Usuwanie Blizn

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 199 zł.

Informacje o Zabiegu

Blizny pooperacyjne i potrądzikoweczęstomogą powodować dyskomfort zarówno psychiczny, jaki fizyczny. Zdarza się, że z ich powodu dochodzi do obniżenia jakości życia, a nawet ograniczenia mobilności danej osoby.Niektóre blizny bywają małe i niezbyt widoczne, inne zaś duże i wyjątkowo nieestetyczne. Twarde i zgrubiałe mogą powodować ból, a także przykurcze.

Możliwości medycyny w leczeniu blizn znacząco wzrosły wraz z pojawieniem się na rynku laserów frakcyjnych.Usuwanie blizn było procesem długim i inwazyjnym, obarczonym ryzykiem powikłań. Obecnie, najnowocześniejsza technologia ich eliminacji polega nastosowaniu lasera frakcyjnego ALMA®. Dzięki temu nieinwazyjnemu rozwiązaniu, blizny zostają szybko i efektywnie usunięte. Dodatkowymi zaletami usuwania blizn przy pomocy lasera są zminimalizowane ryzyko powikłań i dolegliwości bólowych, a także szybki powrót do pełnej funkcjonalności po zabiegu.

Impulsy laserowe, emitowane przez urządzenie powodują koagulację tkanki bliznowatej, jednocześnie stymulując tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Technologia laserowego usuwania blizn może być z powodzeniem stosowana na wszystkich typach skóry. Zważywszy na wysoką skuteczność zabiegu, jego bezpieczeństwo oraz krótki czas rekonwalescencji, technologia laserowego usuwania blizn jest najlepszą metodą, aktualnie dostępną na rynku.

Działanie urządzenia ALMA® oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu odmiennych chromoforów w skórze, które selektywnie absorbują energię laserową lub świetlną w postaci ciepła i wykazują pożądaną reakcję. Optymalne fale światła rozjaśniają zmiany naczyniowe i przebarwienia poprzez namierzanie chromoforów hemoglobiny (zmiany naczyniowe) i melaniny (przebarwienia).

Uszkodzone zmiany są następnie rozjaśniane na skutek naturalnych procesów odnowy skóry, w efekcie których zmiana znika ze skóry.Przebarwienia łagodnie łuszczą się i znikają ze skóry w ciągu 2-3 dni, zaś zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach

Resurfacing skóry jak każdy zabieg posiada przeciwwskazania. Oznacza to, że odmładzanie skóry za pomocą lasera w niektórych przypadkach nie będzie możliwe. Wszystkie przypadki które wykluczają wykonanie zabiegu umieściliśmy poniżej:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca,
 • fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).


Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych. Zabiegi poprzedzone są konsultacją.

System chłodzenia niweluje dyskomfort związany z zabiegiem i nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.


 • Należy stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry i działających fotoprotekcyjnie.
 • Można wykonywać makijaż.
 • W porównaniu z laserami ablacyjnymi (CO2) zastosowanie nieablacyjnej technologii mikrofrakcyjnej niesie znacznie mniejsze ryzyko bliznowacenia, nierównomiernej pigmentacji i infekcji. Efekty poprawy klinicznej widoczne są stopniowo w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zależnie od wskazania, zaleca się przeprowadzenie 3 do 5 sesji leczniczych w odstępach 1 miesiąca.

Ceny za zabieg usuwania blizn są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi. Dokładna cena ustalana jest na kosnultacji przed zabiegiem.

  CENA
Usuwanie blizn od 199 zł