Usuwanie Rozstępów

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 199 zł.

Informacje o Zabiegu

Blisko 90% kobiet na świecie jest dotkniętych problemem rozstępów. Pojawiają się one najczęściej w okresie dojrzewania, w czasie ciąży, w efekcie zmian hormonalnych lub przyrostu wagi. W większości przypadków rozstępy stają się przyczyną kompleksów. Bardzo często kobiety wstydzą się swoich rozstępów i chętnie usunęłyby je, gdyby miały taką możliwość.

Likwidacja rozstępów po ciąży

Nauka do niedawna nie oferowała nam zbyt wielu metod na pozbycie się rozstępów. Odkąd firma ALMA® uzyskała certyfikat od Amerykańskiego Departamentu d/s Leków i Żywności (FDA) dla laserowych zabiegów frakcyjnych do usuwania rozstępów, Panie mogą cieszyć się zdecydowaną poprawą wyglądu swojej skóry. Dzięki nowoczesnej technologii likwidacja rozstępów powstałych po ciąży jest możliwa w sposób nieinwazyjny, skuteczny i trwały.

Urządzenie ALMA® swoje działanie opiera na zasadzie fototermolizy selektywnej. Oznacza to, że namierza ono odmienne chromofory w skórze, które z kolei wykazują pożądaną reakcję, absorbując energię świetlną lub laserową w postaci ciepła. Zmiany naczyniowe i przebarwienia zostają rozjaśnione przez optymalne fale światła, które namierzają chromofory hemoglobiny (zmiany naczyniowe) i melaniny (przebarwienia). Zmiany są rozjaśniane dzięki naturalnym procesom odnowy skóry, po czym znikają. W przeciągu 2-3 dni przebarwienia łuszczą się i znikają ze skóry, natomiast w ciągu 10-14 dni bledną i znikają zmiany naczyniowe. 

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach:

 

Istnieje szereg przeciwwskazań, z którymi należy zapoznać się przed podjęciem decyzji o udaniu się na zabieg. W niektórych przypadkach usunięcie przebarwień nie będzie możliwe do wykonania. Dzieje się tak w przypadku:

 • Stosowania terapii retinoidami (ogólnie i miejscowo)
 • Nowotworów skóry
 • Fotodermatozy
 • Stanów zapalnych skóry
 • Cukrzycy
 • Ciąży
 • Niedawnych peelingów
 • Opalonej skóry 
 • Choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy
 • Przyjmowania ziół (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leków światłouczulających (antybiotyki, sterydy)
 • Obniżenia ogólnej odporności organizmu

Zabiegi nie wymagają specjalnego rodzaju przygotowania. Jedyne spełnione warunki, jakie muszą zaistnieć, to czystość skóry oraz brak wykwitów patologicznych. Każdy z zabiegów poprzedza specjalistyczna konsultacja.

Dzięki systemowi chłodzenia, w trakcie zabiegu nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia. Istnieje szansa, że po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe, niewielkie zaczerwienienie i obrzęk, które mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Jednak nawet w przypadku ich nasilenia nie należy ograniczać swojej aktywności.

Przez okres kilku dni po wykonanym zabiegu powinniśmy stosować delikatną pielęgnację swojej skóry i unikać jej podrażniania. W tym celu nie powinno się używać produktów na bazie alkoholu, spirytusu ani mydła. Miejsca, w których zabieg był wykonywany nie powinny być wycierane ręcznikiem ani gąbką, nie powinno się także stosować peelingów. 

Jak na początku wyglądają rozstępy na skórze?

Rozstępy na skórze mogą prezentować się w różny sposób. Jednak bez względu na ich wygląd prezentują się one na skórze w sposób bardzo nieestetyczny. Mogą one pojawić się między innymi na brzuchu, piersiach czy pośladkach. Rozstępy mogą wyglądać jak poprzeczne linie, które są różowe, ale mogą również przyjmować bardziej krwisty kolor. Wiele zależy od tego jakie były czynniki, które doprowadziły do powstania rozstępów. Bardzo często są one efektem bardzo znacznego tracenia na wadze. Wynikać to może zarówno z nagłych spadków wagi w wyniku zmiany diety, jak też intensywnych metod odchudzania się.

do góry

Czy rozstępy znikną po schudnięciu?

