Chat with us, powered by LiveChat

Bruzdy nosowo-wargowe to pionowe fałdy skóry, które pojawiają się po obu stronach twarzy i biegną od skrzydełek nosa do kącików ust. Dostrzec można je zwykle ok. 25 roku życia i w wraz wiekiem stają się bardziej widoczne, zwłaszcza w czasie uśmiechania. Powstawanie oraz widoczność bruzd nosowo-wargowych zależne jest od wielu czynników. Bardzo wiele zależy od genów, metabolizmu oraz fizjonomii. Niemniej ważny jest też styl życia i środowisko, w którym się żyje. Bruzdy będą się pogłębiać w wyniku słabego nawilżenia skóry, szybkiej i drastycznej utraty wagi. Ponadto upływ czasu powoduje utratę napięcia skóry co sprawia, że staje się ona wiotka, a policzki opadają.

Regularne stosowanie kremów nawilżających oraz specjalnych preparatów przeciwstarzeniowych może pomóc zminimalizować widoczność bruzd. W niektórych przypadkach, istnieją także metody medycyny estetycznej, takie jak wypełniacze czy lifting, które pozwalają na redukcję widoczności bruzd nosowo-wargowych.

Zachowując zdrowy tryb życia i troszcząc się o skórę, możemy zachować jej młodzieńczy wygląd na dłużej i cieszyć się pięknym, promiennym uśmiechem niezależnie od upływającego czasu.

Przeczytaj więcej o problemach skórnych w naszych poradnikach:

WRÓĆ DO SŁOWNICZKA