FAQ

Najczęściej zadawane pytania dotyczące poszczególnych zabiegów:

Depilacja laserowa  Usuwanie blizn  Fotoodmładzanie  Kriolipoliza  Usuwanie przebarwień

Karboksyterapia  Mezoterapia  Usuwanie rozstępów  Zamykanie naczynek 

Inne pytania:

Jakie formy płatności możliwe są w Państwa placówce?

W LaserCare wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego też przyjmujemy płatności zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

do góry

Czy istnieje u Państwa możliwość zakupu vouchera(ów) dla bliskiej osoby lub pracowników?

W LaserCare dopuszczamy możliwość zakupu vouchera(ów) dla bliskiej osoby lub pracowników. Mają one formę imiennych bonów podarunkowych, wystawianych na określoną kwotę pieniężną, konkretny zabieg lub serię zabiegów. O tym co dokładnie będzie napisane na bonie, decyduje klient.

do góry

Jakiego typu zabiegi wykonywane są w LaserCare?

Salon LaserCare oferuje szeroki wachlarz zabiegów estetycznych skierowanych zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Dokładamy starań, by nasza oferta była zróżnicowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. W ofercie LaserCare znajduje się szereg zabiegów wykonywanych na twarzy.

Należą do nich:

Wszystkie poprzedzone są fachową konsultacją, która pozwala określić jaki typ zabiegu będzie odpowiedni do potrzeb pacjenta. Ilość wykonywanych zabiegów dostosowana jest do stanu skóry. Skóra po zabiegach oferowanych w LaserCare jest zregenerowana, odmłodzona, wygładzona i pozbawiona niedoskonałości. Pomagamy powrócić do naturalnego stanu każdej cery, tak, by nasi pacjenci czuli się pięknie i w pełni sił witalnych.

do góry

Czy można jednego dnia wykonać kilka zabiegów (na różne części ciała)?

Większość zabiegów oferowanych przez LaserCare można wykonać w liczbie więcej niż jednego w ciągu pojedynczej wizyty. Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane na różnych częściach całego ciała bez ograniczeń. Inaczej ma się kwestia zabiegów kriolipolizy i mezoterapii. W przypadku kriolipolizy wykonujemy maksymalnie do 7 przyłożeń dziennie. Podczas zabiegu mezoterapii jednorazowo na ciało możemy podać tylko 15 ml substancji leczniczych wstrzykiwanych w skórę.  Istnieje możliwość wykonania więcej niż jednego zabiegu w przypadku rozdzielenia ilości substancji – na przykład wykonując zabieg na brzuch podamy jej 5 ml, a dodatkowo wykonamy mezoterapię przodu i tyłu ud, również podając po 5 ml na każdą stronę.

Ilość przeprowadzonych zabiegów zależy jednak przede wszystkim od indywidualnych preferencji każdego pacjenta, dlatego ostateczną decyzję na ten temat podejmuje się podczas darmowej konsultacji.

do góry

Jak długo technologia laserowa jest w użyciu?

Laser jest urządzeniem emitującym promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni. Laser po raz pierwszy został wykorzystany 1960 roku, przez amerykańskiego naukowca Theodore’a Maiman’a. Pierwszy laser wykonany był z rubinu. Wraz z udoskonalaniem technologii lasery zaczęły być stosowane w wielu dziedzinach, przede wszystkim w przemyśle, medycynie, technologii wojskowej oraz telekomunikacji. W medycynie laser znalazł zastosowanie już w połowie lat 60 i wykorzystywany jest do dziś w coraz szerszym zakresie. Podobnie jest w kosmetologii, która o wiązkę światła opiera wiele zabiegów, np. depilację. Pierwsze, nie do końca udane próby depilacji laserowej odbywały się już w latach 60. W 1983 roku skonstruowano urządzenie o odpowiedniej długości fali i czasie trwania impulsu, jego działanie oparte było na zasadzie selektywnej fototermolizy (dostosowaniu długości fali światła i czasu trwania impulsu laserowego, by uszkodzić daną tkankę z jak najmniejszym wpływem na tkanki otaczające). Dzięki nieustannym pracom nad technologią laserową, dziś możemy cieszyć się z bardzo efektywnych zabiegów depilacji.

do góry

Czego mogę spodziewać się po konsultacji? Jak długo ona trwa?

Przed pierwszym zabiegiem w naszym gabinecie zawsze trzeba umówić się na bezpłatną konsultację ze specjalistą. W czasie wizyty zwykle należy wypełnić ankietę. Zawarte w niej pytania dotyczą aktualnego stanu zdrowia oraz przebytych chorób, a także zażywanych leków, stosowanych kosmetyków i przebytych zabiegów kosmetologicznych. Przed wizytą warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegów laserowych oraz przypomnieć sobie stosowane leki i suplementy diety. Pamiętajmy również, że skóra nie może być opalona. Podczas konsultacji specjalista ocenia barwę i grubość włosa (jeśli przygotowujemy się do depilacji) oraz stan skóry, zmian i przebarwień. Jest to również czas, by szczegółowo omówić przebieg zabiegu i rozwiać wątpliwości. Jeśli nie będzie przeciwskazań do zabiegu, można przystąpić do próby laserowej. Jej celem jest sprawdzenie jak skóra reaguje na oddziaływanie lasera oraz dobranie odpowiednich parametrów urządzenia. Konsultacja zazwyczaj trwa około 15 minut.

do góry

Jaki jest maksymalny wiek w którym można się poddać zabiegom laserowym?