Rozstępów bardzo trudno się pozbyć a mogą się one utrzymywać przy realizowaniu programów odchudzania nawet, gdy realizuje się również odpowiednie ćwiczenia mające na celu ograniczenie rozstępów. Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się rozstępów jest bardzo intensywne odchudzanie się lub chudnięcie. Rozstępy mogą również pojawić się po okresie ciąży. Nie zawsze ćwiczenia pozwalają na zredukowanie rozstępów. Często niezbędne jest wykonanie zabiegów laserowych, które pozwalają na usuwanie blizn a także blizn pojawiających się w miejscach rozstępów na ciele.

do góry

Jak pokonać rozstępy na bicepsie?

Nie zawsze ćwiczenia pozwalają na zredukowanie rozstępów. Często niezbędne jest wykonanie zabiegów laserowych, które pozwalają na usuwanie blizn a także blizn pojawiających się w miejscach rozstępów na ciele.

Kosmetyki w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić odpowiednich efektów, gdyż działają powierzchownie na skórę. Zastosowanie zabiegów laserowych pozwala na oddziaływanie na głębsze warstwy skóry, co pozwala na uzyskanie znacznie bardziej widocznych rezultatów. 
Rozstępy biorą się również z gwałtownego odchudzania, wiec jeśli już masz rozstępy to powinnaś się odchudzać bardzo wolno, bo pojawi się ich więcej, w walce z rozstępami bardzo ważna jest dieta, specjalne odżywianie.

do góry

Gdzie najczęściej występują rozstępy?

Rozstępy to powszechny problem estetyczny. Szacuje się, że występują u 90% kobiet ciężarnych, 70% kobiet dojrzałych oraz u 40% dojrzałych mężczyzn. Rozstępy tworzą się w wyniku nadmiernie rozciągniętej skóry np. w czasie ciąży lub szybkiego przybrania na wadze. Rozciągnięcie skóry może skutkować jej rozerwaniem na poziomie skóry właściwej i zniszczeniem włókien kolagenowych.  Na kondycję skóry wpływają również zaburzenia hormonalne, zwłaszcza nadmierna produkcja kortyzolu (hormonu stresu). Blokuje on działanie fibroblastów, które produkują kolagen i elastynę. Miejsca na których rozstępy występują najczęściej to: okolice pośladków, ud, nóg oraz piersi. U kobiet ciężarnych pojawiają się także na brzuchu. W przypadku mężczyzn intensywnie trenujących siłowo, rozstępy mogą pojawić się na bicepsach, pod pachami oraz w okolicach barków.

do góry

Jakie są przyczyny powstawania rozstępów?

Generalnie możemy wyróżnić trzy przyczyny powstawania rozstępów: mechaniczną, hormonalną oraz genetyczną. Rozstępy mogą powstać na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry na skutek ciąży, nagłego przyrostu tkanki tłuszczowej lub masy mięśniowej lub szybkiego wzrostu (w okresie dojrzewania). Częstą przyczyną są również zmiany hormonalne, które mogą prowadzić do zmian metabolicznych, zwiększenia rozpadu białek oraz zmian w jakości i ilości włókien kolagenu i elastyny. Jednym z głównych hormonów odpowiedzialnych za powstawanie rozstępów jest kortyzol (hormon stresu). Jego nadmiar przyczynia się do zakłócenia pracy fibroblastów – komórek, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny. Tendencja do rozstępów może też być uwarunkowana genetycznie. Do innych przyczyn problemu należą: niskobiałkowa dieta, stosowanie leków sterydowych oraz przewlekłe schorzenia wątroby.

do góry

Więcej w dziale: FAQ - usuwanie rozstępów

Słowniczek pojęć: alma laser melanina strefy tkanki uszkodzonej hemoglobina lasery ablacyjne Amerykański Departament d/s Leków i Żywności (FDA) wykwity patologiczne fotodermatoza regeneracja skóry

Ceny za zabieg usuwania rozstępów są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi. Dokładna cena ustalana jest na konsultacji przed zabiegiem.

  CENA
Usuwanie rozstępów od 199 zł