Chat with us, powered by LiveChat

Mezoterapia tradycyjna (igłowa) to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Z początku była wykorzystywana do leczenia migren oraz dolegliwości bólowych związanych z żylakami. Jednak dermatologia szybko dostrzegła możliwości, jakie przynosi zabieg. Mezoterapia igłowa to zabieg, w którym wykorzystuje się technikę niewielkich mikronakłuć oraz działanie odpowiednio dobranych substancji odżywczych. Iniekcje przyczyniają się do powstania drobnych urazów, które z kolei skutkują naturalną odpowiedzią skóry. W efekcie rozpoczyna się proces stymulacji komórek naskórka oraz skóry właściwej. Poprawia się mikrokrążenie oraz zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Dzięki iniekcjom możliwe jest dostarczenie substancji aktywnych w miejsca, które tego wymagają. Do rezultatów zabiegu można zaliczyć: poprawę kondycji skóry, nawilżenie oraz likwidację, powszechnie występujących niedoskonałości.

Zabieg mezoterapii igłowej rozwija się również w kierunku terapii różnych schorzeń dermatologicznych, takich jak łysienie, trądzik czy rozstępy. To wszechstronne podejście pozwala na zastosowanie zabiegu w różnych obszarach medycyny i estetyki.

Warto podkreślić, że mezoterapia to stosunkowo bezpieczny i mało inwazyjny sposób na poprawę wyglądu skóry. Może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych procedur medycyny estetycznej. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej wszechstronnych metod rewitalizacji skóry, ciesząca się zaufaniem zarówno wśród pacjentów, jak i specjalistów medycyny estetycznej.

Przeczytaj więcej o zabiegach medycyny estetycznej w naszych poradnikach:

WRÓĆ DO SŁOWNICZKA