Chat with us, powered by LiveChat

Stosowanie depilacji w warunkach domowych z zastosowaniem maszynek do golenia czy depilatorów może być uciążliwe. Depilacja z użyciem depilatorów musi być stale powtarzana, czy usuwać odrastające włoski. Dodatkowo problemem bywa realizowanie depilacji u osób mających problemy alergiczne, wrażliwą skórę, u których mogą pojawiać się podrażnienia skóry. Depilacja laserowa pozwala na zapewnienie trwałych efektów przy usuwaniu włosków z różnych okolic ciała.

Zastosowanie depilacji laserowej przy użyciu serii zabiegów gwarantuje uzyskanie długoterminowego efektu braku odrastania włosków. Najczęściej stosowane są trzy zabiegi depilacji laserowej w celu usuwanie włosków w różnych fazach wzrostu, co pozwala na uzyskanie trwałego efektu pozbycia się owłosienia na wybranej powierzchni ciała. Dodatkowo wykonywany bywa czwarty zabieg, który jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu uzyskanie pewności, że nie pojawią się odrastające włoski. Ilość zabiegów zastosowanych w ramach serii zabiegów depilacji laserowej zależy od indywidualnych predyspozycji, czyli przede wszystkim od koloru włosów, gdzie im ciemniejszy kolor włosów, tym bardziej efektywna jest depilacja laserowa.

Zastosowanie zabiegu depilacji laserowej pozwala na uzyskanie trwałych efektów braku odrastania włosków, co umożliwia ograniczenie wykonywania regularnie depilacji z wykorzystaniem depilatorów, maszynek do golenia. Depilacja laserowa pozwala na uzyskanie efektów usunięcia owłosienia w sposób trwały przy zastosowaniu powtarzalnych zabiegów. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej włoski mogą minimalnie odrastać. Zastosowanie kolejnego zabiegu pozwala na skuteczne usunięcie również odrastających włosków.

Wykonanie kolejnych zabiegów pozwala na usuwanie włosków, które nie były w fazie wzrostu w momencie wykonania pierwszego zabiegu. Ponawianie zabiegów depilacji laserowej może być realizowane w odstępach 6-12 tygodni, co pozwala na wykonanie serii zabiegów, które zapewnią pełne utrwalenie się efektów. Najczęściej wykonanuje się minimum 5 zabiegów, co pozwala na usunięcie włosków bez względu na fazę wzrostu poszczególnych włosków. U większości kobiet wykonanie serii zabiegów pozwala na trwałe usunięcie włosków, które nie odrastają. Wyjątki mogą pojawiać się u kobiet, u których występują zmiany hormonalne w okresie ciąży, menopauzy, co może prowadzić do częściowych odrostów włosków.

Wybranie odpowiedniej metody laserowego usuwania blizn pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów. Blizny można w znacznym stopniu rozjaśnić a także w znacznym stopniu usunąć. Stosowanie laserowego leczenia przy usuwaniu blizn jest jedną z bardziej skutecznych metod pozbywania się blizn po trądziku. Zastosowanie laserowych metodo usuwania blizn może przynosić różne efekty, co w znacznym stopniu zależne jest od wielkości czy liczby blizn. Jednak przy usuwaniu świeżych blizn można znacznie łatwiej uzyskać oczekiwane przez pacjentów rezultaty.

Przed wykonaniem zabiegów usuwania blizn wykonywana jest konsultacja, co pozwala na ustalenie zarówno ilości niezbędnych zabiegów a także najlepszych metod do zastosowania przy danym umiejscowieniu czy rozległości blizny. Jak wskazują eksperci usuwanie świeżych blizn przynosi bardzo pozytywne rezultaty w stosunku do decydowania się na usuwanie blizn, które mają kilka lat.

Prawidłowa pielęgnacja blizny ma wpływ na jej finalny wygląd, dlatego warto poświęcić jej szczególną uwagę. W pierwszym etapie gojenia się rany (po upływie 7-8 dni od operacji) można zacząć już stosować preparaty na blizny, ułatwiające zabliźnianie się tkanek. Przebudowa blizny może trwać nawet rok, co znaczy, że w tym czasie zmiana nie jest jeszcze do końca uformowana i zachodzą w niej procesy przebudowy z udziałem włókien elastycznych i kolagenowych. W czasie trwania tego procesu warto stosować maści na blizny. W aptekach znajdziemy szeroki wybór takich preparatów, jednak to najskuteczniejszych należą te, które zawierają silikon, heparynę, ekstrakt z cebuli, masę perłową, kwas hialuronowy oraz wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Maści silikonowe są skuteczne w zapobieganiu bliznowcom i bliznom przerosłym, zapobiegają utracie wody, tworząc idealne środowisko do gojenia się ran. Heparyna wykazuje działanie przeciwzapalne i antyproliferacyjne, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu rozrostowi tkanki łącznej. Masa perłowa z kolei delikatnie złuszcza i wybiela skórę, a także wzmacnia ją i regeneruje.

