Chat with us, powered by LiveChat
Kobieta pokazuje cellulit na udach

Jak skutecznie zwalczyć cellulit na udach i pośladkach? Poznaj 4 pomysły, które pomogą Ci go pokonać!


Martwi Cię cellulit na udach i pośladkach? A czy wiesz, jakie są jego rodzaje i przyczyny powstawania? Z tego artykułu dowiesz się, czy można trwale pozbyć się cellulitu, a także znajdziesz odpowiedzi na różne istotne pytania. Sprawdź, co warto wiedzieć o masażach i kosmetykach antycellulitowych i poznaj najbardziej skuteczne zabiegi niwelujące skórkę pomarańczową. Podpowiadamy też, czy przy zaawansowanym cellulicie dieta i domowe sposoby na jego redukcję okażą się wystarczające.

Zobacz także artykuł: Najlepsze zabiegi modelujące sylwetkę – sprawdź propozycję LaserCare.

Cellulit na udach – skąd się bierze i czym jest spowodowany?

Cellulit na nogach to zmora wielu kobiet. Tak naprawdę zmaga się z nim większość przedstawicielek płci pięknej, choć oczywiście występuje on niekiedy w mało zaawansowanym stopniu i jest niemal niezauważalny. Przede wszystkim warto wiedzieć, że wyróżniamy dwa rodzaje cellulitu: wodny i tłuszczowy, czasem dochodzi do powstania cellulitu wodno-tłuszczowego, czyli mieszanego. Wbrew pozorom, cellulit na nogach pojawia się także u szczupłych kobiet. Warto wiedzieć, że cellulit może występować także u mężczyzn z obniżonym poziomem testosteronu, choć są to dość rzadkie przypadki.

Cellulit wodny na udach, a niekiedy także na łydkach i w okolicy kostek, to problem, z którym nierzadko zmagają się kobiety bez nadwagi. Jego objawem są obrzęki, które wynikają z gromadzenia i zatrzymania się płynu w organizmie oraz lekko pofałdowana skóra. Takie obrzęki mogą być spowodowane zaburzeniami krążenia oraz zwiększoną przepuszczalnością ścian krwionośnych. Cellulit tego typu dość często wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi. Powstanie cellulitu wodnego bywa też wynikiem spożywaniem żywności bogatej w sód, a także opieraniem swojej diety na produktach typu fast food. Sprzyja mu również siedzący tryb życia oraz unikanie aktywności fizycznej. Co ważne, cellulit wodny może nie być widoczny gołym okiem. Zmiany takie jak podskórny obrzęk i pofałdowania są widoczne na ogół dopiero po ściśnięciu skóry.

W przypadku cellulitu tłuszczowego mamy do czynienia z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej pod skórą. Jego przyczyną jest nadmierny przerost i grupowanie się komórek tłuszczowych, powodujący powstawanie grudek uciskających naczynka. To powoduje, że usuwanie wody i toksyn z tkanek jest zaburzone. Osoba z takim cellulitem ma widoczne obrzmienia i fałdy na nogach i pośladkach, a czasem także na brzuchu i ramionach. Cellulit tłuszczowy pojawia się u osób z nadwagą i otyłością oraz z zaniedbanym cellulitem wodnym. Cellulit tego typu zmienia się, w zależności od stadium zaawansowania. Wyróżniamy 4 stadia cellulitu tłuszczowego. Ostatnie, czwarte stadium cellulitu tłuszczowego oznacza typowe zgrubienia cellulitowe, niekiedy obciążone stanem zapalnym (cellulitis), niedokrwienie kończyn dolnych i dolegliwości bólowe. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat cellulitu i jego poziomów zaawansowania!

Cellulit na udach

Ile trwa pozbycie się cellulitu na pośladkach i czy da się to zrobić raz na zawsze?

Cellulit, czyli inaczej skórka pomarańczowa, może pojawiać się różnych miejscach na ciele. Kobiety często pytają, co robić, aby zlikwidować cellulit na pupie, jednak od razu trzeba podkreślić, że jest to kwestia indywidualna i sporo zależy od stopnia zaawansowania cellulitu, a także od tego, czy przyczyną takich zmian są zaburzenia hormonalne. Aby cellulit na pośladkach nie był problemem, należy zadbać o odpowiednią dietę, czyli taką, która jest uboga w niezdrowe tłuszcze i węglowodany, a bogata w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Warto też regularnie ćwiczyć mięśnie pośladków i stosować kosmetyki antycellulitowe. Ćwiczenia na uda i pośladki nie tylko redukują cellulit, ale też modelują sylwetkę. Bardzo pomocne będą również specjalistyczne zabiegi w gabinetach kosmetycznych! Dzięki nim już po jednym zabiegu zobaczysz wyraźną poprawę wyglądu swojej pupy. Ile trwa pozbycie się cellulitu?Pamiętaj o tym, że cellulit może zniknąć już po kilku tygodniach, ale lubi wracać, jeśli zaniedba się dietę i ćwiczenia, a także gdy poziom hormonów zostanie zaburzony.

