Kriolipoliza

Pozbądź się zbędnego tłuszczyku już za 199 zł

Informacje o Zabiegu

Jeżeli Twoim problemem jest kilka zbędnych kilogramów, a tłuszcz odkłada sie w miejscach, w których trudno usunąć go takimi metodami jak ćwiczenia to kriolipoliza jest doskonałym rozwiązaniem dla Twoich utrapień.

Kriolipoliza polega na nieinwazyjnym zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu rozpadu komórek tłuszczowych. Wynikiem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w sposób kontrolowany, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek.

Podczas chłodzenia lipidy wypełniające komórkę tłuszczową ulegają krystalizacji (ze stanu ciekłego przechodzą w stały). Zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki, co może prowadzić do jej śmierci, gdy uszkodzeniu ulegnie błona komórkowa. W komórce ustają też procesy życiowe, czego konsekwencją jest jej apoptoza (zaprogramowana śmierć) po ok. 3 dniach od zabiegu. Zawsze jednak odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w przebiegu którego dochodzi do jego oczyszczania z uszkodzonych i martwych komórek.

Zapalenie tkanki podskórnej (brzmi groźnie, ale nie daje to żadnych nieprzyjemnych odczuć) trwa zazwyczaj kilka tygodni – dlatego na końcowy rezultat zabiegu trzeba poczekać nawet do 4 miesięcy. Uwolniony z komórek tłuszcz wydalany jest z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. Natomiast zaczerwienienie skóry wywołane procesem chłodzenia znika bezpośrednio po zabiegu, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu.

Przebieg zabiegu

(1) Tkanka tłuszczowa przed zabiegiem. (2) Zabieg polega na działaniu na tkankę tłuszczową odpowiednio niska temperaturą, co po pewnym czasie wyzwala (3) stan zapalny oraz (4) wyzwala rozwój limfocytów, histiocytów oraz innych komórek, które redukują ilość tkanki tłuszczowej (5).

Zasada działania kriolipolizy

Zakres Zabiegu

Zabiegi wykonuje się w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek. Podwójna kontrola temperatury zapewnia bezpieczeństwo naczyń krwionośnych, nerwów , melanocytów itp. Skutkiem zabiegu jest utrata 25-45% grubości warstwy tłuszczu. Efekt jest widoczny po upływie 2 tygodni, ale na pełny rezultat należy czekać 6 tygodni. Po tym okresie zabieg może być powtórzony jeśli dalsza kuracja jest potrzebna.

Dla kogo kriolipoliza ?

Poniżej prezentujemy film producenta z przebiegu zabiegu. (tylko w j. angielskim, hiszpańskim i francuskim)

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach.

 
 • aktywna alergia skórna przejawiająca się stanem zapalnym skóry;
 • stany zapalne organizmu;
 • urazy skóry (w tym otarcia naskórka);
 • infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe, grzybiczne);
 • wszelkie infekcje wirusowe i grzybiczne;
 • miesiączka;cc
 • ciąża, karmienie piersią;
 • tatuaż w miejscu, które ma być poddane zabiegowi;
 • nadmierne spożywanie alkoholu;
 • nowotwory;
 • padaczka;
 • łuszczyca, lisza, bielactwo;
 • choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie kończyn);
 • krioglobulinemia;
 • choroby nowotworowe;
 • hemofilia;
 • cukrzyca;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • choroby serca, nerek i wątroby;
 • zaburzenia hormonalne;
 • choroby serca, wbudowany rozrusznik serca;
 • nadczynność i niedoczynność tarczycy;
Po zabiegu należy postępować zgodnie z następującymi zasadami:

 • Po zabiegu należy unikać spożywania pokarmów wysokobiałkowych, wysokotłuszczowych, wysokoenergetycznych. Powinno się spożywać lekkie pokarmy , które nie są tłuste ani mocno przyprawione.
 • Zalecane jest spożywanie wody ok 2 litrów w ciągu 24 h po zabiegu.

Przykładowe opinie naszych klientów:

"W moim przypadku zdecydowanie się na zabieg kriopolizy w salonie okazał się strzałem w dziesiątkę. Metoda z zastosowaniem Lipocryo jest naprawdę skuteczna przy redukowaniu tkanki tłuszczowej a dodatkowo bez żądnych skutków ubocznych. Komfortowy zabieg pozwolił mi wreszcie pozbyć się tłuszczu w miejscach, gdzie od lat nie mogłam pozbyć się ani odchudzaniem, ani ćwiczeniami nadmiaru tłuszczu."

- Janina

"Pozbycie się tłuszczu w moim przypadku to był cel sam w sobie, bo nie mogłam się pozbyć wałków tłuszczu od czasu ciąży a minęło już trochę czasu. Na efekty dla niecierpliwych trzeba poczekać, ale u mnie po miesiącu byłam naprawdę pozytywnie zaskoczona poprawą wyglądu i zredukowaniem tkanki tłuszczowej przede wszystkim na boczkach. Mogę polecić zarówno sam zabieg jak też salon."

