Chat with us, powered by LiveChat
mezoterapia iglowa

Mezoterapia igłowa Warszawa – (Śródmieście)

Mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na poprawę nawilżenia skóry, redukcję zmarszczek (zwłaszcza bruzd nosowo-wargowych), zwiększenie napięcia w skórze a także poprawę owalu twarzy. Mezoterapia igłowa to także świetny ratunek na wypadające włosy! Zabiegi mezoterapii skutecznie nawilżają skórę głowy, dostarczając cebulkom włosów niezbędne składniki odżywcze. Jakie jeszcze korzyści niesie za sobą naturalna mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa krok po kroku – na czym polega zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej w LaserCare w Warszawie zaczynamy od wstępnej i bezpłatnej dermokonsultacji. Polega ona na rozmowie z kosmetologiem, który zbiera dokładny wywiad na temat skóry, dokładnie ogląda ją pod lupą lub lampą i na podstawie zebranych informacji układa plan terapii – ilość zabiegów i rodzaj użytych preparatów podczas mezoterapii.

Następnie kosmetolog dokładnie oczyszcza i dezynfekuje skórę w miejscu zabiegowym. Używa do tego delikatnych środków, przecierając skórę wacikiem. Na tak przygotowaną skórę kosmetolog nakłada znieczulenie w postaci kremu, które przykrywa folią, aby stworzyć okluzję. Wszystko po to, aby znieczulenie dobrze zadziałało przed zabiegiem. Znieczulenie trzymamy na skórze przez ok. 30 minut. Po tym czasie kosmetolog warstwami zdejmuje folię z kremem znieczulającym, odsłaniając kolejno fragmenty skóry, gdzie będzie wykonywać zabieg.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej koktajle witaminowe wprowadzamy za pomocą cienkiej igły lub specjalnej kaniuli. Miejsce przy miejscu nakłuwamy skórę i podajemy wprost do jej komórek i warstw głębokich skoncentrowane preparaty (np. z zawartością kwasu hialuronowego, krzemionki, witaminy C, B, E, aminokwasów). Podczas zabiegu może być odczuwalny delikatny dyskomfort, jednak nie jest to odczucie uciążliwe. Tylko dzięki zabiegowi takiemu jak mezoterapia igłowa jesteśmy w stanie dostarczyć w głąb skóry niezbędne substancje, które wraz z wiekiem ubywają. Musisz wiedzieć, że po 25 roku życia poziom produkcji kolagenu zaczyna spadać, dlatego warto zabiegi mezoterapii wprowadzić już w tym czasie, aby uniknąć starzenia się skóry.

Po skończeniu wprowadzania preparatów witaminowych na całej skórze kosmetolog nakłada regenerującą maskę w płachcie (dzieje się tak w przypadku mezoterapii skóry twarzy). Tuż po zabiegu mezoterapii skóra może być delikatnie zaczerwieniona, mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Jest to zjawisko zupełnie naturalne i nie należy się tym niepokoić. Taka sytuacja może się zdarzyć zwłaszcza na cienkiej, naczyniowej skórze.

kosmetolog wykonujący zabieg mezoterapii igłowej u młodej kobiety

Mezoterapia igłowa w Warszawie – na co pomagają zabiegi?

Mezoterapia igłowa to naprawdę uniwersalny zabieg, który wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry. Z powodzeniem może być stosowany w celu rewitalizacji skóry dojrzałej, np. przy redukcji drobnych zmarszczek (np. w okolicach oczu), poprawę owalu twarzy, redukcję wiotkiej skóry. Mezoterapia igłowa z powodzeniem stosowana jest na skórę głowy w celu poprawy kondycji włosów, np. zahamowania ich wypadania. Mezoterapia skóry głowy bardzo chętnie stosowana jest przez mężczyzn, którzy coraz częściej są klientami w klinice LaserCare.

Mezoterapia to prawdziwy lek na świeżą, młodzieńczo wyglądającą twarz. Dzięki skutecznym preparatom na bazie kwasu hialuronowego dogłębnie poprawia się nawilżenie skóry suchej, odwodnionej, pozbawionej blasku. Dzięki niej twarz i szyja zyskują promienny wygląd – znikają suche skórki, drobne zmarszczki, a efekty są bardzo naturalne.

