Chat with us, powered by LiveChat

Cellulit – wszystko, co musisz wiedzieć

Cellulit, inaczej lipodystrofia, to tzw. nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Istnieją dwa rodzaje cellulitu – w zależności od stopnia jego zaawansowania może on być widoczny  gołym okiem lub po ściśnięciu skóry.

Cellulit wodny a tłuszczowy 

Cellulit wodny, występuje u kobiet z nieprawidłową dietą, w której przeważają wysokoprzetworzone produkty z dużą ilością soli czy posiłki typu fast-food. Stosowanie takiej diety na co dzień powoduje zatrzymanie wody w organizmie, a także powstawanie obrzęków. Cellulit najczęściej występuje u osób, które nie podejmują żadnej aktywności fizycznej, a także u tych, które nie poświęcają zbyt dużej uwagi regularnej pielęgnacji domowej.  

Czym charakteryzuje się cellulit wodny? 

Cellulit wodny nie jest widoczny gołym okiem, objawia się opuchniętą i pofałdowaną skórą. Najczęściej pojawia się na udach oraz brzuchu. Natomiast, niekiedy opuchlizna ukazuje się na łydkach i kostkach u nóg, jest  to cellulit pierwszego stopnia. Podejmując szybkie działania, można go skutecznie zredukować. 

Co to jest cellulit tłuszczowy?

Cellulit tłuszczowy występuje u osób z nadwagą, otyłością, a także u osób z nieleczonym cellulitem  wodnym. Skutkiem jest zaburzenie procesu lipolizy,  gdy trójglicerydy rozpadają się nieprawidłowo.  Prowadzi to do zmiany struktury tkanki tłuszczowej (tworzenie tzw. „skórki pomarańczowej”). Cellulit  tłuszczowy jest widoczny gołym okiem oraz zmienia się, w zależności od stadium zaawansowania. 

I stadium 

Delikatnie widoczny cellulit wodny 

II stadium 

Zmniejszona elastyczność skóry. Nierówności widoczne głównie w pozycji stojącej. III stadium 

Skóra z nierówną powierzchnią, widocznymi oraz wyczuwalnymi grudkami. Jest widoczny w każdej  pozycji ciała. 

IV stadium 

Zgrubienia cellulitowe, obciążone stanem zapalnym.

Najskuteczniejsze zabiegi redukcji cellulitu 

Karboksyterapia 

W naszym salonie, jednym z najpopularniejszych zabiegów jest karboksyterapia. Jest to zabieg, z  zastosowaniem dwutlenku węgla medycznego, podawanego podskórnie, w celu rozbicia komórek  tłuszczowych, które zostaną metabolicznie wydalone z naszego organizmu. Podczas zabiegu można odczuwać pewien dyskomfort lecz efekty, które osiągniemy zrekompensują wszystkie nieprzyjemne odczucia. 

Iconne 

Zabieg Icoone jest to masaż podciśnieniowy o szerokim spektrum działania, przy którym nie tylko da  się odprężyć, ale także ujędrnić, uelastycznić swoją skórę wraz ze zwalczaniem obrzęków, odprowadzając limfę. 

Zabiegi na redukcję cellulitu najlepiej jest wykonywać za pomocą terapii łączonej, która przynosi nalepsze efekty. Na bezpłatnej konsultacji nasi kosmetolodzy dobierają odpowiednią terapię indywidualną, dzięki której skuteczniej pozbędziemy się uciążliwej “skórki pomarańczowej”.