego podbródka i poprawić tym samym owal twarzy? Z pomocą przychodzi zabieg lipolizy iniekcyjnej. Na czym polega i jakie daje efekty? O tym w dalszej części wpisu. 

Lipoliza iniekcyjna podbródka na czym polega

Podwójny podbródek nie jest przypadłością zarezerwowaną wyłącznie dla osób otyłych czy tych z lekką nadwagą. Zmagają się z nim również osoby szczupłe. Tkanka tłuszczowa, która odkłada się w obrębie twarzy nie wygląda zbyt estetycznie, ale można znaleźć na nią sposób. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest jednym z nich. Lipoliza podbródka polega na wstrzykiwaniu bardzo cienką igłą preparatu, zawierającego specjalne substancje – fosfatydyloholinę lub deoksycholan sodu. Zadaniem tych substancji jest rozbicie komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu działamy na wybrany obszar ciała – może być to wspomniany podbródek, ramiona, miejsca nad kolanami, brzuch, uda. Komórki tłuszczowe składają się z malutkich kryształków cukru, zamkniętych w specjalnej błonie. Składniki preparatu, podawanego podczas zabiegu, powodują rozpuszczenie tej błony i uwolnienie kryształków, czyli trójglicerydów, które rozkładają się wówczas na wolne kwasy tłuszczowe. Kolejnym krokiem jest ich transport poprzez naczynia limfatyczne do wątroby i nerek skąd są metabolizowane a następnie wydalane z organizmu wraz z innymi produktami przemiany materii. Sam zabieg trwa ok. 40 minut, ale czas jego trwania jest również zależny od tego, na jaką partię ciała chcemy zadziałać.

Lipoliza iniekcyjna podbródka czy boli

Podbródek, podobnie jak cały obszar twarzy, może się wydawać dość wrażliwą okolicę. Podczas lipolizy iniekcyjnej wstrzykujemy w niego specjalnie dobrany preparat, ale przy odpowiednim przeprowadzeniu zabiegu odczucia bólowe są niewielkie lub nie ma ich wcale. Igła używana podczas zabiegu jest bardzo cienka, więc lipoliza podbródka nie wymaga znieczulenia. Po podaniu preparatu można odczuwać ciepło, szczypanie, pieczenie, ale te odczucia po kilku minutach znikają samoistnie. Zabieg, poza tym, że jest bezbolesny, nie wymaga również rekonwalescencji – od razu po jego wykonaniu można wrócić do codziennych czynności. Podanie preparatu powoduje stan zapalny, który w przypadku lipolizy iniekcyjnej świadczy o tym, że zabieg został przeprowadzony prawidłowo, z zachowaniem odpowiedniej jakości i ilości specjalnej substancji. Lipoliza może powodować lekkie zaczerwienienie lub obrzęk podbródka, czy innej części ciała, poddanej zabiegowi, ale taki stan utrzymuje się zwykle do 7 dni po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu lipolizy iniekcyjnej

O czym pamiętać przygotowując się do zabiegu lipolizy? Przed zabiegiem warto sprawdzić listę przeciwwskazań. Należą do nich: ciąża i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepliwości krwi, infekcje skóry, cukrzyca, stosowanie leków rozrzedzających krew, choroby tarczycy. Jeśli masz wątpliwości, czy coś jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, zapytaj o to swojego kosmetologa, który z pewnością wszystko wyjaśni.

Lipoliza iniekcyjna podbródka jak dlugo utrzymuje sie efekt

Aby lipoliza iniekcyjna dała w pełni zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć. Częstotliwość jego wykonywania oraz odstępy między kolejnymi zabiegami określa kosmetolog. Zwykle, aby osiągnąć wymarzone efekty i zredukować tkankę tłuszczową w obrębie podbródka wystarczy 3-6 sesji zabiegowych, w odstępach 4-6 tygodni. Odstępy między zabiegami są o tyle ważne, że stan zapalny w miejscu poddanym zabiegowi, może utrzymywać się do około 14 dni po wstrzyknięciu preparatu. Wykonanie serii 3 zabiegów jest zalecanym minimum, aby uzyskać naprawdę dobry efekt, czyli pozbyć się komórek tłuszczowych z podbródka i poprawić owal twarzy. 

Lipoliza iniekcyjna podbródka zalecenia po zabiegu

Jak już wspominaliśmy, lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjny, więc nie wymaga rekonwalescencji. Należy pamiętać o tym, że wykonanie zabiegu modelującego to świetny sposób na uzupełnienie działań nakierowanych na poprawę sylwetki, natomiast nie jest to metoda “zamiast”. Dzięki lipolizie możesz pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej. Dieta, ruch, zdrowy styl życia są wskazane, aby efekty zabiegu lipolizy utrzymały się jak najdłużej. Nie bez znaczenia jest tu również nawadnianie organizmu. Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia powinno stać się nawykiem – ciało potrafi się odwdzięczyć! Zalecenia po zabiegu lipolizy nie są zbyt rygorystyczne. Najważniejsza jest higiena miejsc, w których został podany preparat. Odpowiednie nawadnianie oraz każda dodatkowa aktywność fizyczna przyspieszą proces wydalania komórek tłuszczowych z organizmu. Doskonałym uzupełnieniem serii zabiegów jest masaż lub drenaż limfatyczny np. endermologia, która wspomaga usuwanie uwolnionych komórek tłuszczowych i ułatwia ich transport. Lipolizę iniekcyjną podbródka warto również łączyć z zabiegiem karboksyterapii – wpływa ona na lepsze ukrwienie. Duże znaczenie dla efektów zabiegowych ma także sposób odżywiania. Po zabiegu warto wprowadzić do swojej diety lekkostrawne posiłki. Zmiana sposobu odżywiania korzystnie wpłynie nie tylko na ilość niechcianej tkanki tłuszczowej, ale również przyczyni się do poprawy samopoczucia.

Lipoliza iniekcyjna podbródka – gdzie możesz wykonać ją w Warszawie?

Lipoliza podbródka jest zabiegiem, który możesz wykonawać w salonie LaserCare zlokalizowanym przy ul. Grzybowskiej 5 w Warszawie. W naszym salonie znajdziesz również inne zabiegi, które pozwolą zredukować zbędną tkankę tłuszczową. Kriolipoliza, karboksyterapia, modelowanie sylwetki ICOONE – to tylko niektóre propozycje od LaserCare. Nasz salon zlokalizowany jest w centrum Warszawy nieopodal Pałacu Kultury. Jesteśmy pomiędzy najważniejszymi ulicami Warszawy – al. Jana Pawła II i ul. Marszałkowską.

Jeśli chcesz wymodelować swoje ciało oraz dowiedzieć się na czym polega konkretny zabieg skontaktuj się z nami – dobierzemy odpowiednie zabiegi, które pomogą ci osiągnąć rewelacyjny rezultat!