Zabieg fotoodmładzania realizowany jest przy użyciu urządzenia emitującego światło lasera w postaci wiązki o różnych długościach, która rozchodzi się we wszystkich kierunkach, co pozwala na równoczesne likwidowanie wielu efektów starzenia. Fotoodmładzanie jest zabiegiem pozwalającym  na uzyskanie efektu regenerowania skóry poprzez niwelowanie między innymi zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień słonecznych, pękniętych naczynek. Zabieg może być z powodzeniem stosowany przy usuwaniu piegów, rumienia na twarzy.

Zabieg fotoodmładzania pozwala na usuwanie różnych fotouszkodzeń skórnych. Stosowanie zabiegu fotoodmładzania skóry jest wskazane u osób, u których pojawiły się pierwsze oznaki fotostarzenia skóry, które pojawiają się na skórze w formie płytkich i średniogłębokich zmarszczek, przebarwień. Laserowe fotoodmładzanie jest zabiegiem szybkim, który pozwala na uzyskanie regeneracji skóry w krótkim czasie po wykonaniu zabiegu. Jest to alternatywa w stosunku do znacznie bardziej inwazyjnych zabiegów jak peelingi chemiczne, mikrodermabrazja.

Zastosowanie zabiegu fotoodmładzania skóry pozwala na regenerowanie skóry z wykorzystaniem urządzeń laserowych, które w formie światła pulsacyjnego pozwala na redukowanie drobnych lub średniej głębokości zmarszczek, przebarwień. Fotoodmładzanie jest skutecznym zabiegiem antystarzeniowym, który pozwala na działanie profilaktyczne, które już w wieku powyżej 25 roku życia zapewnia zabezpieczenie skóry przed utratą właściwości w wyniku ograniczenia ilości kolagenu w skórze. Jednocześnie zabieg pozwala na uzyskanie efektu wzmocnienia ścianek naczynek krwionośnych.

Zastosowanie zabiegu pozwala na uzyskanie efektów już po kilku dniach od wykonania zabiegów, a pełny efekt można uzyskać przy zastosowaniu czterech zabiegów zrealizowanych w skali miesiąca. Skuteczność zabiegu dotyczy szczególnie działań profilaktycznych w kontekście przeciwdziałania efektom starzenia się poprzez zintensyfikowanie efektów regeneracyjnych skóry. Odpowiednio dopasowany zabieg, po konsultacjach z kosmetologiem, do celu, który ma być uzyskany jest bardziej komfortowy i skuteczny w stosunku do mikrodermabrazji czy peelingów chemicznych.

Zabieg fotoodmładzania przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną walczyć z pierwszymi oznakami starzenia. Do zabiegu kwalifikuje nie tyle wiek, co stan skóry. Zmarszczki, rozszerzone naczynka i pory, a także przebarwienia, to niedoskonałości, z którymi możemy walczyć, stosując fotoodmładzanie. Pierwsze objawy starzenia można zaobserwować u coraz młodszych osób. Zwykle są wynikiem nieodpowiedniego trybu życia, palenia papierosów czy nadmiernego opalania. Na zabieg coraz częściej decydują się Panie po 25 roku życia. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy udać się na konsultacje kosmetologiczne, podczas których zostanie dokonana analiza stanu skóry, jej kondycji, nawodnienia oraz jej potrzeb. Kosmetolog dobierze też parametry lasera, by zabieg był maksymalnie skuteczny. Fotoodmładzanie jest znacznie mniej inwazyjną procedurą, niż dające podobny efekt peelingi chemiczne i dermabrazja. Nie zajmuje też wiele czasu, a następnego dnia Pacjent może wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Kriolipoliza jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, który wykorzystuje oddziaływanie ujemnych temperatur na komórki tłuszczowe, co pozwala na rozpoczęcie procesu podczas, którego w organizmie komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu.

