FAQ osocze bogatopłytkowe - najczęściej zadawane pytania

Czy osocze bogatopłytkowe jest skuteczne?

Osocze bogatopłytkowe to skuteczny i bezpieczny zabieg stosowany nie tylko w medycynie estetycznej, ale też okulistyce, stomatologii czy medycynie sportowej. Metodę z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego z powodzeniem stosuje się w leczeniu blizn potrądzikowych, łysienia, w celu przyspieszeniu gojenia po zabiegach laserowych. Wykorzystuje się ją też do rewitalizacji skóry i w profilaktyce starzenia się skóry. Osocze bogatobiałkowe zawiera składniki, które stymulują powstawanie kolagenu, naczyń krwionośnych, a także nowych komórek naskórka. Dzięki temu skóra staje się nawilżona, pełna blasku, młodsza, lepiej ukrwiona. Po zastosowaniu zabiegu efekty widoczne są szybko a sama rekonwalescencja przebiega sprawnie. U młodych osób, poniżej 35 roku wykonuje się 1 zabieg na 12 do 24 miesięcy. Osobom starszym zalecane jest częstsze podawanie osocza bogatopłytkowego, zwykle kilka razy w roku. Decyzję o częstotliwości wykonywania zabiegu podejmuje zawsze lekarz.

do góry

Czy zabieg osocze bogatopłytkowe boli?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest skuteczny i bezpieczny. Osocze jest stosowane od lat w wielu dziedzinach medycyny, a od niedawna także w medycynie estetycznej. Pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi z żyły odłokciowej (tak jak podczas standardowego badania krwi). Sam zabieg jest wykonywany techniką mezoterapii – preparat, miejsce przy miejscu, wstrzykuje się w skórę. Dla większego komfortu pacjenta, przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która eliminuje nieprzyjemne odczucia. Zabieg nie niesie ryzyka niebezpiecznych powikłań. Jedyną niedogodnością mogą być niewielkie krwiaki, w miejscach gdzie podawany był preparat.

do góry

Dla kogo przeznaczony jest zabieg osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta, a więc zabieg jest wyjątkowo bezpieczny – eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej, alergii czy nietolerancji. Z powodzeniem może być stosowany nawet przez osoby cierpiące na różnorakie alergie. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest przeznaczony dla osób, których skóra potrzebuje biostymulacji i odnowy, jest poszarzała, zmęczona i odwodniona. Osocze może być także stosowane w celu poprawy gęstości włosów lub zahamowania łysienia, a także leczeniu blizn potrądzikowych, redukcji rozstępów czy ujędrnienia skóry. Osoby, które nie mogą lub nie chcą stosować kwasu hialuronowego mogą zdecydować się na wypełnianie zmarszczek własnym osoczem.

do góry

Kiedy widać efekty zabiegu osocza bogatopłytkowego?

Zabieg osocza bogatopłytkowego może być stosowany w różnych celach i przy różnych problemach skórnych. Pomaga nie tylko zapobiegać oznakom starzenia, ale również je likwidować poprzez poprawę elastyczności, napięcia i gęstości skóry oraz spłycenie i redukcję zmarszczek. Zabiegi z osoczem pomagają również zmniejszyć rozstępy, blizny potrądzikowe oraz poprawić wzrost włosów i zahamować ich wypadanie. Proces przebudowy tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od zabiegu, a widoczne efekty pojawiają się zwykle po 2 tygodniach, choć jest to uzależnione od wieku pacjenta, jego stylu życia oraz indywidualnych predyspozycji.

do góry

Ile trwa wampirzy lifting?

Wampirzy lifting polega na pobraniu próbki krwi pacjenta, umieszczeniu jej w specjalnym separatorze, a następnie odwirowaniu w laboratoryjnej wirówce, aż do momentu oddzieleniu z niej osocza zawierającego płytki krwi. Uzyskaną substancję wstrzykuje się w skórę pacjenta podczas klasycznego zabiegu mezoterapii igłowej lub stosując technikę liniową (wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry). Cały zabieg trwa od 30 do 60 minut. Nie wymaga zastosowania znieczulenia, choć u osób szczególnie wrażliwych na ból można zastosować krem miejscowo znieczulający, co wydłuży czas trwania zabiegu o ok. godzinę.

do góry