Usuwanie Blizn

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 199 zł.

Informacje o Zabiegu

Blizny bardzo często są powodem emocjonalnego i fizycznego dyskomfortu. Zarówno blizny pooperacyjne, jak i potrądzikowe wielokrotnie przyczyniają się do obniżenia jakości życia i ograniczenia mobilności danej osoby.

Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest zabieg laserowego usuwania blizn. Dzięki zastosowaniu technologii laserowego usuwania blizn firmy ALMA® zabiegi mogą być stosowane na wszystkich typach skóry. Doskonałe rezultaty czynią je preferowaną metodą usuwania blizn.

Usuwanie blizn pooperacyjnych

Usuwanie blizn pooperacyjnych wiąże się zwykle z bólem połączonym z inwazyjnym zabiegiem. Ten z kolei niesie za sobą ryzyko powikłań. Alternatywą podczas usuwania blizn jest użycie lasera firmy ALMA®. Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, które poprzez zastosowanie lasera frakcyjnego sprawia, że usunięcie blizny jest szybkie i efektywne. Ból, ryzyko i okres powrotu do pełnej funkcjonalności ograniczone są do minimum.

Usuwanie blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny firmy ALMA® doskonale sprawdza się również podczas zabiegów usuwania blizn potrądzikowych. Impulsy laserowe powodują koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Ryzyko infekcji zostaje wyeliminowane, okres gojenia skóry skrócony, a ból zredukowany do minimum. W niektórych przypadkach zabiegi są całkowicie bezbolesne.

Urządzenie ALMA® działa w oparciu o zasadę fototermolizy selektywnej. Polega ona na wykrywaniu w skórze odmiennych chromoforów, absorbujących selektywnie energię świetlną lub laserową w postaci ciepła, następnie wykazując odpowiednią reakcję. Dzięki zoptymalizowanym falom światła, które namierzają chromofory hemoglobiny (zmiany naczyniowe) oraz melaniny (przebarwienia), zmiany naczyniowe oraz przebarwienia ulegają rozjaśnieniom.

W wyniku naturalnych procesów odnowy skóry zmiany, które zostały uszkodzone zostają rozjaśnione i w konsekwencji znikają ze skóry. W ciągu 2-3 dni przebarwienia stopniowo łuszczą się i całkowicie znikają, a w ciągu 10-14 dni zblednięciu i zniknięciu ulegają zmiany naczyniowe.

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciachPodobnie jak w przypadku innych zabiegów estetycznych, zabieg usuwania blizn również posiada serię przeciwwskazań. W związku z tym, niektóre osoby nie będą mogły pozwolić sobie na jego wykonanie. Poniżej znajdziecie Państwo listę przeciwwskazań:

  • Okres ciąży i karmienia piersią
  • Świeża opalenizna
  • Niektóre alergie
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Infekcje różnego rodzaju (np. czynna opryszczka)
  • Niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca, fototermatozy, cukrzyca)
  • Tendencje do keloidów
  • Przyjmowanie antykoagulantów
  • Leczenie izotretynoiną (do 6 miesięcy po zakończeniu leczenia nie można wykonywać zabiegów laserowych)
  • Choroby nowotworowe

Wszystkie zabiegi poprzedza konsultacja. Mimo braku konieczności zachowania specjalnych środków przed zabiegiem, skóra powinna być pozbawiona wykwitów patologicznych i czysta.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia. Niewielki dyskomfort, jaki może być odczuwany, niwelowany jest dzięki systemowi chłodzenia. Do 2 dni po zabiegu na skórze pacjenta może wystąpić drobne, krótkotrwałe zaczerwienienie oraz obrzęk. Nie należy jednak ograniczać aktywności w przypadku ich nasilenia się.

Po zabiegu można bez obaw wykonywać makijaż, należy jednak stosować zalecane preparaty do pielęgnacji skóry oraz produkty chroniące przed promieniowaniem słonecznym.

Dzięki zastosowaniu technologii mikrofrakcyjnej, która działa nieablacyjnie, ryzyko wystąpienia bliznowacenia, infekcji i nierównomiernej pigmentacji jest zminimalizowane. Efekty po zabiegu pojawiają się stopniowo w czasie 1-3 miesięcy od jego wykonania. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, zaleca się wykonanie od 3 do 5 sesji zabiegów w odstępie miesięcznym.

Ceny za zabieg usuwania blizn są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi. Dokładna cena ustalana jest na kosnultacji przed zabiegiem.

  CENA
Usuwanie blizn od 199 zł