Efekty wykonanie zabiegów kriolipolizy zależą od indywidualnych predyspozycji pacjentów. Po pierwszym zabiegu można zobaczyć pierwsze widoczne efekty, gdzie szacuje się, ze w miejscu poddawanemu kriopolizie występować może nawet do trzydziestu procent mniej komórek tłuszczowychRezultaty wykonania zabiegu widoczne są już po kilku, czyli od trzech dni od wykonanie zabiegu. Najbardziej widoczne efekty wykonanie zabiegu kriolipolizy pojawiają się pod trzydziestu dniach od wykonania zabiegu, gdy pojawia się efekt wyszczuplenia. Natomiast cały proces usuwania tkanki tłuszczowej trwa nawet do trzech miesięcy od wykonania zabiegu. Zabiegi kriolipolizy można powtórzyć, gdzie po pierwszym zabiegu można wykonać kolejny po około ośmiu tygodniach. Efekty wykonania zabiegów są długotrwałe.

Zabieg kriolipolizy polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu ich rozpadu. Metoda ta jest bezinwazyjna i bezpieczna – pozwala łatwo uporać się z zalegającymi w ciele zbędnymi kilogramami.

Dzięki kontrolowanej metodzie przeprowadzania zabiegu, kriolipoliza umożliwia szybką i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. W wyniku procesów chłodzenia komórek tłuszczowych w ciele wywoływane jest zapalenie tkanki podskórnej, które trwa do kilku tygodni. Na efekty końcowe zabiegu kriolipolizy trzeba czekać około czterech miesięcy, ponieważ tłuszcz uwalniany z komórek jest wydalany z organizmu w trakcie procesów metabolicznych. Zaczerwienienie wywołane chłodzeniem podczas zabiegu znika bezpośrednio po nim i nie pozostawia po sobie śladu.

Kriolipoliza jest jednym z zabiegów, które stosuje się w celu eliminacji miejscowych akumulacji tkanki tłuszczowej. Urządzenie do kriolipolizy wyposażone jest w podłużną końcówkę – aplikator zimna, który zasysa fałd skóry razem z tkanką tłuszczową i schładza go przez cały czas trwania zabiegu. Czas trwania jednego przyłożenia to około 45 minut, maksymalnie może potrwać godzinę. Jeśli pacjent chce na jednej wizycie poddać zabiegowi obszar całego brzucha wraz z boczkami, to potrzebować będzie ok. 4-6 przyłożeń. Zazwyczaj podczas jednej wizyty można wykonać maksymalnie 6 przyłożeń. Już jedna wizyta wystarcza, by zredukować tkankę tłuszczową o ok. 20-40%. To znaczy, że obwód talii pacjenta może zmniejszyć się o ok. 1,5 – 3 cm. Efekty nie są jednak widoczne od razu – komórki tłuszczowe obumierają stopniowo, a uwalniane kwasy tłuszczowe są zużywane w procesach metabolicznych. Zazwyczaj na pełny efekt trzeba czekać do 6 tygodni. Po tym czasie można podjąć decyzję, czy potrzebny jest drugi zabieg. Odstęp między sesjami kriolipolizy wynosi od 6 do 8 tygodni.

Przebarwienia skóry to problem, który może dotykać nawet co trzecią kobietę. Przebarwienie jest widoczne na skórze w postaci ciemniejszych plam na skórze. Powodem pojawiania się przebarwień jest nierównomierna produkcja barwnika, który występuje w skórze, czyli melatoniny. Występowanie przebarwień dotyczy przede wszystkim tych miejsc na skórze, które wystawione są na działanie słońca. Dotyczy to przede wszystkim takich miejsc na ciele jak twarz, dłonie, dekolt, ramiona.

Wpływ na pojawienie się przebarwień oprócz intensywnego działania promieni słonecznych mogą mieć również zmiany hormonalne, stany zapalne skóry oraz leki, substancje uczulające w kosmetykach. Przebarwienia najczęściej pojawiają się znacznie bardziej intensywnie wraz z wiekiem, gdzie szacowane jest, że nawet dziewięć na dziesięć kobiet po pięćdziesiątym roku życia boryka się z problemem przebarwień pojawiających się na skórze. Jedną ze skutecznych metod na usuwanie przebarwień jest zabieg estetyczny mikrodermabrazji.