Cellulit na nogach – wszystko o antycellulitowych masażach, ćwiczeniach i pielęgnacji skóry!

Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się cellulitu z ud, pośladków, a także brzucha i ramion? Z pewnością pomocny będzie masaż cellulitowy na uda i na inne części ciała, który możesz wykonać samodzielnie. Co istotne, masaż antycellulitowy jest szczególnie skuteczny w rejonach, gdzie ciało jest najbardziej umięśnione. Dzięki takim masażom poprawia się krążenie krwi, a zastoje limfy i obrzęki zostają ograniczone. Skóra zostaje wygładzona i ujędrniona, a cellulit na udach robi się mniej widoczny. Oczywiście masaż antycellulitowy warto wykonać w gabinecie kosmetycznym, bo wtedy przyniesie najlepsze efekty, jednak pewne efekty da się osiągnąć także w warunkach domowych.

Masaż antycellulitowy ud i całych nóg zaczynamy od kostek. Należy położyć dłonie płasko na skórze i wykonywać nimi posuwiste ruchy ku górze. Nacisk powinien być stopniowo zwiększany. Zaróżowioną skórę oklepujemy zewnętrzną krawędzią dłoni, a następnie masujemy skórę pięściami, stosując okrężne ruchy. Do takiego masażu można użyć oliwki lub balsamu z antycellulitowymi składnikami, takimi jak np. wyciąg z bluszczu, alg lub kawy. Warto też raz na jakiś czas użyć peelingu o działaniu antycellulitowym. Dobrze będzie wypróbować również masaż szczotką na sucho. Pamiętaj o tym, że warto wykonywać różnorodne ćwiczenia fizyczne, które wzmacniają mięśnie i wysmuklają sylwetkę. Ważna jest systematyczność!

Jak pozbyć się cellulitu z ud? Innowacyjny, trwały i skuteczny zabieg karboksyterapii do walki z pomarańczową skórką

Usuwanie cellulitu na udach będzie dużo bardziej skuteczne, jeśli zdecydujesz się na karboskyterapię. Karboksyterapia jest świetną alternatywą dla liposukcji i znakomicie sprawdza się także w walce z cellulitem. Na czym polega ten zabieg antycellulitowy? Podczas jego trwania pod skórę wprowadzany jest gaz CO2. Tam przeobraża się on w kwas węglowy, który rozbija komórki tłuszczowe i przyspiesza ich wydalanie z organizmu. Dzięki karboksyterapii można szybko zredukować tkankę tłuszczową i ujędrnić skórę. Co ważne, efekty serii zabiegów dają długotrwały efekt. Warto wiedzieć, że w renomowanych salonach wykonuje się również karboksyterpię dla mężczyzn.

Cellulit na udach - karboksyterapia i endermologia

Profesjonalny zabieg antycellulitowy – endermologia: masaż podciśnieniowy oddziałujący na skórę i tkanki podskórne

Jeśli irytuje Cię cellulit na udach lub innej części ciała, weź pod uwagę także endermologię, czyli technologię, w której wykorzystuje masaż próżniowy oraz rolki mechaniczne. Dzięki działaniu podciśnienia oraz stymulacji skóry za pomocą rolek zabieg ten odchudza, modeluje sylwetkę, poprawia mikrokrążenie, zmniejsza obrzęki i widocznie redukuje cellulit. Endermologia przyspiesza procesy metaboliczne i powoduje usunięcie zalegających toksyn i nadmiaru płynów z organizmu, poprawia napięcie skóry oraz niweluje bóle mięśni. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi endermologii dla mężczyzn, którzy prowadzą aktywny tryb życia.

Mocny cellulit na udach, czy dieta i domowe sposoby mogą go trwale usunąć?

Masz mocny cellulit na udach? Wszystkie powyższe informacje na temat tego, czym jest cellulit na udach i jak się go pozbyć, są dla Ciebie istotne, ale koniecznie przygotuj się zwłaszcza na radykalne kroki, takie jak zapisanie się na serię zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetycznymDomowe sposoby na cellulit oraz dieta dadzą pewne rezultaty, ale raczej nie licz na to, że trwale usuniesz skórkę pomarańczową bez profesjonalnego wsparcia. Jeśli tylko nie istnieją u Ciebie żadne przeciwwskazania do zabiegów karboksyterapii i endermologii, zaplanuj wizyty w renomowanym salonie już dziś!