FAQ fotoodmładzanie - najczęściej zadawane pytania

Dla kogo skierowany jest zabieg fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania realizowany jest przy użyciu urządzenia emitującego światło lasera w postaci wiązki o różnych długościach, która rozchodzi się we wszystkich kierunkach, co pozwala na równoczesne likwidowanie wielu efektów starzenia. Fotoodmładzanie jest zabiegiem pozwalającym  na uzyskanie efektu regenerowania skóry poprzez niwelowanie między innymi zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień słonecznych, pękniętych naczynek. Zabieg może być z powodzeniem stosowany przy usuwaniu piegów, rumienia na twarzy.

Zabieg fotoodmładzania pozwala na usuwanie różnych fotouszkodzeń skórnych. Stosowanie zabiegu fotoodmładzania skóry jest wskazane u osób, u których pojawiły się pierwsze oznaki fotostarzenia skóry, które pojawiają się na skórze w formie płytkich i średniogłębokich zmarszczek, przebarwień. Laserowe fotoodmładzanie jest zabiegiem szybkim, który pozwala na uzyskanie regeneracji skóry w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu. Jest to alternatywa w stosunku do znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów jak peelingi chemiczne, mikrodermbrazja.

do góry

Czy fotoodmładzanie skóry jest skuteczne?

Zastosowanie zabiegu fotoodmładzania skóry pozwala na regenerowanie skóry z wykorzystaniem urządzeń laserowych, które w formie światła pulsacyjnego pozwala na redukowanie drobnych lub średniej głębokości zmarszczek, przebarwień. Fotoodmładzanie jest skutecznym zabiegiem antystarzeniowym, który pozwala na działanie profilaktyczne, które już w wieku powyżej 25 roku życia zapewnia zabezpieczenie skóry przed utratą właściwości w wyniku ograniczenia ilości kolagenu w skórze. Jednocześnie zabieg pozwala na uzyskanie efektu wzmocnienia ścianek naczynek krwionośnych.

Zastosowanie zabiegu pozwala na uzyskanie efektów już po kilku dniach od wykonania zabiegów, a pełny efekt można uzyskać przy zastosowaniu czterech zabiegów zrealizowanych w skali miesiąca. Skuteczność zabiegu dotyczy szczególnie działań profilaktycznych w kontekście przeciwdziałania efektom starzenia się poprzez zintensyfikowanie efektów regeneracyjnych skóry. Odpowiednio dopasowany zabieg, po konsultacjach z kosmetologiem, do celu, który ma być uzyskany jest bardziej komfortowy i skuteczny w stosunku do mikrodermbrazji czy peelingów chemicznych.

do góry

Kiedy zdecydować się na fotoodmładzanie?

Zabieg fotoodmładzania przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną walczyć z pierwszymi oznakami starzenia. Do zabiegu kwalifikuje nie tyle wiek, co stan skóry. Zmarszczki, rozszerzone naczynka i pory, a także przebarwienia, to niedoskonałości, z którymi możemy walczyć, stosując fotoodmładzanie. Pierwsze objawy starzenia można zaobserwować u coraz młodszych osób. Zwykle są wynikiem nieodpowiedniego trybu życia, palenia papierosów czy nadmiernego opalania. Na zabieg coraz częściej decydują się Panie po 25 roku życia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy udać się na konsultacje kosmetologiczne, podczas których zostanie dokonana analiza stanu skóry, jej kondycji, nawodnienia oraz jej potrzeb. Kosmetolog dobierze też parametry lasera, by zabieg był maksymalnie skuteczny. Fotoodmładzanie jest znacznie mniej inwazyjną procedurą, niż dające podobny efekt peelingi chemiczne i dermabrazja. Nie zajmuje też wiele czasu, a następnego dnia Pacjent może wykonywać swoje codzienne obowiązki.

do góry

Co wybrać: fotoodmładzanie czy mezoterapia?

Fotoodmładzanie to metoda, która polega na regeneracji skóry za pomocą światła lasera. Pozwala, już po jednym zabiegu, zniwelować drobne zmarszczki, piegi, przebarwienia słoneczne, rozszerzone pory, pęknięte naczynka czy rumień. Najlepsze rezultaty, jednak przynosi wykonywanie zabiegu w seriach. Zwykle wystarczają cztery w odstępie jednego miesiąca. Metoda jest nieinwazyjna i pozwala na szybką regenerację. Mezoterapia to zabieg, który polega na obstrzykiwaniu skóry niewielkimi dawkami substancji leczniczych. Ma na celu dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry, a także pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. Najlepsze efekty uzyskuje się, wykonując serię cyklicznych zabiegów. Po zakończeniu terapii, zaleca się też przeprowadzanie zabiegów podtrzymujących – raz na kilka miesięcy. Nie można odpowiedzieć jednoznacznie, która metoda jest lepsza – najlepiej skorzystać z porady specjalisty, który wybierze rozwiązanie najlepsze dla indywidualnych potrzeb skóry.

do góry

Czy laserowe odmładzanie skóry jest bolesne?

Istnieją dwie metody laserowego odmładzania skóry: ablacyjna z odparowaniem naskórka i górnych warstw skóry oraz nieablacyjna, która nie powoduje uszkodzeń naskórka. Techniki różnią się między sobą stopniem inwazyjności, przebiegiem oraz czasem gojenia. Laserowe odmładzanie skóry ablacyjne wykonuje się w przypadku średnich i dużych zmian grawitacyjnych, zaników i ubytków, a także przy bliznach potrądzikowych. Zabieg może wiązać się z nieprzyjemnymi odczuciami, szczególnie w okresie gojenia, który może trwać nawet do 14 dni. Laserowe odmładzanie skóry nieablacyjne polecane jest w przypadku przebarwień i zmian naczyniowych, a także w celu spłycenia zmarszczek i poprawy elastyczności skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny oraz nie wymaga rekonwalescencji.

do góry