Przebarwienia wywołane trądzikiem wywołane są wzrostem aktywności melanocytów, spowodowanym przez stan zapalny. Zazwyczaj ustępują one samoistnie lub ulegają rozjaśnieniu. Istnieje wiele domowych sposobów na rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych – jednym z nich jest woda utleniona. Ta substancja ma swoich zwolenników i przeciwników – może okazać się pomocna walce z przebarwieniami, jednak może również wyrządzić wiele szkód. Pamiętajmy, że nadmiar wody utlenionej może być szkodliwy, a nawet toksyczny. Ponadto może nadmiernie wysuszać i podrażniać skórę, a nawet powodować nowe przebarwienia. Warto pamiętać również, że samodzielne rozjaśnianie zmian, domowymi sposobami, może nie okazać się tak skuteczne jak np. stosowanie odpowiednich kosmetyków lub zabieg wykonany przez profesjonalistów. Jeśli chcemy skutecznie i na stałe pozbyć się przebarwień, najlepiej będzie, jeśli udamy się do specjalisty, który dobierze odpowiednią terapię.

Przebarwienia na twarzy mogą powstawać z różnych przyczyn. Większość zmian powstaje na skutek promieniowania ultrafioletowego, przyjmowania środków hormonalnych czy trądziku. Można z nimi walczyć zabiegami kosmetologicznymi, można też je ukrywać pod makijażem. Do cery z przebarwieniami najlepszy będzie mocno kryjący podkład, zawierający dużo białych pigmentów. W sklepach znajdziemy też duży wybór różnokolorowych baz, które nakłada się pod podkład. Baza w kolorze zielonym maskuje naczynka, a kolor żółty niweluje większe zaczerwienienia. Dobrym rozwiązaniem jest również korektor, który nakłada się na podkład, delikatnie wklepując. Rozszerzone naczynka, rumieńce i zaczerwienienia przykryje zielony korektor, brązowe plamy – żółty, a białe – brzoskwiniowy. Do utrwalenia makijażu najlepiej użyć lekkiego, białego lub transparentnego pudru sypkiego. Nakładając kolejne warstwy kosmetyków, pamiętajmy o umiarze, by makijaż wyglądał naturalnie i świeżo.

Worki i cienie pod oczami pojawiają się nie tylko jako następstwo słabego snu w nocy. Przyczyn problemu jest wiele: genetyka, tryb życia, zmęczenie, gorąca kąpiel. Worki pod oczami bardzo często są spowodowane przepukliną tłuszczową w tym miejscu. Z kolei ciemne cienie są skutkiem zaburzenia krążenia krwi, która zaczyna gromadzić się w okolicach oczu. Skóra dolnych powiek jest bardzo cienka i prześwitują przez nią zatłoczone sieci kapilar, co daje efekt niebieskawych cieni. Prawidłowo wykonana karboksyterapia pomoże zmniejszyć problem, zarówno worków, jak i cieni pod oczami. Zabieg pobudzi mikrokrążenie, dzięki czemu krew zostanie odprowadzona, w efekcie cienie ulegną redukcji. Dwutlenek węgla oddziałuje także na tkankę tłuszczową, rozbijając ją, poprawia także transport tlenu i składników odżywczych. Dzięki temu możliwe jest usunięcie worków i opuchnięć w okolicach oczu, a także redukcja drobnych zmarszczek i utraty jędrności.

Karboksyterapia to terapia polegająca na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w wybrane partie ciała. Zwykle stosuje się go do twarzy, dekoltu, rąk. Zabieg wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia, który stymuluje powstawanie kolagenu, elastyny, pomaga w rozbudowie naczyń krwionośnych. Karboksyterapię zaczęto stosować w latach 30. XX wieku we Francji w leczeniu chorób układu krążenia. Potem zauważono, że dwutlenek węgla można wykorzystywać do innych celów. Obecnie stosuje się go głównie w walce z rozstępami i bliznami, suchą skórą, cellulitem, wypadaniem włosów, zmarszczkami, cieniami i workami pod oczami. Metoda pozwala na przyspieszenie gojenia ran i blizn. Po zastosowaniu karboksyterapii skóra staje się nawilżona, jej kondycja ulega znacznej poprawie. Zabieg zalicza się do mało inwazyjnych, bezpiecznych i można stosować go o każdej porze roku. Istnieją przeciwskazania do jego wykonywania, ale o nich pacjent zawsze zostaje poinformowany w czasie wizyty.