- Malwina

"Chciałam się pozbyć nadmiaru tłuszczu już od czasu po ciąży, ale nie miałam siły do ćwiczeń. Zdecydowałam się teraz na kriopolizę i efekty są bardzo zadowalające. Na początku po zabiegu miałam obawy czy będą efekty, ale one następują falami a po trzech, czterech tygodniach można być wręcz, tak jak ja, pozytywnie zaskoczoną utratą znacznej ilości tkanki tłuszczowej."

- Urszula

Kriolipoliza - po jakim czasie można zobaczyć efekty?

Rezultaty wykonania zabiegu widoczne są już po kilku, czyli od trzech dni od wykonanie zabiegu. Najbardziej widoczne efekty wykonanie zabiegu kriopolizy pojawiają się pod trzydziestu dniach od wykonania zabiegu, gdy pojawia się efekt wyszczuplenia. Natomiast cały proces usuwania tkanki tłuszczowej trwa nawet do trzech miesięcy od wykonania zabiegu. Zabiegi kriopolizy można powtórzyć, gdzie po pierwszym zabiegu można wykonać kolejny po około ośmiu tygodniach. Efekty wykonania zabiegów są długotrwałe.

do góry

Czy kriolipoliza jest skuteczna?

Dzięki kontrolowanej metodzie przeprowadzania zabiegu, kriolipoliza umożliwia szybką i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Na efekty końcowe zabiegu kriolipolizy trzeba czekać około czterech miesięcy, ponieważ tłuszcz uwalniany z komórek jest wydalany z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. Zaczerwienienie wywołane chłodzeniem podczas zabiegu znika bezpośrednio po nim i nie pozostawia po sobie śladu. 

do góry

Ile przyłożeń na brzuch wykonuje się podczas kriolipolizy?

Czas trwania jednego przyłożenia to około 45 minut, maksymalnie może potrwać godzinę. Jeśli pacjent chce na jednej wizycie poddać zabiegowi obszar całego brzucha wraz z boczkami, to potrzebować będzie ok. 4-6 przyłożeń. Zazwyczaj podczas jednej wizyty można wykonać maksymalnie 6 przyłożeń. Już jedna wizyta wystarcza, by zredukować tkankę tłuszczową o ok. 20-40%. To znaczy, że obwód talii pacjenta może zmniejszyć się o ok. 1,5 – 3 cm.

do góry

Jak się przygotować do zabiegu kriolipolizy?

Postępowanie przed zabiegiem jest uzależnione od tego jakim aparatem będzie on wykonywany.

W większości przypadków zaleca się zaprzestanie stosowania peelingów chemicznych (kwasów AHA, BHA) na 1-2 tygodnie przed zabiegiem. Na 2-3 dni przed, należy również zrezygnować z kąpieli słonecznych, wizyt w solarium oraz kąpieli w chlorowanej wodzie. Powinno się również zwiększyć ilość wypijanej wody do około 2-3 litrów – pomoże to pobudzić układ limfatyczny. Warto zadbać o pracę wątroby, która po zabiegu będzie dodatkowo obciążona. W tym celu należy zrezygnować z picia alkoholu, ograniczyć spożywanie kawy oraz tłustego i ciężkostrawnego jedzenia. W niektórych klinikach zaleca się wykonanie jednego lub dwóch drenaży limfatycznych, co ma pomóc oczyścić układ limfatyczny.
do góry

Jak skutecznie schudnąć bez zbytniego wysiłku i bólu?

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów nie musi wiązać się bólem i wysiłkiem. Wystarczy wprowadzenie kilku zmian żywieniowych i konsekwencja w dążeniu do celu. Warto zacząć od jedzenia 5 posiłków dziennie i picia ok. 2 l wody dziennie. Zamiast smażenia potraw najlepiej przygotowywać je na parze. Warto zadbać o odpowiednią ilość snu, bo w czasie jego trwania organizm czerpie energię w dużej mierze w tkanki tłuszczowej. W schudnięciu pomóc mogą również różnego rodzaju zabiegi. Dobre rezultaty osiągnie się na przykład po zastosowaniu masażów wyszczuplających czy kriolipozy. Dzięki nim wyeliminuje się cellulit i zredukuje tłuszcz odkładający się w miejscach, z których trudno się go pozbyć.

do góry

Więcej w dziale FAQ - kriolipoliza

Słowniczek pojęć: lipoliza tłuszczy  hemofilia melanocyty naskórek redukcja tkanki tłuszczowej rozpad komórek tłuszczowych zapalenie tkanki podskórnej histiocyty bielactwo

Ceny za zabieg kriolipolizy są uzależnione od ilości przyłożeń.

 STARA CENA NOWA CENA
Jedno przyłożenie głowicy (do wybranej części ciała, na 45 min.)300 zł199 zł