Chat with us, powered by LiveChat
Zabiegi trychologiczne

Kim jest trycholog i kiedy warto się do niego udać?

Trychologia to dziedzina medycyny oraz kosmetologii, zajmująca się problemami skóry głowy. Specjalista w tej dziedzinie to trycholog, który zajmuje się diagnozowaniem przyczyn różnych dolegliwości oraz prowadzeniem terapii skóry głowy. Do trychologa warto przyjść na konsultację w ramach profilaktyki łysienia androgenowego, plackowatego, nadmiernego wypadania włosów oraz łojotoku. Warto także udać się na wizytę do gabinetu trychologicznego, jeśli pojawią się jakiekolwiek obawy związane z kondycją naszych włosów. 

Trycholog nie zawsze musi być lekarzem, może być kosmetologiem. Lekarz zajmuje się leczeniem danej jednostki chorobowej, natomiast kosmetolog (lekarz urody) dba o kondycję skóry głowy i włosów, wykonując wiele zabiegów estetycznych takich jak: mezoterapię igłową (wykorzystując różne ampułki i koktajle), karboksyterapię oraz zabiegi laserowe.

Dlaczego warto udać się do trychologa?

Gabinety oferują bezpłatną konsultację ze specjalistą. Jeżeli nas coś niepokoi, nie warto zwlekać. Po wnikliwej konsultacji, trycholog dobiera odpowiednią terapię gabinetową oraz pielęgnację domową po to, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Wszystko zaczyna się od badania trychologicznego, które jest podstawą w diagnostyce chorób. Za pomocą mikrokamery, trycholog ocenia stan skóry, mieszków włosowych oraz samych włosów. Obraz z mikrokamery pozwala nam określić dany problem, a my jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią terapię. Podczas konsultacji specjalista zadaje dużo pytań związanych ze stylem życia oraz przeprowadza wywiad medyczny, który określa stan zdrowia klienta. W konsekwencji odpowiednio dobranej oraz udanej terapii, możemy cieszyć się rezultatami i poprawą jakości życia. Niekiedy spotykamy się z jednostką chorobową i należy podjąć jak najszybciej odpowiednie działania, aby poprawić jakość skóry i włosów oraz pożegnać problem. Bardzo często utrata włosów stanowi problem psychologiczny, ponieważ włosy są ozdobą naszego wizerunku.

Z jakimi problemami skóry głowy radzi sobie trycholog? 

Do gabinetu trychologa często zgłaszają się osoby z łysieniem androgenowym, szczególnie panowie, ponieważ problem ten jest ściśle powiązany z fizjologią organizmu. Niekiedy mamy do czynienia z łysieniem telogenowych, a także trakcyjnym. Terapie trychologiczne mogą być dopełnieniem leczenia łysienia plackowatego, a także łojotokowego oraz atopowego zapalenia skóry głowy. Nie wszystkie rodzaje łysienia wiążą się z chorobą. Wcześniej wspomniane łysienie trakcyjne to nic innego jak wyrywanie włosów poprzez nieodpowiedni sposób ich upinania, może być ono także skutkiem ciężkich sytuacji życiowych lub stresu.

Najlepsze zabiegi trychologiczne

W salonie LaserCare  wykonujemy wiele zabiegów na skórę głowy. Naszym numerem jeden jest osocze oraz fibryna. Zarówno jedno, jak i drugie podajemy za pomocą mezoterapii mikroigłowej. Preparat do zabiegu uzyskuje się z własnej krwi, a zatem jest on w 100% bezpieczny i nie wywołuje alergii. W ofercie posiadamy również skoncentrowaną ampułkę, podawaną także podczas mezoterapii – Dr. Cyj. To produkt zawierający wiele peptydów oraz kwas hialuronowy, który skutecznie odżywia mieszki włosowe. W przypadku łojotoku oraz jako dopełnienie każdej terapii świetnie sprawdza się karboksyterapia, czyli podawanie dwutlenku węgla pod skórę. Zabieg ma za zadanie pobudzić krążenie w skórze, a także odżywić mieszki włosowe. Karboksyterapię warto robić przed mezoterapią igłową. Skóra głowy nie jest zbyt bogato unerwiona, dlatego zabiegi igłowe wykonywane na tej partii ciała nie przynoszą dyskomfortu i są praktycznie nieodczuwalne.

Autor: Karolina Jaroń, Kosmetolog