Karboksyterapię z powodzeniem łączy się z innymi zabiegami i przynosi to wiele pozytywnych rezultatów. Karboksyterapię stosuje się najczęściej wraz z ultradźwiękami, drenażem limfatycznym, falami radiowymi, osoczem bogatopłytkowym. Ponadto laseroterapią, mezoterapią igłową i mikroigłową. Jeśli chce się osiągnąć szybkie, skuteczne i trwalsze efekty warto zdecydować się na połączenie karboksyterapii z innymi metodami. Takie synergiczne podejście pozwala zintensyfikować rezultaty. Poza tym umożliwia wzrost skuteczności zabiegu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie można wykonywać w czasie jednej wizyty. Jeśli jest się zainteresowanym łączeniem metod, najlepiej zapytać lekarza medycyny estetycznej o dostępne możliwości.

Zabiegi medycyny estetycznej oraz zabiegi kosmetyczne to doskonały sposób na odświeżenie cery, uelastycznienie skóry i poprawę samopoczucia. Większość ludzi może bez żadnych przeciwwskazań korzystać z tego typu zabiegów, należy jednak pamiętać, że ze względu na różny stopień ingerencji aparatury w tkanki istnieją również ograniczenia wiekowe co do poszczególnych terapii. Zabieg mezoterapii pozwala napiąć skórę, pozostawiając ją delikatnie odświeżoną i oczyszczoną. Na zabieg tego typu wybrać się mogą osoby, które ukończyły 18 rok życia, jeżeli tylko stan ich skóry pozwala na jego wykonanie. Zabieg mezoterapii pozwala dostarczyć bezpośrednio do skóry właściwej substancji odżywczych, leczniczych i witaminowych. Poleca się go osobom o cienkiej skórze pozbawionej elastyczności oraz w przypadku widocznych śladów po przebytym trądziku. Świetnie sprawdzi się ponadto przy uszkodzeniach posłonecznych oraz w wypadku występowania zasinień pod oczami. Całkowity efekt mezoterapii widoczny jest już po wykonaniu serii 4-6 zabiegów.

Mezoterapia jest zabiegiem nie tylko wyjątkowo skutecznym, ale także bardzo bezpiecznym. Dzięki temu szybko stała się jednym z najczęściej stosowanych zabiegów zarówno w medycynie estetycznej i dermatologii, tak w celach leczniczych, jak i w celach profilaktycznych. Substancje wykorzystywane w trakcie każdego zabiegu posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty oraz spełniają wszystkie wymagane normy. Aplikowane preparaty nie przedostają się ponadto do układu krążenia, a ich działanie ograniczone jest punktowo. Pierwsze efekty widoczne są już kilka chwil po zakończeniu zabiegu. Na skórze pojawić się może wówczas niewielkich rozmiarów obrzęk, który samoistnie zanika po upływie nie więcej niż dwóch dni od czasu aplikacji preparatu. W celu uniknięcia sińców na skórze w miejscu nakłucia zalecane jest całkowite powstrzymanie się od zażywania wszelkich niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny w okresie 48 godzin przed rozpoczęciem zabiegu. Pełne efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów (około 4-6 zabiegów).

Mezoterapia igłowa jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Zabieg z powodzeniem jest stosowany w terapii różnych problemów i schorzeń skórnych. Może być wykorzystany w celu rewitalizacji i regeneracji skóry, w terapiach profilaktycznych, opóźniających procesy starzenia się skóry. Mikronakłucia przyczyniają się do powstania urazu, który stymuluje wymianę komórek skóry i naskórka. Dzięki temu poprawie ulega mikrokrążenie w tkankach podskórnych, a także zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych. Dobrane przez kosmetologa substancje aktywne wprowadzane są dokładnie w miejsca, które tego wymagają. Dzięki temu zwiększa się efektywność ich działania. Efektem zabiegu jest odżywiona i dotleniona skóra oraz redukcja drobnych zmarszczek. Najlepsze rezultaty przyniesie mezoterapia wykonywana w seriach, których liczbę ustala kosmetolog. Zwykle wykonuje się od 3 do 6 zabiegów, a następnie w celu podtrzymania efektu zaleca się wykonać pojedynczy zabieg raz na trzy miesiące.

Rozstępy na skórze mogą prezentować się w różny sposób. Jednak bez względu na ich wygląd prezentują się one na skórze w sposób bardzo nieestetyczny. Mogą one pojawić się między innymi na brzuchu, piersiach czy pośladkach. Rozstępy mogą wyglądać jak poprzeczne linie, które są różowe, ale mogą również przyjmować bardziej krwisty kolor. Wiele zależy od tego jakie były czynniki, które doprowadziły do powstania rozstępów. Bardzo często są one efektem bardzo znacznego tracenia na wadze. Wynikać to może zarówno z nagłych spadków wagi w wyniku zmiany diety, jak też intensywnych metod odchudzania się.

