Chat with us, powered by LiveChat
młoda kobieta z zimową czapka

Zabiegi na twarz – jakie najlepiej wykonać zimą?

Już z początkiem jesieni rozpoczynamy sezon zabiegów na twarz. Jest to związane ze zmniejszonym ryzykiem występowania podrażnień wywołanych nadmiernym nasłonecznieniem oraz wysoką temperaturą latem. Już od wczesnej jesieni warto zatem pomyśleć, jaki rodzaj zabiegów pozwoli nam nie tylko na odświeżenie cery, odmłodzenie jej, wyrównanie kolorytu ale przede wszystkim pozostawienie jej w jak najlepsze kondycji na kolejne miesiące.

Od czego zacząć plan zabiegowy na twarz? Przede wszystkim od właściwego oczyszczania cery. Poza systematyczną pielęgnacją domową warto wdrożyć serię dedykowanych zabiegów jak np. oczyszczanie wodorowe czy peelingi chemiczne. Z tego artykułu dowiesz się jakie zabiegi na twarz sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym i co dobrego każdy z nich może zrobić dla Twojej cery. Zapraszamy.

Zabiegi na twarz, które świetnie sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym

  1. Oczyszczanie wodorowe jest bezbolesnym i nieinwazyjnym zabiegiem, który umożliwia dogłębne oczyszczenie skóry, wpływa na jej dotlenienie i odżywienie. Efektem jest widoczne rozświetlenie cery i promienny wygląd. Ta procedura zabiegowa dedykowana dla każdego rodzaju cery zarówno kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej kosmetolog zaleca wykonanie serii od 3 do 5 zabiegów w odstępach dwóch, trzech tygodni. 

2. Peelingi mają za zadanie złuszczyć zewnętrzne warstwy naskórka. Efektem tego zabiegu jest rozjaśniona i wygładzona skóra na twarzy. Odpowiednio dobrane peelingi chemiczne potrafią dobrze radzić sobie z drobnymi przebarwieniami na skórze. Wpływają również na procesy powstawania nowych komórek naskórka. W zależności od potrzeb skóry kosmetolog dobiera głębokość działania preparatu oraz oraz odpowiednią ilość zabiegów, którą należy wykonać aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. 

3. Aby zadbać o dogłębne nawilżenie i ujędrnienie skóry zalecamy wykonanie zabiegu mezoterapii igłowej. Ta niezwykle skuteczna terapia dla skóry opiera się na indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, które są podawane w naskórek przy pomocy iniekcji. Dzięki mezoterapii mamy możliwość dostarczać cenne składniki wprost do głębokich warstw naskórka. Efektem zabiegu jest ujędrnienie i głębokie nawilżenie skóry, rozjaśnienie cieni pod oczami, redukcja drobnych zmarszczek mimicznych, poprawa owalu twarzy. Zalecamy wykonanie minimum serii 4-6 zabiegów w odstępach miesięcznych. Jednak dokładną ilość zabiegów określa kosmetolog podczas przeprowadzanej konsultacji. 

Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w okresie jesienno-zimowym jest Dermapen. Jest to metoda, która polega na mikronakłuwaniu skóry, czego konsekwencją jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego w organizmie, a w następstwie pobudzenie komórek do regeneracja, produkcji kolagenu i elastyny.  Efektem zabiegu jest skuteczna redukcja przebarwień, blizn. Świetnie wpływa na pierwsze oznaki starzenia się skóry. Bardzo dobrze oczyszcza i nawilża skórę oraz poprawia owal twarzy. Zalecamy wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach 4 tygodni. 

Okres zimowy to dobry moment na zabiegi laserowe

Zabieg laserowego odmładzania skóry twarzy to sposób aby zniwelować pierwsze oznaki starzenia się skóry, zredukować przebarwienia, wyrównać koloryt oraz poprawić owal twarzy. Do tej terapii wykorzystywany jest laser frakcyjny, który tworzy w skórze mikrouszkodzenia. Zabieg pozwala nam zniwelować drobne zmarszczki oraz uelastycznić skórę. Ilość zabiegów niezbędnych do uzyskania najlepszego efektu tego zabiegu ustalana jest podczas konsultacji i po dokładnym obejrzeniu skóry.  

Okres jesieni i zimy jest również najlepszą porą do tego, aby rozpocząć serię laserowego zamykania naczynek na twarzy. Zabieg wykonywany jest za pomocą medycznego lasera Alma. Wykorzystujemy specjalną głowicę laserową, która pod wpływem impulsów świetlnych pochłania rozszerzone naczynka. Zalecamy wykonanie minimum 4 zabiegów w odstępach 3 tygodni. Odpowiednia ilość zabiegów zostanie wyznaczona przez kosmetologa podczas indywidualnej konsultacji. 

Nie zapominajmy aby w okresie jesienno-zimowym również zadbać o odpowiednią ochronę dlatego zalecamy codzienne stosowanie kremów z filtrem o współczynniku minimum SPF 30, a najlepiej SPF50.