Usuwanie Blizn

Poczuj Gładkość Swojej Skóry już od 199 zł.

Informacje o Zabiegu

Wszelkiego rodzaju blizny, te pooperacyjne jak i potrądzikowe są w wielu przypadkach powodem dyskomfortu emocjonalnego i fizycznego, w wyniku czego dochodzi do obniżenia jakości życia jak i ograniczenia mobilności danej osoby.

Usuwanie blizn pooperacyjnych jest zazwyczaj bardzo bolesne i inwazyjne, co niesie ze sobą ryzyko powikłań. Nowa technologia usuwania blizn za pomocą lasera firmy ALMA® to nieinwazyjne rozwiązanie, stosujące laser frakcyjny, dzięki czemu usunięcie lizny jest szybkie i efektywne, z mniejszym ryzykiem, mniejszym bólem i minimalnym okresem powrotu do pełnej funkcjonalności.

Impulsy laserowe powodują koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej tkanki. Ryzyko infekcji jest wyeliminowane, okres gojenia skóry jest krótki a ryzyko infekcji jest wyeliminowane, przy czym ból jest albo niewielki, albo nie ma go w ogóle.

Technologia laserowego usuwania blizn firmy ALMA® może być stosowana na wszystkich typach skóry, co wraz z doskonałymi rezultatami czyni ją preferowaną metodą usuwania blizn.

Działanie urządzenia ALMA® oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu odmiennych chromoforów w skórze, które selektywnie absorbują energię laserową lub świetlną w postaci ciepła i wykazują pożądaną reakcję. Optymalne fale światła rozjaśniają zmiany naczyniowe i przebarwienia poprzez namierzanie chromoforów hemoglobiny (zmiany naczyniowe) i melaniny (przebarwienia).

Uszkodzone zmiany są następnie rozjaśniane na skutek naturalnych procesów odnowy skóry, w efekcie których zmiana znika ze skóry.Przebarwienia łagodnie łuszczą się i znikają ze skóry w ciągu 2-3 dni, zaś zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.

W tej części przedstawiamy niesamowite efekty u pacjentów uzyskane po pełnej serii zabiegów wykonanych w naszych salonach. Różnicę przed i po zabiegu można obejrzeć na zdjęciach

Resurfacing skóry jak każdy zabieg posiada przeciwwskazania. Oznacza to, że odmładzanie skóry za pomocą lasera w niektórych przypadkach nie będzie możliwe. Wszystkie przypadki które wykluczają wykonanie zabiegu umieściliśmy poniżej:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne, łuszczyca,
 • fotodermatozy, cukrzyca),
 • niektóre alergie,
 • infekcje np. czynna opryszczka,
 • tendencje do keloidów,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroba nowotworowa,
 • leczenie izotretynoiną (zabieg laserowy można wykonać po upływie 6 miesięcy od zakończenia leczenia).


Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. Skóra musi być czysta, bez wykwitów patologicznych. Zabiegi poprzedzone są konsultacją.

System chłodzenia niweluje dyskomfort związany z zabiegiem i nie ma konieczności stosowania znieczulenia. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2 dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.


 • Należy stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry i działających fotoprotekcyjnie.
 • Można wykonywać makijaż.
 • W porównaniu z laserami ablacyjnymi (CO2) zastosowanie nieablacyjnej technologii mikrofrakcyjnej niesie znacznie mniejsze ryzyko bliznowacenia, nierównomiernej pigmentacji i infekcji. Efekty poprawy klinicznej widoczne są stopniowo w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zależnie od wskazania, zaleca się przeprowadzenie 3 do 5 sesji leczniczych w odstępach 1 miesiąca.

Ceny za zabieg usuwania blizn są zróżnicowane i zależą od wielkości zmiany poddawanej zabiegowi. Dokładna cena ustalana jest na kosnultacji przed zabiegiem.

    CENA
Usuwanie blizn   od 199 zł