Nie zawsze ćwiczenia fizyczne odpowiednio dopasowane pozwalają na zapewnienie ochrony przed pojawieniem się rozstępów. U wielu kobiet rozstępy pojawiają się również po okresie ciąży. Z pojawieniem się takich rozstępów najtrudniej jest walczyć. Jednocześnie po okresie ciąży rozstępy pojawiają się przede wszystkim w okolicach brzucha i mogą przyjmować bardzo szpecący wygląd.

Rozstępów bardzo trudno się pozbyć a mogą się one utrzymywać przy realizowaniu programów odchudzania nawet, gdy realizuje się również odpowiednie ćwiczenia mające na celu ograniczenie rozstępów. Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się rozstępów jest bardzo intensywne odchudzanie się lub chudnięcie. Rozstępy mogą również pojawić się po okresie ciąży. Nie zawsze ćwiczenia pozwalają na zredukowanie rozstępów. Często niezbędne jest wykonanie zabiegów laserowych, które pozwalają na usuwanie blizn a także blizn pojawiających się w miejscach rozstępów na ciele.

Rozstępów bardzo trudno się pozbyć a mogą się one utrzymywać przy realizowaniu programów odchudzania nawet, gdy realizuje się również odpowiednie ćwiczenia mające na celu ograniczenie rozstępów. Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się rozstępów jest bardzo intensywne odchudzanie się lub chudnięcie. Rozstępy mogą również pojawić się po okresie ciąży. Nie zawsze ćwiczenia pozwalają na zredukowanie rozstępów. Często niezbędne jest wykonanie zabiegów laserowych, które pozwalają na usuwanie blizn a także blizn pojawiających się w miejscach rozstępów na ciele.

Kosmetyki w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić odpowiednich efektów, gdyż działają powierzchownie na skórę. Zastosowanie zabiegów laserowych pozwala na oddziaływanie na głębsze warstwy skóry, co pozwala na uzyskanie znacznie bardziej widocznych rezultatów. Dodatkowo oprócz samego redukowania rozstępów można uzyskać dodatkowo efekt rozjaśnienia miejsc występowania rozstępów.
Rozstępy biorą się również z gwałtownego odchudzania, wiec jeśli już masz rozstępy to powinnaś się odchudzać bardzo wolno, bo pojawi się ich więcej, w walce z rozstępami bardzo ważna jest dieta, specjalne odżywianie.

Naczynka rozszerzać się mogą pod wpływem bardzo różnych czynników, jak zdenerwowanie, spożycie alkoholu, zmiany temperatury, niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak mróz, promienie słoneczne. Rozszerzone naczynka mogą prowadzić do pojawienia się bardzo nieestetycznego rumienia. Laserowe zabiegi mogą być wykorzystywane z powodzeniem do zamykania naczynek. Stosowanie naświetlań laserem realizowane jest przy usuwaniu naczynek, co pozwala na dopasowanie parametrów zabiegu. Dodatkowo dla bezpieczeństwa zabiegu wykonywane są również próby laserowe, co znów pozwala na określenie najlepszych parametrów naświetlania, które pozwalają na uzyskanie oczekiwanych efektów. Do wykonania laserowego zamykania naczynek mogą być przeciwwskazania zarówno związane ze stanem skóry jak też występowaniem pewnych chorób. Sam zabieg wykonywany jest w ramach serii zabiegów, które mogą wynosić do trzech zabiegów. Poszczególne zabiegi wykonywane są w ciągu kilku miesięcy, co ma zapewnić bezpieczeństwo a także uniknąć stosowania zabiegów przy występowaniu drobnych skutków ubocznych, co może występować w formie drobnych zaczerwienień lub zasinień skóry, co może utrzymywać się po samym wykonaniu zabiegu między pięć a piętnaście dni.

Ciąża to wyjątkowy czas, w którym nasze ciało przechodzi prawdziwą rewolucję. Niestety nie wszystkie zmiany mogą wzbudzać naszą radość. Jedną z powszechnych przypadłości w czasie ciąży jest problem rozszerzonych naczynek. Zwykle z tego powodu cierpią kobiety, które mają delikatną, cienką i płytko unaczynioną skórę. Najczęściej problem pojawia się w czasie ciąży, ponieważ wysokie stężenie progesteronu we krwi rozluźnia mięśnie i zmniejsza napięcie ścian żył, które stają się podatne na rozszerzenia i skręcanie. Dodatkowo zwiększa się ciśnienie krwi, a powiększona macica utrudnia jej przepływ. Pajączki mogą pojawić się na twarzy lub nogach. Zmiany mogą zniknąć po ciąży, jeśli tylko żyły nie zostały mocno rozciągnięte. Rozszerzonym naczynkom (zwłaszcza na nogach) można zapobiegać – starając się utrzymać aktywność fizyczną w czasie ciąży i nie dopuszczając do nadmiernego przybrania na wadze.

