Chat with us, powered by LiveChat

Depilacja laserowa twarzy u kobiet

Z każdym rokiem zainteresowanie kobiet zabiegami kosmetycznymi wzrasta. Dzieje się tak, dlatego że coraz więcej osób ma świadomość, że indywidualnie dobrane terapie dla skóry są skuteczne i potrafią znacznie zwiększyć pewność siebie. 

Dzisiaj porozmawiamy o depilacji laserowej, która jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach kosmetologicznych. Nic dziwnego, jest to zabieg bezpieczny, skuteczny i zapewnia ogromny komfort. Dzięki serii zabiegowej możesz oszczędzić dużo czasu na codziennej pielęgnacji i poczuć mega komfort! 

Owłosienie twarzy u kobiet 

Wiele kobiet zmaga się z dość wstydliwym problemem, a mianowicie pojawieniem się nadmiernej ilości owłosienia w okolicy twarzy. Jego przyczyną są często zaburzenia hormonalne, przez które dochodzi do nadmiernej produkcji androgenów. 

Problem nadmiernej ilości owłosienia twarz najczęściej występuje u kobiet:

 • z zespołem policystycznych jajników 
 • z nadmierną produkcja androgenów produkowanych przez nadnercza
 • niedoczynnością tarczycy
 • akromegalią
 • przyjmujących testosteron,
 • przyjmujących sterydy anaboliczne,
 • przy przyjmowaniu doustnych leków antykoncepcyjnych i innych 

Wskazania do depilacji laserowej twarzy 

 • Podrażnienia i zapalenie mieszków włosowych 
 • Wrastające włosy 
 • Ciemne włoski widoczne pod skórą nawet po tradycyjnej depilacji 
 • Hirsutyzm

Czym jest hirsutyzm? 

Hirsutyzm – to nadmierna ilość włosów na ciele kobiet na typowo męskich strefach ciała. Do takich miejsc zaliczamy: górną wargę, brodę, klatkę piersiową, ramiona, brzuch, podbrzusze, plecy oraz uda. Takie owłosienie typu męskiego wskazuje na nadmiar androgenów w organizmie. 

Androgeny to hormony płciowe o budowie sterydowej o działaniu maskulinizującym fizjologicznie występujące u mężczyzn, ale również w małych ilościach u kobiet.

Jak usuwać zbędne owłosienia na twarzy u kobiet? 

Istnieje wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia na twarzy u kobiet np. depilacja woskiem, pastą cukrową czy pęsetą. Są to jednak metody nietrwałe i zabiegi depilacji  trzeba stale powtarzać. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej jeżeli chodzi o usuwanie włosków laserem. W tym wypadku po wykonaniu serii zabiegowej możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Ważna informacja jest taka, że z po 1 zabiegu możliwa jest redukcja owłosienia na poziomie 20%. Z każdym kolejnym zabiegiem możemy spodziewać się, że coraz większej ilości utraty włosów, aż do osiągnięcia idealnie gładkiej skóry. 

Przed rozpoczęciem depilacji laserowej twarzy, a także innych zabiegów w salonie LaserCare, zapraszamy naszych klientów na bezpłatne konsultacje z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania dokładnie omawiamy dokładnie cały zabieg depilacji twarzy, rozmawiamy o ewentualnych przeciwwskazaniach do tego zabiegu oraz wykonujemy próbę laserową, aby sprawdzić reakcję skóry na działanie lasera i dopasować jego najlepsze parametry.

Po tak przeprowadzonej konsultacji już następnego dnia możemy umawiać się na zabiegi w naszym gabinecie. 

O czym musisz pamiętać po zabiegach depilacji laserowej twarzy? 

Po skończonej depilacji laserem musisz koniecznie zastosować się do poniższych punktów. 

 1. Przez minimum cztery tygodnie po skończonej depilacji oraz przynajmniej 4 tygodnie przed kolejnym planowanym zabiegiem nie możesz się opalać.
 2. Stosuj krem z filtrem SPF50. 
 3. Skóra po depilacji twarzy przy pomocy lasera może być podrażniona, przemywać twarzy powinnaś jedynie czystą wodą i ewentualnie łagodnymi preparatami, które nie będą zawierały mydła czy alkoholu. 
 4. Postaraj się przez kilka dni po zabiegu nie korzystać z sauny, unikaj gorących kąpieli. 

Jeżeli zatem Twoim problemem są włoski na twarzy i chciałabyś wiedzieć w jaki sposób możesz się ich skutecznie pozbyć, to dobrym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wizyta w salonie LaserCare na bezpłatnej konsultacji. Zapraszamy!