Zabiegi laserowe to obecnie jedne z najskuteczniejszych metod walki z objawami starzenia się skóry. To również najbardziej efektywny sposób na trwałe usunięcie owłosienia. Gabinety kosmetyczne oferują szeroki wybór zabiegów, zarówno dla osób z pierwszymi oznakami starzenia, jak i dla kobiet dojrzałych. Jednym z zabiegów, szczególnie polecanym dla cery pozbawionej jędrności i elastyczności jest laserowe odmładzanie skóry. Po pełnej serii zabiegów możliwe jest odmłodzenie skóry nawet o 10 lat. Nie bez powodu metoda nazywana jest „odmładzaniem bez użycia skalpela”. Kolejnym zabiegiem, który może przynieść świetne rezultaty jest fotoodmładzanie. Pozwala ono za jednym zabiegiem osunąć wiele oznak fotostarzenia – rozszerzone naczynka, przebarwienia oraz utratę jędrności. Tak naprawdę nie istnieje górna granica wieku dla osób, które pragną poddać się zabiegom laserowym. Jedyne o czym trzeba pamiętać, że im więcej oznak starzenia, tym więcej serii zabiegów należy wykonać, by cieszyć się upragnionym efektem.

do góry

Czy w trakcie ciąży można stosować zabiegi kosmetyczne (medycyny estetycznej)?

Ciąża jest przeciwwskazaniem do większości zabiegów medycyny estetycznej. W czasie ciąży nie wykonuje się nie tylko terapii laserowych, ale również wielu manualnych. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim producenci preparatów czy laserów nie testują swoich produktów na kobietach ciężarnych. Z tego względu nie są znane efekty stosowania danej terapii, ani też jej skutki uboczne. Ciąża to specyficzny stan fizjologiczny, który zmienia funkcjonowanie całego organizmu. Z tego względu każda ingerencja w ten stan jest dopuszczalna tylko z powodu ratowania życia i zdrowia kobiety. Bezwzględnie w czasie ciąży nie wykonuje się zabiegów laserowych, IPL, prądów, ultradźwięków ani nie wykorzystuje się stężonych i bardzo aktywnych substancji. Niewskazane są również zabiegi agresywne oraz te, podczas których odczuwalne są silne zmiany temperatury, mocno odbiegające od naturalnych. Zabiegi, które są dozwolone w czasie ciąży, stosuje się po zakończeniu I trymestru. Wśród nich wymienić można endermologię oraz delikatne masaże relaksujące.

do góry

Jakie są alternatywy dla botoksu?

Botoks jest niezwykle skutecznym preparatem, pozwalającym w ekspresowym tempie odmłodzić twarz. Nie wszystkim Pacjentom jednak odpowiada efekt, który uzyskuje się dzięki metodzie. Na szczęście medycyna estetyczna jest nieustannie rozwijającą się dziedziną. Pojawiają się coraz nowsze zabiegi, o lepszej skuteczności i mniejszej inwazyjności. Dobrą alternatywą dla iniekcji botoksu są nici liftingujące, które pozwalają uzyskać młodszy wygląd w krótkim czasie. Dzięki zabiegowi możliwe jest ujędrnienie skóry, podniesienie owalu twarzy oraz likwidacja zmarszczek. Jedną z najnowszych metod jest zamrażanie ciekłym azotem wybranych mięśni twarzy, daje to efekt ich hibernacji na okres około 4 miesięcy. Dzięki zabiegowi rozluźnieniu ulegają mięśnie, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek. Ostatnio również coraz popularniejsze stają się różnego rodzaju peptydy, które blokują syntezę neuroprzekaźników i powodują częściową i odwracalną blokadę impulsów nerwowych.
do góry

Jakie zabiegi laserowe na twarz dostępne są w Państwa ofercie?

W ofercie naszej firmy dostępnych jest wiele zabiegów laserowych na twarz, dostosowanych dla kobiet w różnym wieku i o różnych potrzebach skóry. Dla Pań, które pragną walczyć z oznakami starzenia się skóry, polecamy zabieg laserowego odmładzania skóry. Pomaga on zlikwidować zmarszczki, ujędrnić skórę oraz usunąć przebarwienia i drobne blizny. Zabieg fotoodmładzania, z kolei, pomaga walczyć z popękanymi naczynkami, przebarwieniami posłonecznymi, niewielkimi zmarszczkami, rozszerzonymi porami oraz innymi objawami fotostarzenia. W naszej ofercie znajdują się również zabiegi zamykania naczynek, usuwania blizn oraz przebarwień. Każdy z zabiegów pozwala szybko i efektywnie pozbyć się uciążliwego problemu. Zabiegi laserowe są nieinwazyjne i bezpieczne, a skóra po nich szybko się regeneruje.
do góry