Usuwanie Przebarwień

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 199 zł.

Informacje o Zabiegu

Zmiany barwnikowe o brązowym zabarwieniu nazywamy przebarwieniami. Pojawiają się one najczęściej na czole, policzkach, nosie i nad górną wargą oraz wzdłuż żuchwy. Mają one postać plamek o kolorze od beżowych do ciemno brązowych, rozmieszczonych symetrycznie, nieregularnego kształtu, z postrzępionymi granicami. Plamy nie sprawiają dolegliwości i są wyłącznie defektem kosmetycznym.

Przebarwienia tworzą się w wyniku nadmiernej produkcji barwnika (melaniny), przy prawidłowej ilości komórek wytwarzających barwnik - melanocytów, które znajdują się w dolnej warstwie naskórka. Komórki te mają zdolność do przekształcania bezbarwnego substratu   tyrozyny   w brązowy pigment   melaninę. Tyrozyna gromadzona jest w ziarnistościach zwanych  melanosomami, transportującymi barwnik do otaczających komórek naskórka (karatynocytów). Następnie barwnik wraz z komórkami naskórka wędruje do jego powierzchni, gdzie w warstwie rogowej ulega złuszczeniu.

Kolor przebarwienia zależy od ilości wytwarzanej melaniny. Plamy pojawiają się najczęściej u kobiet, jedynie 10 % mężczyzn ma problemy tego typu, ciemniejszy kolor skóry jest  czynnikiem sprzyjającym ich powstawaniu.

ALMA® uzyskujemy niesamowite efekty estetyczne zabiegu bez ryzyka powikłań. Czas powrotu do pełnej funkcjonalności jest skrócony, w porównaniu z innymi metodami dostępnymi na rynku. To najlepsze rozwiązanie w ramach zabiegów resurfacingu skóry, stosujące mikrowiązki, dzięki którym powstają strefy tkanki uszkodzonej otoczone przez nietknięte tkanki. Pozwala to na szybsze gojenie i zmniejsza efekty uboczne zabiegu.

Działanie urządzenia ALMA® oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu odmiennych chromoforów w skórze, które selektywnie absorbują energię laserową lub świetlną w postaci ciepła i wykazują pożądaną reakcję. Optymalne fale światła rozjaśniają zmiany naczyniowe i przebarwienia poprzez namierzanie chromoforów hemoglobiny (zmiany naczyniowe) i melaniny (przebarwienia).

Uszkodzone zmiany są następnie rozjaśniane na skutek naturalnych procesów odnowy skóry, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Przebarwienia łagodnie łuszczą się i znikają ze skóry w ciągu 2-3 dni, zaś zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach:Usuwanie przebarwień jak każdy zabieg posiada przeciwskazania. Oznacza to, że trwałe usunięcie przebarwień za pomocą lasera w niektórych przypadkach nie będzie możliwe. Wszystkie przypadki które wykluczają wykonanie zabiegu umieściliśmy poniżej:

 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie);
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy);
 • nowotwory skóry;
 • fotodermatozy;
 • stany zapalne skóry;
 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;
 • niedawne peelingi;
 • cukrzyca;
 • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy;
 • ciąża;
 • obniżenie odporności organizmu;

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych. Zabiegi poprzedzone są konsultacją.

System chłodzenia niweluje dyskomfort związany z zabiegiem i nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.

Musimy pamiętać aby uważać na swoją skórę przez kilka dni po zabiegu. Nie używamy mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu. Nie należy wykonywać peelingów i innych zabiegów oraz nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem. Należy unikać również podrażniania skóry w okolicy zabiegu.

Przykładowe opinie naszych klientów:

"Ta metoda usuwania przebarwień jest warta polecenia. Chciałam pozbyć się przebarwień na dekolcie i zdecydowałam się na wykonanie zabiegu przy zastosowaniu laseru Alma. Zabieg jest naprawdę skuteczny. W salonie naprawdę czułam się komfortowo, miła, fachowa obsługa. Zarówno salon jak też sam zabieg mogą polecić, jeśli chce się usunąć przebarwienia."

- Grażyna

"Borykałam się z przebarwieniami od nastolatki i wreszcie zdecydowałam się na wykonanie jakiegoś zabiegu. Uważam, że usuwanie przebarwień laserowo to świetna metoda i jeśli któraś boryka się z przebarwieniami, zwłaszcza na twarzy to mogę zdecydowanie polecić metodę z wykorzystaniem laserów Alma."