W LaserCare wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, dlatego też przyjmujemy płatności zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą.

W LaserCare dopuszczamy możliwość zakupu vouchera(ów) dla bliskiej osoby lub pracowników. Mają one formę imiennych bonów podarunkowych, wystawianych na określoną kwotę pieniężną, konkretny zabieg lub serię zabiegów. O tym co dokładnie będzie napisane na bonie, decyduje klient.

Salon LaserCare oferuje szeroki wachlarz zabiegów estetycznych skierowanych zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Dokładamy starań, by nasza oferta była zróżnicowana i dostosowana do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów. W ofercie LaserCare znajduje się szereg zabiegów wykonywanych na twarzy.

Należą do nich:

  • karboksyterapia,
  • mezoterapia igłowa,
  • laserowe usuwanie blizn,
  • usuwanie przebarwień,
  • zamykanie naczynek,
  • fotoodmładzanie,
  • laserowe odmładzanie skóry,
  • minilifting (ClearLift).

 

Wszystkie poprzedzone są fachową konsultacją, która pozwala określić jaki typ zabiegu będzie odpowiedni do potrzeb pacjenta. Ilość wykonywanych zabiegów dostosowana jest do stanu skóry. Skóra po zabiegach oferowanych w LaserCare jest zregenerowana, odmłodzona, wygładzona i pozbawiona niedoskonałości. Pomagamy powrócić do naturalnego stanu każdej cery, tak, by nasi pacjenci czuli się pięknie i w pełni sił witalnych.

Ciąża jest jednym z przeciwwskazań do wielu zabiegów z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej, terapii z wykorzystaniem lasera, w tym usuwania tatuażu.

Chociaż kliniki medycyny estetycznej dysponują już bardzo zaawansowanymi urządzeniami, wciąż nie jest możliwe usunięcie każdego rodzaju tatuażu. Bardzo jasne barwniki, takie jak biel i żółć, są praktycznie niemożliwe do zlikwidowania.

Podczas zabiegu urządzanie emituje światło, które dostaje się do warstwy skóry, gdzie znajduje się pigment. Pod wpływem działania impulsu o wysokiej energii pigment oraz komórki, w których się znajduje, ulegają zniszczeniu, a następnie są stopniowo wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na wstrzyknięciu bezpośrednio w tkankę tłuszczową substancji aktywnych bazujących na fosfatydylocholinie, czyli naturalnym składniku pochodzenia roślinnego uzyskiwanego z soi. Iniekcja preparatu do tkanki tłuszczowej powoduje rozpad tłuszczy złożonych w proste, które zostają usunięte razem z procesami metabolicznymi.

Redukcja komórek tłuszczowych to skomplikowany i zaawansowany proces, dlatego na pierwsze efekty trzeba poczekać około 6 tygodni. Jest to jednak uzależnione od ilości tkanki tłuszczowej, dlatego rekomendowaną ilość zabiegów ustala kosmetolog na bezpłatnej konsultacji w salonie.

Igiełki używane do zabiegu są bardzo cienkie, dlatego sam moment iniekcji jest niemal nieodczuwalny. Dodatkowo kosmetolog przed każdą aplikacją zastrzyku ściska tkankę skórną, aby ta była odporna na bodźce.

Do zabiegu Miniliftingu używamy lasera frakcyjnego ALMA. Polega on na stosowaniu punktowych wiązek lasera o dużej mocy. To właśnie dzięki temu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry i może ona się odpowiednio zregenerować – produkowane są nowe włókna kolagenowe i elastynowe.
Przez kilka kilka dni od zabiegu twarz będzie zaczerwieniona i podrażniona, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać.

Głównym celem miniliftingu jest ujędrnienie i wygładzenie zmarszczek. Skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta dzięki produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Po tym zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji. Skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak stan ten potrwa maksymalnie dwa dni. Należy jednak pamiętać o odpowiednim nawilżeniu i natłuszczeniu skóry kremem z ceramidami, który wspomoże regenerację skóry. Bardzo ważna jest również ochrona skóry przed słońcem, dlatego należy pamiętać o regularnej aplikacji kremu z filtrem SPF50 oraz o unikaniu słońca i opalania.

