FAQ mezoterapia - najczęściej zadawane pytania

W jakim wieku można poddać się zabiegowi mezoterapii?

Zabiegi medycyny estetycznej oraz zabiegi kosmetyczne to doskonały sposób na odświeżenie cery, uelastycznienie skóry i poprawę samopoczucia. Większość ludzi może bez żadnych przeciwwskazań korzystać z tego typu zabiegów, należy jednak pamiętać, że ze względu na różny stopień ingerencji aparatury w tkanki istnieją również ograniczenia wiekowe co do poszczególnych terapii. Zabieg mezoterapii pozwala napiąć skórę, pozostawiając ją delikatnie odświeżoną i oczyszczoną. Na zabieg tego typu wybrać się mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia, jeżeli tylko stan ich skóry pozwala na jego wykonanie. Zabieg mezoterapii pozwala dostarczyć bezpośrednio do skóry właściwej substancji odżywczych, leczniczych i witaminowych. Poleca się go osobom o cienkiej skórze pozbawionej elastyczności oraz w przypadku widocznych śladów po przebytym trądziku. Świetnie sprawdzi się ponadto przy uszkodzeniach posłonecznych oraz w wypadku występowania zasinień pod oczami. Całkowity efekt mezoterapii widoczny jest już po wykonaniu serii 4-6 zabiegów.

do góry

Czy zabieg mezoterapii jest bezpieczny?

Mezoterapia jest zabiegiem nie tylko wyjątkowo skutecznym, ale także bardzo bezpiecznym. Dzięki temu szybko stała się jednym z najczęściej stosowanych zabiegów zarówno w medycynie estetycznej i dermatologii,tak w celach leczniczych, jak i w celach profilaktycznych. Substancje wykorzystywane w trakcie każdego zabiegu posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty oraz spełniają wszystkie wymagane normy. Aplikowane preparaty nie przedostają się ponadto do układu krążenia, a ich działanie ograniczone jest punktowo. Pierwsze efekty widoczne są już kilka chwil po zakończeniu zabiegu. Na skórze pojawić się może wówczas niewielkich rozmiarów obrzęk, który samoistnie zanika po upływie nie więcej niż dwóch dni od czasu aplikacji preparatu. W celu uniknięcia sińców na skórze w miejscu nakłucia zalecane jest całkowite powstrzymanie się od zażywania wszelkich niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny w okresie 48 godzin przed rozpoczęciem zabiegu. Pełne efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów (około 4-6 zabiegów).

do góry

Jak długo utrzymują się pozytywne efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Zabieg z powodzeniem jest stosowany w terapii różnych problemów i schorzeń skórnych. Może być wykorzystany w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, w terapiach profilaktycznych, opóźniających procesy starzenia się skóry. Mikronakłucia przyczyniają się do powstania urazu, który stymuluje wymianę komórek skóry i naskórka. Dzięki temu poprawie ulega mikrokrążenie w tkankach podskórnych, a także zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Dobrane przez kosmetologa substancje aktywne wprowadzane są dokładnie w miejsca, które tego wymagają. Dzięki temu zwiększa się efektywność ich działania. Efektem zabiegu jest odżywiona i dotleniona skóra oraz redukcja drobnych zmarszczek. Najlepsze rezultaty przyniesie mezoterapia wykonywana w seriach, których liczbę ustala kosmetolog. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania efektu zaleca się wykonać pojedynczy zabieg raz na trzy miesiące.

do góry

Dla kogo skierowany jest zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii polega na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych. Można to wykonać na trzy sposoby: obstrzykując skórę za pomocą cienkiej igły i strzykawki, wykorzystując specjalny pistolet oraz roller lub dermapen. Niezależnie od wybranej metody, mezoterapia jest niezwykle skuteczna w terapii różnorodnych skórnych niedoskonałości. Doskonale niweluje zmarszczki, nawilża, ujędrnia skórę i przywraca jej blask. Z powodzeniem może być stosowany przy problemach z rozstępami, cellulitem, bliznami potrądzikowymi, a także nadmiernie wypadającymi włosami. Zabieg jest skierowany do kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Młodsze pacjentki mogą poddać się mezoterapii profilaktycznie, by zapobiec starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Pacjentki starsze mogą zadbać o elastyczność skóry i poprawić kontur twarzy.

do góry

Czy mezoterapia pomaga na łysienie?

Łysienie androgenowe jest najpowszechniejszą przyczyną przedwczesnej utraty włosów. W trakcie tego procesu dochodzi do osłabienia cebulek i zmniejszenia ich aktywności, co przyczynia się do zahamowania wzrostu włosów i ich przerzedzenia. Łysienie androgenowe jest procesem odwracalnym, trzeba jedynie usunąć jego przyczynę. W pierwszej kolejności należy przywrócić równowagę hormonalną oraz zadbać o odżywienie i regenerację cebulek włosowych. Jedną z bardziej skutecznych metod, pozwalających zahamować wypadanie włosów jest mezoterapia. Podczas zabiegu w skórę głowy zostają wprowadzone substancje aktywne lub osocze bogatopłytkowe. Sam proces nakłuwania skóry przyczynia się do aktywowania procesów regeneracyjnych, poprawy ukrwienia i odżywienia skóry oraz cebulek. Niezwykle skuteczna jest mezoterapia osoczem, ponieważ składniki w nim zawarte silnie stymulują mechanizmy regeneracji.

do góry

Ile zabiegów mezoterapii jest potrzebnych aby odrosły włosy na głowie?

Podczas zabiegu mezoterapii ostrzykuje się skórę głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów. Takimi substancjami mogą być mieszanki zawierające witaminy, minerały, aminokwasy czy koenzymy. Coraz popularniejsze staje się też osocze bogatopłytkowe. Mezoterapia przynosi efekty, gdy wykonamy serię zabiegów. Ich ilość jest uzależniona od kondycji włosów oraz zastosowanego preparatu. Zwykle jest to od 6 do 10 lub więcej spotkań. W przypadku terapii osoczem, zwykle zabiegi wykonuje się rzadziej. Redukcja objawów nadmiernego wypadania włosów może być zauważalna już po pierwszym zabiegu. Kolejne efekty następują stopniowo, zgodnie z indywidualnym tempem wzrostu włosa oraz zależnie od źródła i natężenia problemu.

do góry