Mezoterapia igłowa w LaserCare znajduje także zastosowanie w kuracji na rozstępy. Rozstępy to nic innego jak blizna, która wymaga odpowiedniej rewitalizacji. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji zwiększających napięcie oraz nawilżenie skóry osiągamy bardzo dobre rezultaty w redukcji rozstępów. Mezoterapia igłowa na ciało nie jest może tak popularna jak mezoterapia na twarz, czy pod oczami, jednak w LaserCare uwielbiamy ją łączyć w terapii na rozstępy czy cellulit.

Mezoterapia igłowa daje lepsze rezultaty niż najdroższy krem, ponieważ dzięki wprowadzeniu wprost do komórek skóry preparatu na bazie składników odżywczych, mamy realną szanse stymulować skórę do odnowy. Żadne serum czy krem nie przyniesie takiej poprawy jakości skóry, jak mezoterapia. To zabieg świadomej, nowoczesnej kobiety, która dba o swój wygląd i wie jak skutecznie korzystać z osiągnięć medycyny estetycznej.

Najlepszy gabinet do mezoterapii igłowej w Warszawie

Najlepszy gabinet do mezoterapii igłowej to taki, w którym osiągane są realne efekty. Mezoterapię igłową w Warszawie najlepiej wykonać w klinice LaserCare. Mamy kilkuletnie doświadczenie w zabiegach mezoterapii igłowej. Do zabiegu używamy wyłącznie oryginalnych, medycznych i przebadanych substancji. Tańsze zabiegi mezoterapii igłowej często oferują preparaty gorszej jakości, niewiadomego pochodzenia. Podczas każdego zabiegu używamy preparatu indywidualnie dobranego według potrzeb pacjenta. Osiągamy długotrwałe i skuteczne efekty zabiegu mezoterapii zastosowanego w redukcji cellulitu, pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny, poprawy owalu twarzy czy zlikwidowaniu oznak starzenia się skóry.

Mezoterapia igłowa w salonie LaserCare w Warszawie jest niezwykle skuteczna i przede wszystkim bezpieczna. Zabieg przeprowadzamy w bardzo higienicznych, sterylnych warunkach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Czy istnieją przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Jak do każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, także i do zabiegu mezoterapii igłowej istnieją pewne przeciwwskazania. Zanim przystąpi się do zabiegu warto wybrać się na konsultacje wstępną w celu oceny skóry i wykluczeniu ew. przeciwwskazań.

Oto najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

  • ciąża, karmienie piersią – wszelkie zabiegi możemy wykonać dopiero po zakończonym karmieniu
  • choroby skórne w okolicach wykonywania zabiegu mezoterapii;
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych;
  • nowotwory;
  • tendencje do powstawania bliznowców;
  • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy;
  • aktywne infekcje, choroby np. grypa

Z jakimi zabiegami można łączyć mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa najlepsze efekty daje wykonana w serii – niestety, 1 zabieg nie wystarczy aby całkowicie pozbyć się problemu skóry. Najlepsze rezultaty zabiegu mezoterapii osiągamy wykonując ok. 6-10 zabiegów, w zależności od problemu skóry, który chcemy rozwiązać.

Mezoterapia igłowa na zmarszczki, odmłodzenie skóry, poprawę kondycji włosów wymaga serii ok. 6 zabiegów. Natomiast jeśli chodzi o mezoterapię igłową w przypadku redukcji rozstępów to najlepiej jest łączyć ją w serii z innymi zabiegami, np. laserowymi, czy DermaPenem. Mezoterapia igłowa na eliminację cellulitu i na ujędrnienie ciała wymaga serii ok. 10 zabiegów, w połączeniu np. z zabiegami karboksyterapii. Mezoterapia igłowa ma szereg zastosowań w terapii na ciało, twarz, włosy lub dekolt. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb skóry, celu terapii i użytych substancji podczas zabiegu.