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy polecany jest zarówno kobietom i mężczyznom – w każdy wieku. Głównym celem zabiegu jest usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń poprzez wykonanie 5 różnych czynności zabiegów. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny, efekty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu.

Zabieg składa się z 5 etapów (neutralizacja, eksfoliacja, dotlenienie, rewitalizacja, anti-aging). To dzięki temu ma on tak szerokie i kompleksowe działanie a skóra jest po nim nawodniona i napięta. Podczas oczyszczania wodorowego kosmetolog wprowadza do skóry mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru, który wspiera regenerację i przede wszystkim dokładnie usuwa zanieczyszczenia.

Zabieg wykonywany jest przy pełnym znieczuleniu, 30 minut przed rozpoczęciem kosmetolog nakłada specjalną maść z lidokainą, która posiada działanie znieczulające. Dzięki temu zabieg jest nieodczuwalny, na początku można jedynie czuć pewien dyskomfort. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, dlatego ważne jest, aby stosować wtedy odpowiednią pielęgnację.

Za powstawanie zmarszczek na skórze odpowiedzialny jest kolagen, a właściwie jego stopniowa utrata. Jedynym sposobem na to, aby wspomóc jego produkcję jest pobudzenie fibroblastów do dalszej, aktywnej pracy.
DermaPen poprzez wywołanie kontrolowanych stanów zapalnych zmuszą skórę właściwą do wzmożonej pracy, w efekcie czego skóra jest gładsza i bardziej promienna.

Podczas mikroniekcji do skóry zawsze wtłaczany jest indywidualnie dobrany preparat, co powoduje, że DermaPen jest niezwykle uniwersalnym zabiegiem. Kosmetolog może wybrać takie składniki aktywne, które są dedykowane do rozwiązania problemu. Mezoterapia mikroigłowa (inna nazwa zabiegu DermaPen) jest skutecznym zabiegiem na:

-blizny

-przebarwienia

-suchą skórę

-rozstępy

-zaskórniki

-mikrozmarszczki

i wiele więcej

Laserowe odmładzanie skóry jest przeznaczone dla osób, które zmagają się z pierwszy oznakami starzenia. Zabieg pobudza skórę do regeneracji, przez co wytwarza ona więcej kolagenu i elastyny a to w efekcie prowadzi do wygładzenia zmarszczek i wyrównania struktury. Odbudowana skóra jest gładka, mięsista i dużo bardziej odświeżona.

Laser Frakcyjny ALMA, który jest wykorzystywany do laserowego odmładzania skóry pobudza skórę do regeneracji i produkcji kolagenu i elastyny. Jest to proces długotrwały, dlatego pierwsze efekty pojawią się po około 6 tygodniach, aby jednak uzyskać pełny efekt, należy wykonać całą serię, która składa się z 10 zabiegów.

Urządzenie wyposażone jest w głowice składające się z rolek, które stymulują skórę, tkankę podskórną oraz naczynia limfatyczne. Masaż wykonywany jest w 4 kierunkach, co powoduje drenaż limfatyczny organizmu. Po wykonaniu całej serii zabiegowej skóra jest bardziej jędrna a cellulit maksymalnie zredukowany.

Aby zabieg ICOONE mógłbyć wykonany trzeba założyć specjalny, elastyczny kostium, który zapewnia idealną przyczepność głowicy urządzenia do skóry. Podczas 1 sesji wykonywane są dwie procedury:

  1. drenaż, który poprawia działanie układu limfatycznego i redukuje nadmiar wody w organizmie
  2. fokus, działający na konkretny problem, np. usunięcie cellulitu, wyszczuplenie ud, ujędrnienie pośladków.

Trychologia to nauka, która zajmuje się szerokopojętą skórą głowy, diagnozowaniem chorób oraz ich wpływu na kondycję włosów. Podczas konsultacji trychologicznej skalp jest dokładnie badany pod kamerą trychoskopową, dzięki czemu kosmetolog może dobrać odpowiednią terapię.

Na konsultacji w salonie kosmetolog po przeprowadzeniu badania oraz wywiadu medycznego ustala serię zabiegową oraz ich zakres. Do najpopularniejszych zabiegów trychologicznych należą: karboksyterapia i mezoterapia igłowa