- Beata

"Wybór salonu bardzo trafny. Jestem zadowolona z bardzo miłej, kompetentnej obsługi a także z komfortowych warunków, w których wykonywane są zabiegi. Jednocześnie sam zabieg usuwanie przebarwień w moim przypadku okazał się skuteczny, czyli nawet bardziej widoczne przebarwienia się rozjaśniły i przy korzystaniu z kosmetycznych metod praktycznie ich nie widać."

- Lucyna

Dlaczego powstają przebarwienia skóry?

Przebarwienia skóry to problem, który może dotykać nawet co trzecią kobietę. Powodem pojawiania się przebarwień jest nierównomierna produkcja barwnika, który występuje w skórze, czyli melatoniny. Występowanie przebarwień dotyczy przede wszystkim tych miejsc na skórze, które wystawione są na działanie słońca. Dotyczy to przede wszystkim takich miejsc na ciele jak twarz, dłonie, dekolt, ramiona.

Wpływ na pojawienie się przebarwień oprócz intensywnego działania promieni słonecznych mogą mieć również zmiany hormonalne, stany zapalne skóry oraz leki, substancje uczulające w kosmetykach.

do góry

Czy woda utleniona rozjaśnia przebarwienia po trądziku?

Przebarwienia wywołane trądzikiem wywołane są wzrostem aktywności melanocytów, spowodowanym przez stan zapalny. Zazwyczaj ustępują one samoistnie lub ulegają rozjaśnieniu. Istnieje wiele domowych sposobów na rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych – jednym z nich jest woda utleniona. Ta substancja ma swoich zwolenników i przeciwników – może okazać się pomocna walce z przebarwieniami, jednak może również wyrządzić wiele szkód. Pamiętajmy, że nadmiar wody utlenionej może być szkodliwy, a nawet toksyczny. Ponadto może nadmiernie wysuszać i podrażniać skórę, a nawet powodować nowe przebarwienia.

do góry

Jak ukryć przebarwienia?

Do cery z przebarwieniami najlepszy będzie mocno kryjący podkład, zawierający dużo białych pigmentów. W sklepach znajdziemy też duży wybór różnokolorowych baz, które nakłada się pod podkład. Baza w kolorze zielonym maskuje naczynka, a kolor żółty niweluje większe zaczerwienienia. Dobrym rozwiązaniem jest również korektor, który nakłada się na podkład, delikatnie wklepując. Rozszerzone naczynka, rumieńce i zaczerwienienia przykryje zielony korektor, brązowe plamy – żółty, a białe – brzoskwiniowy. Do utrwalenia makijażu najlepiej użyć lekkiego, białego lub transparentnego pudru sypkiego.

do góry

Jakie zioła i witaminy pomagają na przebarwienia skóry?

Dla pięknej skóry niezbędna jest witamina A, która zmniejsza przebarwienia i plamy, zapobiega też wysuszaniu skóry. Substancję tę możemy dostarczać sobie z pożywieniem, jedząc wątróbkę, masło oraz tłuste ryby, ale również stosując ją zewnętrznie, w postaci kremów. Dla zdrowej skóry niezbędna jest też witamina C, ponieważ poprawia jej koloryt i dodaje blasku. Na plamy starcze polecana jest witamina E, która dodatkowo ma silne właściwości antyrodnikowe. Z domowych sposobów warte uwagi są: nalewka z cedru, sok z nagietka oraz płukanka i maść z przytuli. Należy pamiętać, że stosując kuracje wybielające należy bezwzględnie unikać słońca.

do góry

Czy przebarwienia na skórze same mogą same zaniknąć?

Przebarwienia skórne mogą zniknąć samoistnie, choć jest to uzależnione od rodzaju i przyczyny ich powstania. U wielu kobiet zmiany pojawiają się w czasie ciąży, pod wpływem promieniowania słonecznego oraz aktywnych hormonów. Takie zmiany często znikają lub bledną w kilka miesięcy po porodzie, kiedy sytuacja hormonalna wraca do normy. Podobnie jest z przebarwieniami pozapalnymi, np. potrądzikowymi. Samoistnie znikają z powierzchni skóry, choć może to trwać nawet do 24 miesięcy.

do góry

Więcej w dziale: FAQ - usuwanie przebarwień

Ceny za zabieg usuwania przebarwień są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi.

CZĘŚCI CIAŁA CENA
Twarz 399 zł
Policzki 299 zł
Szyja 299 zł
Dekolt 299 zł
Dłonie 299 zł
Pojedyncze Przebarwienie 199 zł