Chat with us, powered by LiveChat
cellulit na udach

Karboksyterapia – skuteczna pomoc w walce z cellulitem!

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na podskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla. Dwutlenku węgla używamy w medycynie i kosmetologii już od wielu lat. Występuje on naturalnie w naszym organizmie i odpowiada m.in za rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Karboksyterapia doskonale usuwa cellulit, ponieważ dwutlenek węgla podany metodą iniekcji wprost pod skórę, stymuluje ją do syntezy kolagenu i przyspiesza przepływ krwi i tlenu w skórze. Po podaniu dwutlenku węgla naczynia krwionośnie rozszerzają się, a podskórna tkanka tłuszczowa zostaje rozbita i wydalona z organizmu.

Zabieg karboksyterapii wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, przystosowanego do podawania medycznego dwutlenku węgla. Przed zabiegiem kosmetolog dezynfekuje skórę w miejscu zabiegu, a następnie wprowadza gaz CO2 wprost do komórek skóry. Tylko dzięki metodzie iniekcji jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe, ponieważ działamy tutaj podskórnie, a nie jak kremy – na poziomie naskórka.

Zabieg karboksyterapii może być wykonany w celu pozbycia się pomarańczowej skórki z ud, pośladków, brzucha. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z kumulacją tkanki tłuszczowej, zabieg karboksyterapii będzie miał działanie wysmuklające i ujędrniające skórę.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg karboksyterapii jest zabiegiem seryjnym, to znaczy, że po jednym zabiegu nie skończysz walki z cellulitem. Efekt usunięcia skórki pomarańczowej zobaczysz po wykonaniu serii 10 zabiegów w regularnych odstępach czasu – np. 1-2 w tygodniu. Niestety, cellulit nie jest łatwym przeciwnikiem. Tylko dzięki systematyczności w karboksyterapii możesz zauważyć świetne efekty. Twoja skóra zacznie produkować więcej kolagenu, zwiększa się przepływ krwi i skóra stanie się gładka, bardziej jędrna i pozbawiona cellulitu! Takie efekty utrzymają się przez dłuższy czas, nawet do kilku miesięcy. Aby cellulit nigdy nie powrócił warto zadbać o prawidłową masę ciała, regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę – to wszystko zwiększa efekty zabiegu karboksyterapii.

Zalecamy także po skończonej kuracji zabiegami z co2 wykonywać tzw. zabiegi przypominające i wykonać karboksyterapię np. raz w miesiącu, aby chronić skórę przed powrotem cellulitu. Dzięki temu możemy pozbyć się tymczasowych obrzęków wodnych i działać prewencyjnie na cellulit.

W celu redukcji skórki pomarańczowej wykonuj w domu regularne masaże szczotką do ciała z naturalnego włosia i pij dużo wody – minimum 2 litry dziennie. Dzięki temu efekt zabiegu utrzymuje się na długo, a Twoja skóra będzie estetyczna, gładka i jędrna, a Ty zapomnisz, jak to jest mieć cellulit. Zapomnij jednak, że skutecznie usuniesz cellulit dzięki kremom i olejkom, które obiecuj usunięcie tkanki tłuszczowej i redukcję cellulitu.

Jakich efektów karboksyterapii można się spodziewać?

Efekt po zabiegu karboksyterapii jest naprawdę ogromny. Ogromną zaletą karboksyterapii jest to, że po wykonaniu całej serii zabiegów nie tylko pozbędziesz się cellulitu ze skóry. Terapia dwutlenkiem węgla pomaga w redukcji rozstępów, ma także działanie poprawiające produkcję kolagenu w skórze, świetnie radzi sobie także z cieniami pod oczami i drobnymi zmarszczkami. Co2 ma naprawdę szerokie zastosowanie w kosmetologii i jest skuteczną metodą w przypadku wielu problemów skóry. Dwutlenek węgla powoduje dotlenienie naczyń krwionośnych, co jest pomaga pozbyć się rozstępów, rozwiązuje problem z wypadaniem włosów, dotlenia skórę i zwiększa produkcję kolagenu i elastyny.

Karboksyterapia usprawnia działanie naczyń limfatycznych, dzięki czemu to bardzo popularna metoda w usuwaniu cellulitu, z której korzysta wiele kobiet. Cena jednego zabiegu wynosi 199 zł, lecz jeśli w przypadku wykupienia całej serii zabiegów karboksyterapii w salonie Laser Care możesz otrzymać atrakcyjną zniżkę. Ostateczna ilość potrzebnych zabiegów ustalana jest z kosmetologiem na bezpłatnej konsultacji. Na takiej konsultacji opowiemy Ci, jakie przeciwwskazania obowiązują do zabiegów karboksyterapii, zalecimy odpowiednią ilość zabiegów i ułożymy cały plan terapii.