Zamykanie Naczynek

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 99 zł.

Informacje o Zabiegu

Skóra mężczyzn jest grubsza i silniej ukrwiona niż skóra kobiet. Z tego właśnie powodu, problem pękających naczynek często dotyka również panów.

Tak zwane „pajączki”, czyli popękane naczynka, najczęściej pojawiają się na twarzy.Zwykle ich występowanie uwarunkowane jest genetycznie. Do przyczyn ich powstawania, można zaliczyć również takie czynniki jak: nadciśnienie tętnicze, nadmierna wrażliwość skóry na działanie czynników zewnętrznych, zaburzenia hormonalne, czy krążenia.

Obecnie pęknięte naczynka nie muszą już być powodem jakichkolwiek kompleksów – nowoczesna medycyna estetyczna pozwala całkowicie wyeliminować ten problem. Doświadczeni kosmetolodzy w LaserCare, a także najwyższej jakości sprzęt, umożliwiająsprostanie Państwa oczekiwaniom.

Zabieg usuwania naczynek jest szybki, bezbolesny i wyjątkowo skuteczny. Dodatkową zaletą zastosowania lasera jest możliwość uzyskania trwałych efektów, które pozwolą wyeliminować problem na stałe.

Do usunięcia niewielkich „pajączków” wystarczy jeden zabieg, zaś przy bardziej zaawansowanych zmianach skórnych, wymaganych jest kilka wizyt w salonie. Technologia laserowego zamykania naczynek pozwala cieszyć się zdrowo wyglądającą skórą, bez najmniejszego śladu rozszerzonych naczynek.

Działanie urządzenia ALMA® oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu odmiennych chromoforów w skórze, które selektywnie absorbują energię laserową lub świetlną w postaci ciepła i wykazują pożądaną reakcję. Optymalne fale światła rozjaśniają zmiany naczyniowe i przebarwienia poprzez namierzanie chromoforów hemoglobiny (zmiany naczyniowe) i melaniny (przebarwienia).

Uszkodzone zmiany są następnie rozjaśniane na skutek naturalnych procesów odnowy skóry, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Przebarwienia łagodnie łuszczą się i znikają ze skóry w ciągu 2-3 dni, zaś zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach:

 


Zamykanie naczynek jak każdy zabieg posiada przeciwskazania. Oznacza to, że trwałe usunięcie przebarwień za pomocą lasera w niektórych przypadkach nie będzie możliwe. Wszystkie przypadki które wykluczają wykonanie zabiegu umieściliśmy poniżej:

 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
 • nowotwory skóry;
 • fotodermatozy;
 • stany zapalne skóry;
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
 • niedawne peelingi;
 • cukrzyca;
 • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
 • ciąża;
 • obniżenie odporności organizmu;

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych. Zabiegi poprzedzone są konsultacją.

System chłodzenia niweluje dyskomfort związany z zabiegiem i nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.

Należy nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne (również solarium), w przypadku braku możliwości uniknienia słońca należy zabezpieczać skórę kremami z wysokimi filtrami, ponieważ promieniowanie może powodować przebarwienia. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających.

Zaleca się również używanie kremu przyspieszającego gojenie. Powinno się unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (np. sauna, gorące kąpiele) oraz zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych). Należy odpowiednio codziennie pielęgnować skórę naczynkową przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć i wzmocnić naczynia krwionośne. Uzupełnienie niedoborów witaminowych głównie B2, PP i C. Ochrona skóry przed zimnem i wilgocią – stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym.

Ceny za zabieg zamykania naczynek są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi.

Część Ciała CENA
Twarz 399 zł
Dekolt 299 zł
Nos 199 zł
Policzki 299 zł
Pojedyncze Naczynko 99 zł