Usuwanie Przebarwień

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 199 zł.

Informacje o Zabiegu

Zmiany barwnikowe o brązowym zabarwieniu nazywamy przebarwieniami. Pojawiają się one najczęściej na czole, policzkach, nosie i nad górną wargą oraz wzdłuż żuchwy. Mają one postać plamek o kolorze od beżowych do ciemno brązowych, rozmieszczonych symetrycznie, nieregularnego kształtu, z postrzępionymi granicami. Plamy nie sprawiają dolegliwości i są wyłącznie defektem kosmetycznym.

Przebarwienia tworzą się w wyniku nadmiernej produkcji barwnika (melaniny), przy prawidłowej ilości komórek wytwarzających barwnik - melanocytów, które znajdują się w dolnej warstwie naskórka. Komórki te mają zdolność do przekształcania bezbarwnego substratu   tyrozyny   w brązowy pigment   melaninę. Tyrozyna gromadzona jest w ziarnistościach zwanych  melanosomami, transportującymi barwnik do otaczających komórek naskórka (karatynocytów). Następnie barwnik wraz z komórkami naskórka wędruje do jego powierzchni, gdzie w warstwie rogowej ulega złuszczeniu.

Kolor przebarwienia zależy od ilości wytwarzanej melaniny. Plamy pojawiają się najczęściej u kobiet, jedynie 10 % mężczyzn ma problemy tego typu, ciemniejszy kolor skóry jest  czynnikiem sprzyjającym ich powstawaniu.

Działanie urządzenia ALMA® oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu odmiennych chromoforów w skórze, które selektywnie absorbują energię laserową lub świetlną w postaci ciepła i wykazują pożądaną reakcję. Optymalne fale światła rozjaśniają zmiany naczyniowe i przebarwienia poprzez namierzanie chromoforów hemoglobiny (zmiany naczyniowe) i melaniny (przebarwienia).

Uszkodzone zmiany są następnie rozjaśniane na skutek naturalnych procesów odnowy skóry, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Przebarwienia łagodnie łuszczą się i znikają ze skóry w ciągu 2-3 dni, zaś zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach:

Usuwanie przebarwień jak każdy zabieg posiada przeciwskazania. Oznacza to, że trwałe usunięcie przebarwień za pomocą lasera w niektórych przypadkach nie będzie możliwe. Wszystkie przypadki które wykluczają wykonanie zabiegu umieściliśmy poniżej:

 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
 • nowotwory skóry;
 • fotodermatozy;
 • stany zapalne skóry;
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
 • niedawne peelingi;
 • cukrzyca;
 • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
 • ciąża;
 • obniżenie odporności organizmu;

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych. Zabiegi poprzedzone są konsultacją.

System chłodzenia niweluje dyskomfort związany z zabiegiem i nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.

Musimy pamiętać aby uważać na swoją skórę przez kilka dni po zabiegu. Nie używamy mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu. Nie należy wykonywać peelingów i innych zabiegów oraz nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem. Należy unikać również podrażniania skóry w okolicy zabiegu.

Ceny za zabieg usuwania przebarwień są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi.

CZĘŚCI CIAŁA CENA
Twarz 399 zł
Policzki 299 zł
Szyja 299 zł
Dekolt 299 zł
Dłonie 299 zł
Pojedyncze Przebarwienie 199 zł