Chat with us, powered by LiveChat
przebarwienia po lecie

Przebarwienia po lecie, czym są i jak sobie z nimi radzić?

Temat przebarwień pojawia się bardzo często zwłaszcza, po okresie letnim kiedy wystawiając się na częste kąpiele słoneczne możemy doświadczyć tego typu zmian na swojej skórze. Czym są przebarwienia? To nic innego, jak nieestetyczne, nieregularne plamy w kolorze brązowym o różnym kształcie i wielkości. Powstają wskutek nierównomiernego, gwałtownego gromadzenia się melaniny.

Powstawanie przebarwień – najczęstsze przyczyny

  • Nadmierna ekspozycja skory na słońce (szczególnie gdy nie stosuje się filtrów SPF),
  • Zażywanie leków fotouczulających, 
  • Zmiany hormonalne, 
  • Przebarwienia pozapalne, 
  • Regularne picie skoncentrowanych herbat ziołowych, 

Przyczyny powstawania przebarwień.

Przebarwienia na skórze powstają, gdy w niektórych miejscach znajduje się za dużo lub za mało komórek wytwarzających melaninę. Melanina – to pigment, który odpowiada za kolor naszej skóry, włosów czy tęczówek oczu oraz chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.  Wytwarzanie barwnika nadmiernie pobudzają promienie ultrafioletowe, dlatego przebarwienia pojawiają się najczęściej pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce. 

Czy przebarwienia znikają ?

Najważniejsze w walce z przebarwieniami jest kompleksowe podejście – stosowanie kremów z filtrem SPF oraz połączenie pielęgnacji domowej, czyli stosowanie kosmetyków które zawierają substancje rozjaśniające (np. niacynamid, kwasy do użytku domowego ,wit. C) w połączeniu z zabiegami wspomagającymi w gabinecie .

Zabiegi kosmetyczne zmniejszające przebarwienia

W naszej ofercie znajdziesz jeden z najskuteczniejszych oraz nowoczesnych kwasów, który bezpiecznie złuszcza i rozjaśnia cerę z przebarwieniami o różnym charakterze i stopniu zaawansowania. Jest to kwas BioRePeelCl3, posiadający bardzo szerokie spektrum działania (np. właściwości nawilżające, regeneracyjne, wyrównujące koloryt skóry, a także wpływa na przebudowę skóry). Spłyca zmarszczki, blizny oraz zwęża ujścia gruczołów łojowych (zmniejsza widoczność tak zwanych rozszerzonych porów). 

Zabieg ten wykonujemy w serii od 4-8 zabiegów w odstępie 7-10 dni zabieg od zabiegu. Zabieg ten jest komfortowy a bezpośrednio po jego przeprowadzeniu, nie ma mocnego zaczerwienienia czy agresywnego złuszczania naskórka. Dopiero od 3 do 5 dnia rozpoczyna się drobnopłatowe złuszczanie, które prawie że nie jest zauważalne. Zabiegi z Kwasem BioRePeel możemy stosować przez cały rok, zabezpieczając się filtrami SPF 50. Jesienią oraz zimą możemy wzmocnić terapię zabiegami laserowymi na naszym bezpiecznym i w pełni certyfikowanym sprzęcie Alma Harmony. 

Walka z przebarwieniami jest bardzo długa i uciążliwa. Oprócz kuracji zabiegowych bardzo ważne jest, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem UV, kremami z filtrem przez cały rok. W przeciwnym wypadku, przebarwienia mogą powrócić.