Chat with us, powered by LiveChat

Epilacja to metoda trwałego usuwania włosków wraz z cebulkami. Pojęcie często jest mylone z depilacją, czyli tymczasowym usuwaniem owłosienia. Zabiegi epilacji najczęściej wykonuje się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Wśród różnych rodzajów epilacji, najbardziej popularną metodą jest depilacja laserowa. Polega ona na oddziaływaniu na cebulkę i łodygę włosa światłem lasera o odpowiedniej długości fali. Innym popularnym zabiegiem jest fotoepilacja, czyli oddziaływanie na włosy za pomocą impulsów świetlnych.

Mniej popularnymi zabiegami są: elektrokoagulacja, elektroliza oraz termoliza. Pierwsza metoda wykorzystuje działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości. Podczas zabiegu elektrolizy w cebulkę wprowadza się igłę przez którą płynie prąd galwaniczny. Podobnie wygląda zabieg termolizy, z tym, że wykorzystuje inny rodzaj prądu.

Istnieje kilka metod epilacji, w tym:

  1. Woskowanie: podgrzany wosk nakłada się na skórę i zdejmuje go szybko, wraz z włosami.
  2. Depilacja laserowa: emitowanie wiązki światła laserowego, które jest absorbowane przez melaninę w cebulkach włosów, prowadzi do zniszczenia korzenia.
  3. Elektroliza: w tej metodzie cienka igiełka wprowadzana jest w mieszek włosa, a następnie emituje się prąd elektryczny, niszcząc cebulkę.

Przeczytaj więcej o usuwaniu owłosienia w naszych poradnikach:

WRÓĆ DO SŁOWNICZKA